2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

Három szegedi gól Vácott - hátul hiányzik a fegyelem

Szeged, Vác - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának második fordulójában a Szeged 2011 együttese idegenből ponttal tért haza – más kérdés, hogy Vácott 3–1-es előnyt adott el, így lett 3–3.

Két meccs, négy pont, hat szerzett gól. Ha ezt a statisztikát nézzük, azt mondhatjuk, a Szeged 2011 labdarúgócsapata igen jól kezdte a bajnokságot. Hazai pályán győzött, idegenben egy pontot szerzett – így menetelve messzire el lehet jutni. Ami viszont mindezek mellett figyelemre méltó és elgondolkodtató, az a két mérkőzésen kapott öt gól.

Egyenlített: Geiger szerezte a Szeged 2011 első gólját. Fotó: Karnok Csaba
Egyenlített: Geiger szerezte a Szeged 2011 első gólját.
Fotó: Karnok Csaba

Góltörténet

42. perc: Rusvay helyezett a bal alsó sarokba, miután egy lövést követően a védőkről elé pattant a labda, 1–0.
45. perc: Jovánczai lépett ki a leshatáron – a hazaiak szerint lesen –, majd a mellette érkező Geigerhez passzolt, akinek már nem volt nehéz dolga, 1–1.
48. perc: bal oldali szegedi támadás után a beadás Kis R.-t találta meg, aki a hosszún érkezve három méterről lőtt a kapuba, 1–2.
72. perc: Jovánczai előrevágott labdájával Kis R. tört kapura, elfektette Palásthy D.-t, majd a hálóba továbbított, 1–3.
73. perc: Kákonyi 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 2–3.
90+3. perc: Rusvay szabadrúgása után a labda Király elé pattant, aki félfordulattal lőtt a kapufára, majd onnan a hálóba, 3–3.
A szegediek trénere, Tóth Bálint a meccs előtt azt mondta, két játszó csapat találkozik majd Vácott. Igaza lett, a 3–3-as végeredmény legalábbis azt bizonyítja, a két együttes támadójátéka rendben volt, a védekezése viszont nem igazán stimmelt. A szegedi alakulatot elkísérő ultrák azt láthatták, hogy a kiváló formát mutató Kis Róbert – alias Baggio – remeklése, valamint Jovánczai gólpasszai után a kedvencek idegenben a mérkőzés utolsó húsz percének elején 3–1-re vezetnek. Ám sajnos a szépítő gól túl gyorsan, egy perccel a harmadik szegedi után jött, a végén pedig a hosszabbításban sikerült az egyébként nagyot küzdő hazaiaknak az egyenlítés.

A folytatásban a szegedieknek egy fontos feladatuk van: a kapott gólok számát mindenképpen csökkenteni kell, mert az azért hosszabb távon luxus, hogy három szerzett góllal idegenben nem tud nyerni egy csapat. Más kérdés, hogy éppen ez a csapatrész alakult át a legjobban, hiszen három új játékos érkezett a védelembe.

Tóth Bálint: – Elméletileg jó, ám 3–1 után már csalódás az egy pont. Sajnos rosszul védekeztünk, és ez nemcsak a védőkre értendő, hanem az egész együttesre. Az egész tavaszi szezon fegyelmezettsége most nagyon hiányzott a saját kapunk előtti játékban.

Vác–Szeged 2011 3–3 (1–1)

Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 2. forduló. Vác, 250 néző. Vezette: Fenyvesi.

Vác: Palásthy D. – Króner, Páles, Benke, Petrezselyem – Kákonyi, Papp K., Gulyás M., Rusvay – Berki I., Palásthy N. Vezetőedző: Mózner János.

Szeged: Belecsan 4 – Kéri 5, B. Kapic 5, Toca 5, Farkas Z. 5 – Ulvicki 5,5 – Kis R. 7,5, Borbély 5, Lisztes 5, Geiger 6 – Jovánczai 6. Vezetőedző: Tóth Bálint.

Gólszerző: Rusvay a 42., Geiger a 45., Kis R. a 48., Kis R. a 72., Kákonyi a 73., Király P. a 90+3. percben.

Csere: Petrezselyem helyett Kelemen P. az 53., Palásthy N. h. Király P. az 53., Geiger h. Rézműves a 60., Króner h. Farkas P. a 67., Rézműves h. Kiss D. a 75., Kis R. h. Gomez a 85. percben.

Sárga lap: Kis R. a 81. percben.

Cegléd–Vasas 1–1, Putnok– Kazincbarcika 2–3, Újpest II.– Szolnok 2–1, FTC II.–Békéscsaba 1–3, Debrecen II.–Orosháza 5–1, Mezőkövesd–Nyíregyháza, Honvéd II.–Balmazújváros.

Jön a Putnok
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának harmadik fordulójában a Szeged 2011 szombaton 17 órától az újonc Putnokot fogadja, amely eddig egy pontot gyűjtött, mégpedig az első körben a Vasas ellen.