Három vásárhelyi találat

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a HFC megverte a Csongrádot, míg az Algyő kiütötte az Újszászt.
HFC–Csongrádi Tiszapart SE 3–0 (1–0)
Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Gyertyás.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Varga M. (Mészáros), Antal, Keller, Marton (Talmácsi) – Ruzsinszki (Végh), Bernáth. Edző: Rostás Károly.
Csongrád: Palatinus – Janiga (Kozma), Forgó, Lovas, Korom (Kovács N.) – Szabó A., Bagi, Deli, Lévai, Csillag – Bertók (Szabó L.). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Gólszerzők: Bernáth (2), Marton.

A vendégek évtizedek óta Hódmezővásárhelyen élő és egykor ott is focizott mestere, dr. Bálint László éppen a meccs napján ünnepelte 55. születésnapját. Játékosai elrontották ezt a szép napot. Az első félidőben többnyire a vásárhelyi csapat támadott, az első nagy helyzetet Deli révén mégis a Csongrád hagyta ki. A 32. percben Antal indította Bernáthot, aki 17 méterről lőtt, és a labda egy védőn felperdülve a kapu bal oldalába hullott, 1–0. Szünet után gyorsan eldőlt a három pont sorsa: az 50. percben egy rövid hazaadásra Bernáth csapott le, kicselezte a kifutó kapust, majd az üres hálóba gurított, 2–0. Hat perc múlva Keller szabadrúgását Dálnaki visszafejelte, Marton pedig ugyancsak fejjel közelről a kapuba bólintott, 3–0.

Rostás Károly: – Félgőzzel is magabiztosan nyertünk.
Dr. Bálint László: – Gyáván, rosszul játszottunk, megérdemelt a hazai győzelem.
Jók: Dálnaki, Pécsek, Keller, Marton, Bernáth, ill. Csillag.

Algyő–Újszász 8–0 (5–0)

Algyő, 100 néző. Vezette: Viczián.
Algyő: Dénes – Varga N. (Varga F.), Kazán, Kothencz, Krucsó – Sümeghy (Kiszner), Vass, Sipos Z., Daróczi – Balogh (Retek), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Újszász: Szaszkó – Sziráki, Sipos Zs., Major, Rézsó – Czibak (Szurmai), Mérész, Ulviczki, Földi (Czapkó) – Viola, Konka. Edző: Rózsavölgyi László.
Gólszerzők: Pálinkó (5), Daróczi (2), Balogh.

A szeptember közepe óta tartó töretlen győzelmi sorozatát parádés játékkal és fölényes győzelemmel zárta le az Algyő. A hazaiak az Újszász öngyilkos taktikáját kihasználva elsősorban széleken vezetett gyors támadásokkal végig nyomás tartották ellenfelüket, és az ezúttal is tarthatatlan Pálinkó, valamint Daróczi révén kiütéses vereséget mértek a vendégekre. Az Algyő tudásához és felkészültségéhez méltó produkcióval búcsúzott lelkes közönségétől, és szép reményekkel várhatja a tavaszi folytatást.

Lóczi István: – Nem akarok összefüggéseket keresni, de sorozatban nyolcadik megnyert meccsünket nyolc góllal ünnepeltük, és ezért elismerésem a csapaté.

Dudás: megvan a szintidő!

A Duna–Tisza Muréna Búvárklub versenyzője, Dudás Zita Egerben két számban is megúszta a junior… Tovább olvasom