2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Háromból három siker

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának hatodik fordulójára biztosan szívesen emlékeznek majd vissza a Csongrád megyei csapatok, ugyanis a Csongrád, az Algyő és a HFC is győzött.
A csongrádiak (sötétben) hősiesen védekeztek. Fotó: Vidovics Ferenc
Csongrádi Tiszapart SE–Kiskunfélegyháza 1–0 (0–0)

Csongrád, 350 néző. Vezette: Medovarszki.
Csongrád: Tóth M. – Lovas, Forgó, Korom, Szabó A. – Bagi I., Deli, Lévai, Csillag (Török) – Kovács N. (Kozma), Bertók (Busa). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Kiskunfélegyháza: Tóth – Nagy L., Kelemen, Fricska, Nádasdi – Terjék (Szabó T.), Péntek, Bagi (Nagy G.), Kovács – Újvári, Szabó. Edző: Gyurik József.
Gólszerző: Deli.
Kiállítva: Szabó A., ill. Szabó, Péntek.
Gyengén és bátortalanul kezdtek a hazaiak, jobbára a vendégek irányították a játékot. Érdekes módon, amikor létszámhátrányba kerültek a csongrádiak (33. perc), akkor javult fel a játékuk. A szünet után élvezetes már összecsapást produkáltak a felek, és mivel a sok helyzetből csak a házigazdák szereztek gólt, megérdemelten szerezték meg az első hazai győzelmüket.
Dr. Bálint László: – Óriási lelkesedéssel és akarattal kivívott fontos győzelmet arattunk, de játékban, helyzetkihasználásban még sokat kell javulnunk.
Jók: Tóth M. (a mezőny legjobbja), Bagi I., Deli, Lévai, ill. senki.

Monor–Algyő 1–2 (0–1)

Monor, 100 néző. Vezette: Tóth S.
Monor: Gilan K. – Kinder, Boros, Kajli, Magyar – Csikós, Csőke, Halgas, Maka – Malik (Bokros B.), Szluka. Edző: Varga Károly.
Algyő: Dénes – Varga N., Varga F., Sümeghy, Krucsó – Retek, Vass, Sipos, Daróczi – Katona (Balogh) – Pálinkó (Kiszner). Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Szluka (11-esből), ill. Retek, Sipos (11-esből).
Jobbik arcát mutatva megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat, amely pontos, fegyelmezett játékával már az első félidőben többgólos vezetést szerezhetett volna. Ám végül csak a szünet utáni büntetőpárbajban vált biztossá a győzelme.
Lóczi István: – Jövünk ki a gödörből, de még sokat kell dolgoznunk.
Jók: Boros, Szluka, ill. Vass, Varga F., Sümeghy, Krucsó.

Baja–HFC 1–2 (1–2)

Baja, 150 néző. Vezette: Gyekiczki.
Baja: Nuszpl – Faldum, Viszmeg B., Trutz, Viszmeg Z. (Tirpák) – László, Hernády, Papp P., Reitmann – Sziegl, Gazsi (Gyenei). Edző: Goretich Gábor.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. (Nagy A.) – Varga, Antal, Keller, Marton (Ruzsinszki) – Bernát, Végh (Papp Z.). Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Reitmann, ill. Marton, Bernát.
Hazai támadásokkal, de vásárhelyi gólhelyzetekkel telt el az első félóra. Ekkor még nem sikerült bevenni a Baja kapuját, de a félidő végén már igen, méghozzá kétszer is. A vesztésre álló hazaiak a második félidőben többet támadtak, de a vásárhelyiek remek védekezésének köszönhetően komoly gólhelyzetig sem jutottak el. A HFC megérdemelten szerezte meg mind a három pontot.
Rostás Károly: – Az első félidőben kihagyott rengeteg helyzet miatt magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.
Jók: Nuszpl, Papp P., ill. Dálnaki, Pécsek, Varga, Keller.
További eredmények: Túrkeve–Újszász 2–5, Szarvas–Szolnoki Spartacus 0–3, Cegléd–Örkény 2–0, Mezőtúr–Gyula 2–3.

Jó játék az edzőmeccsen

Harmadik előkészületi mérkőzését 77–58-ra megnyerte a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom