2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Háromból három siker

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában olyat produkáltak a megyei csapatok, amilyet nagyon ritkán: mindhárom gárda megnyerte mérkőzését.
Szarvas–Algyő 1–2 (1–0)
Szarvas, 100 néző. Vezette: Holczimmer.
Szarvas: Balatoni – Pákozdi, Rónyai, Zahorecz, Csellár S. – Fekics (Rácz A.), Klimaj, Kondacs, Nagy R. (Csellár A.) – Darida, (Czigléczki), Kiszel. Edző: Paulik János.
Algyő: Dénes – Varga N. (Varga F.), Kazán, Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Vass, Sipos (Daróczi), Retek – Pálinkó, Balogh. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Zahorecz, ill. Daróczi, Pálinkó.
Két ellentétes félidőt produkálva a vártnál nehezebben győzött (sorrendben ötödször) az Algyő a hadrendjét játék közben rugalmasan változtató sereghajtó ellen. Az első félidei pontatlan összjátékot jó időben hasznos cserékkel megváltoztató vendégek a szünet után mutatott fegyelmezett produkciójával végül is rászolgált a győzelemre.
Lóczi István: – Küzdelmes mérkőzésen ismét nyertünk, és most ez a legfontosabb.
Jók: Pákozdi, Zahorecz, ill. Kothencz, Krucsó, Daróczi, Pálinkó.

Újszász–HFC 0–3 (0–0)

Újszász, 150 néző. Vezette: Nagy B.
Újszász: Gerhát – Fekete G., Rézsó, Major, Konka T. – Farkas, Mérész, Lukács (Varga I.), Sziráki (Földi) – Viola (Czakó), Konka Cs. Edző: Rózsavölgyi László.
HFC: Bíró – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Nagy A., Antal (Papp Z.), Keller, Marton – Ruzsinszki (Varga M.), Végh (Bernáth). Edző: Rostás Károly.
Az első félidőben egyik kapu sem került komoly veszélybe, ezért szünet után a hazaiak számára hidegzuhany volt, már az a 46. percben Marton beadását Varga M. az újszászi kapuba pörgette, 0–1. A folytatásban tovább támadott a Vásárhely, és Varga M. egy remek kiugratást követően második gólját is megszerezte. A hajrában beállt Bernáth lefutotta a hazai védőt, és elegánsan gurított a hosszú alsóba, 0–3.
Rostás Károly: – Újabb győzelemmel hangoltunk a vasárnapi, Cegléd elleni rangadóra.
Jók: senki, ill. Dálnaki, Pécsek, Marton, Varga M.

Csongrádi Tiszapart SE–Mezőtúr 5–3 (4–2)

Csongrád, 300 néző. Vezette: György.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Forgó, Korom, Szabó A. – Szabó L. (Busa), Lévai, Deli, Csillag (Janiga) – Bagi, Kovács (Bertók). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Mezőtúr: Tőke (Török) – László, Szőke, Barna, Hídvégi – Nagy G., Sőrés, Dóczi (Mester), Somogyi (Őz) – Moldván, Horváth S. Edző: Erdősi Gyula.
Gólszerzők: Deli (3), Lévai, Csillag, ill. Horváth S. (2), Somogyi.
Kiállítva: Lévai.
Nagyszerű első félidőt produkáltak a csapatok. Kettő kettőig a hazaiak vezetését a vendégek gyorsan kiegyenlítették. A játékrész második felében biztonságosabbá vált a csongrádiak védekezése, a gólveszélyes Deli találataira pedig már nem tudtak válaszolni a mezőtúriak. A szünet utáni második percben emberelőnyhöz jutottak a vendégek, és az ismét sokat bizonytalankodó hazai védők mellett sok helyzetet dolgoztak ki. A végig izgalmas mérkőzésen – három vereséget követően – megérdemelt csongrádi siker született.
Dr. Bálint László: – Közönségszórakoztató találkozó volt, végre elkezdtünk játszani, de hátul még sok az egyéni hiba. Köszönjük lelkes közönségünk támogatását.
Jók: Deli (a mezőny legjobbja), Bagi, Korom, Kovács, ill. Török, Moldván.

További eredmények: Baja– Örkény 0–1, Cegléd–Monor 1–0, Szolnoki S.–Kiskunfélegyháza 2–1, Túrkeve–Gyula 0–0.

Talmácsi új szerződése

Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság… Tovább olvasom