2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Hárompontos fordítás

A labdarúgó NB II 16. fordulójában idegenben szerezte meg a három pontot a Makó FC.
Kiegyenlített játékkal indult a meccs, melyben azért a kapuk is veszélyben forogtak. A 21. percben Czirbus nagy pillanata következett, Filipovics fejesét hatástalanította a makói kapus. Már mindenki elkönyvelte, hogy a szünetre gól nélküli döntetlennel vonulnak a csapatok, amikor a 40. percben a házigazdák szerencsés találattal megszerezték a vezetést. Rontó beadását Filipovics fejelte kapura, a labda Magyaron megpattanva, Czirbust becsapva a bal alsó sarokba gurult, 1–0.

A szünet után mindjárt góllal kezdett a Makó: Schreiber jobb oldali beadását követően Hadár a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, 1–1. A gól megzavarta a budafokiakat, ennek eredményeképp az 54. percben jött az újabb vendéggól. Deli rosszul ért a labdába, amit Turján visszafejelt a kapu előterébe, Kulacsik pedig akrobatikus mozdulattal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1–2. A 72. percben Hadár 5 m-es fejese a jobb felső sarokban kötött ki, 1–3. A gólöröm megbosszulta magát: a középkezdés után Béres használta ki a makóiak figyelmetlenségét, 2–3. Mindent egy lapra feltéve rohamozott a Budafok, de egyenlíteni nem tudott.

Takács Zoltán: – Az első félidei körülményes játék után nagyon értékes három pontot szereztünk.

További eredmények: Baktalórántháza–Szolnok 1–1, Soroksár–Kecskemét 2–1, Kazincbarcika–Jászapáti 1–2, Orosháza–Vác 2–3, Bőcs–Nyíregyháza 1–0, Karcag–Vecsés 5–0.

Budafok–Makó FC 2–3 (1–0)
Budafok, 100 néző. Vezette: Sóthy (Balogh, Bodocz).
Budafok: Deli – Németh, Nagy A., Facskó, Máj – Béres, Füzi, Schmatovich, Rontó – Filipovics, Horváth. Edző: Gelei Károly.
Makó: Czirbus 6 – Magyar 6, Mórocz 6, Bakos Á. 6 – Kulacsik 7, Fülöp 6, Turján 6, Bány 6, Podonyi 6–2=4 – Hadár 8, Schreiber 7. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Magyar (öngól) a 40., Hadár a 46., Kulacsik az 54., Hadár a 72., Béres a 73. percben.
Csere: Németh helyett Brogyay az 55., Máj h. Lannert a 80., Fülöp h. Árva T. (–). a 89. percben.
Sárga lap: Podonyi a 32., Nagy A. a 45., Fülöp az 59., Brogyay a 75., Lannert a 80. percben.
Kiállítva: Podonyi a 80. percben.