2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Hat mérkőzés óta nyeretlen a Makó FC

Újabb vereséget szenvedett a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC, amely ezúttal Nyíregyházán kapott ki 4–0-ra. A Makó hat mérkőzés óta nyeretlen, ezalatt mindössze két pontot szerzett.
A legutóbbi két mérkőzésen négy büntetőt ítéltek a Makó FC ellen: kettőt még az elmúlt héten, kettőt pedig most, Nyíregyházán. Butaság lenne erre fogni, hogy a Maros-parti alakulat ezért kapott ki, ám tény, a nagyobb nevű csapatok ilyen jellegű segítése a Makó ellenében már-már tendenciózusnak nevezhető. Az már más kérdés, hogy amikor a Makó is megkapta a lehetőséget a büntető értékesítésére, a legutóbbi két alkalommal kihagyta. Négy pontja bánta: Makó–Vecsés 1–1, Makó–Békéscsaba 1–1. És ha ez a négy pont meglenne, nem járna senki fejében még mindig a kiesés. Az MTK NB I-ből való búcsújával ugyan eldőlt, hogy csak két csapat esik ki, az pedig a Keleti csoportból nagy valószínűséggel a Bőcs és a Hajdúböszörmény lesz, ám a 14. osztályozót játszik a nyugati ág 14. helyezettjével. A plusz két meccs pedig gondolhatjuk, mennyire hiányzik a makóiaknak...

Azzal tisztában voltak Magyarék, hogy nem a Nyíregyháza az az ellenfél, amely legyőzhető. Az NB I-es remények várható szertefoszlása ellenére is jó csapat a nyírségi, ám a találkozó első félidejében nem Czirbusnak, hanem Vojinovicsnak kellett a kapuban inkább pörögnie. Aztán jött a 40. perc, Bajzát félfordulatos gólja, majd rögtön a szünet után az első 11-est megelőző szituáció... Becséri bíró határozatlan volt, az asszisztense nem, Demjén büntetőjébe pedig Czirbus még belekapott, de hárítani nem tudott. A kissé unott hazaiak ezután még szereztek egy sakk-matt találatot, majd jött a második tizi. Bajzát mezét ugyan meghúzta Potloka – aki kellemes meglepetése volt a meccsnek –, ám hamar elengedte, a csatár pedig Czirbussal szemben párharcot vesztett. A bíró megint jótékonykodott, és Bajzát ekkor már győzött. Ahogy a Nyíregyháza is 4–0-ra.

Tóthék (balról) nehezen bírtak Bajzáttal. Fotó: szon.hu/Racskó Tibor
Tóthék (balról) nehezen bírtak Bajzáttal.
Fotó: szon.hu/Racskó Tibor

Kolozsvári János: – Nem játszottunk rosszul, de sajnos olyan védelmi hibákat követünk el, amelyeket ebben az osztályban nem lenne szabad. Mellesleg a bírók sem szeretnek minket.

További eredmények: Diósgyőr–Hajdúböszörmény 4–0, Vecsés–Kazincbarcika 3–1, Debrecen II.–Vác 1–1, Bőcs–MTK II. 1–2, Újpest II.–Orosháza 2–2, Békéscsaba–Mezőkövesd 0–1, REAC–Cegléd 3–2.

Nyíregyháza–Makó FC 4–0 (1–0)
Nyíregyháza, 400 néző. Vezette: Becséri.
Nyíregyháza: Vojinovics – Horváth L., Kovacsevics, Cséke, Goia – Minczér, Zabos – Demjén, Andorka, Pákolicz – Bajzát. Edző: Kovács János.
Makó: Czirbus 5,5 – Rakonczai 4,5, Tóth I. 6, Béres 4, Krucsó 4 – Magyar Gy. 5,5 – Potloka 6, Puskás Cs. 5,5, Fülöp T. 5, Bakos T. 4,5 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Bajzát (40., 74. – 11-esből), Demjén (48., 11-esből), Andorka (61.).
Csere: Minczér helyett Makai az 58., Krucsó h. Csamangó a 65., Cséke h. Miskolczi a 68., Zabos h. Germán a 75., Bakos T. h. Kószó a 82. percben.
Sárga lap: Goia a 39., Magyar Gy. a 48., Potloka a 73., Bajzát a 77. percben.

1. Diósgyőr 27 21 2 4 59 – 19 65
2. Nyíregyháza 27 17 6 4 59 – 18 57
3. Mezőkövesd 27 17 5 5 43 – 18 56
4. Vác 27 15 6 6 39 – 24 51
5. MTK II. 27 14 7 6 44 – 29 49
6. Békéscsaba 27 9 9 9 43 – 40 36
7. Vecsés 27 9 8 10 33 – 29 35