2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Hatalmas csatában: Pick Szeged-Veszprém 35-36

Hatalmas csatában, csupán egy góllal maradt alul a címvédő MKB Veszprémmel szemben a Pick Szeged.
Pick Szeged-MKB Veszprém 35-36 (20-19)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 10. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 1, Zubai 4, Bajorhegyi 1, Vadkerti 3, Sulc 7 (3), Lékai 8. Csere: Katzirz 5 (1), Törő 2, Beocsanin 2, Baláz 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
MKB Veszprém: Fazekas - Iváncsik T. 2, Vujin 10, Terzic 3 (1), Vilovszki 8,  Pérez 5, Iváncsik G. 4. Csere: Laluska 1, Császár, Korazija 1, Gulyás 1, Nagy K. 1. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1

Skaliczki László: - A második félidőben a játékosaim helyenként elmaradtak attól a roppant magas szinttől, amelyet a Veszprém legyőzéséhez tartani kellene.  A védekezésünk helyenként elég szigorú volt ahhoz, hogy zavart okozzon ellenfelünk magas színvonalú támadójátékában, amihez gratulálok a játékosaimnak, de a tempó a második félidőben már túl nagy volt.

Mocsai Lajos: - A Szegeden aratott győzelem mindig óriási fegyvertény. Ismét megmutattuk, mekkora tartás van a csapatban, sőt a második félidőben át is estünk a ló túloldalára, a támadásainknál könnyelműsködni kezdtünk, és nem növeltük ötgólosra előnyünket, ami pedig kulcsfontosságú lett volna a simább győzelem érdekében.

12. Orosháza 8 – – 8 211–267 0

60. perc: Vilovszki hogy dobta be... 34-36. És Lékai hogy 35-36. Lepereg az óra... Vége... Időntúli szabadot dobhat a Veszprém.

Majdnem sikerült: Pick Szeged - MKB Veszprém 35-36. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

59. perc: Pérezt állítják ki reklamálásért!

58. perc: egygólos áelőnynél támad a Veszprém. Vilovszki harcol ki hetest. Terzic dobja: be 33-35Zubai is kiharcol egyet, ezt Sulc dobja: szintén be 34-35.

57. perc: Törő! Már csak egy 33-34! Mocsai kér időt!

56. perc: Vilovszki kapufa. Nagyot véd Liszkai. Tatai újabb bravúrja!

55. perc: Vujin újabb hetese is kimarad. Mit kimarad, Tatai kivédi!!! Katzirz bedobja 32-34!!!

53. perc: Tatai parádézik, de gól is kellene elöl. Lékait blokkolják...

52. perc:
 Sulc lövi szét a reklámtáblát. Tatai-bravúr. Megint Sulc, Liszkai benyeli.

51. perc: Vujin hetest ront, ez az!

50. perc: nagy csata a labdáért, Vadkertinek adják. Köszönjük.

49. perc: Vilovszki is villog 30-33.

48. perc: most kellene megnyomni. Bajorhegyi marad elöl, de jól teszi 30-32.

47. perc: megint Vilovszki 28-32. Baláz jön bele 29-32.

46. perc: Stranovsky indul 28-31.

45. perc: Korazija 26-31. Baláz 27-31.

44. perc:
Vujin használja ki a rossz védekezést 25-30.

43. perc: Maros Baláz a pályán. Vilovszki 25-29Vadkerti gólja nagyon kellett 26-29.

42. perc: nem fújnak a bírók, megállunk, Vilovszki gólt lő, Skaliczki időt kér 25-28.

41. perc: Vilovszki ziccert ront, Sulc bravúrgólt lő 25-26. Terzic 25-27.

40. perc: Vujin ellen hatástalanok vagyunk 24-26.

39. perc: Beocsanin-gól, de lépésért elveszik.

38. perc: véd is egyet Tatai.

37. perc: jön az exveszprémi Tatai a Pickhez. Vadkerti! 24-25.

36. perc:
Vilovszki 23-24. Laluska is betalál, nehogy elmenjenek 23-25.

35. perc: Nagy Kornél 22-23. Sulc, 23-23.

34. perc:
 Vujin gól hátrányból, Katzirzé előnyből 22-22.

33. perc:
 Gulyás két perc.

32. perc: Korazija villan is, és Gulyás is betalál 21-21. Gulyás két perc.

31. perc: mi kezdünk. A szélen cserélt Mocsai, Gulyás és Korazija jött be. Lékai lövése is utat talál 21-19.

Az első játékrészben elképesztőt játszott a Pick Szeged, teljesen jogos a félidei vezetése. Csak tartson ki az előny!

30. perc: előbb Lékai, majd Beocsanin egy labdaszerzés után 20-19. Ez a félidő.

29. perc: Zubai, már szinte fektében. Vujin állt 18-19.

28. perchát hogy ment be Lékai17-17! Iváncsik T. a szélről 17-18.

27. perc: Iváncsik G., majd Lékai 16-16. Pérez 16-17.

26. perc: mikor vonul már vissza Pérez 14-15. Sulc remekel ma is 15-15.

24. perc: Péreznek van szerencséje 14-14.

23. perc: vezetünk, Sulc hetesből 14-13.

22. perc: Lékai lövése Fazekas hátáról megy be 13-13.

20. perc: megszólal Törő is 12-13.

19. perc: Pérez, egy oda 11-12. Iváncsik G., már kettő 11-13.

18. perc: Beocsanin első gólja elementális 11-11.

17. perc: Terzic nem nyugszik, megint leüti Zubait. Katzirz kap két percet - jogos. Vujin megint 10-11.

16. perc: egy ütközés után Vadkerti marad lent. Mikler véd, Lékai lő, először vezetünk 10-9. Mocsai kér időt. Törő a pályán. Vujin lövi szét a kaput 10-10.

15. perc: Mikler védi ki Vujin lövését, utóbbi reklamál, egy kiállítást sikerült elérnie. Kettős emberelőny. Az elsőt Stranovsky Fazekasba lövi, Zubai nem hibázik, egyenlő 9-9.

14. perc: Zubait megölik a falban, most Lusnyikov töri el majdnem a csuklóját. Két perc. Ápolni kell Szabolcsot, a "rendkívül szimpatikus" veszprémiek rászámolnak... Sulc vágja be könyörtelenül a hetes 8-9.

13. perc: a legnagyobb gondunk évek óta: Pérez 7-9.

12. perc: Katzirz nem lassít 7-8.

11. perc: Vadkerti teszi fel kínaira Zubainak, bár a vége sima gól, így is szép. Vujiné nem tetszik 6-8.

10. perc: Katzirz lövését olvassa Fazekas. Terzic fölé, majd mellé - utóbbihoz kellett Mikler is.

9. perc: Zubai most már gólt is szerez 5-6. Most meg két percet kap. Pályán Beocsanin. Vilovszki 5-7.

8. perc: Katzirz duplázik 4-6.

7. perc:
 Vujin a szélről is életveszély 3-6.

6. perc: most Pérezt állítják ki Zubairól. Hetes: ezt Fazekasba lövi Dávid.

5. perc: Iváncsik Gergő beállóból 2-4. Bár mindig leírjuk, hogy nem lennénk Zubai helyében, ez a mai meccsre fokozottan igaz. Katzirz dob be egy hetest 3-4.

4. perc: figyelmetlenek vagyunk, Iváncsik T. 1-3. Laluska kap két percet, nem éppen népszerű az exszegedi. Lékai annál inkább 2-3.

3. perc: Terzic kezdte meg Katzirz kikapcsolását. Ezalatt Sulcra nem figyeltek. Iváncsik Gergő 1-2.

2. perc: Mikler védi Iváncsik Tamás ziccerét. Vujin kapufája.

1. perc: na akkor nézzük. A Veszprém támad először. Terzic megpattanó lövésével 0-1.

19.30: Gesztesi Károly színművész végzi el a kezdődobást kislányával. Az első mai meglepetés.

19.29: most szól a már említett himnusz. Az összefogás megvan, az összhang kevésbé, de két szólamban is szép gesztus.

19.28: Fero Sulc kapja meg a Pick honlapján neki megszavazott "október legjobbja" címet.

19.24: alig hallani valamit, totális telt ház.

19.23: kis közjáték, a csapatok kispadok térfelet cserélnek a meccs előtt. Megszólal a BB-liga himnusza.

19.21: Tájok Péter jól ismeri a Szeged-Veszprém meccseket, ő fújt azon az összecsapáson is, amikor Vujin fejbe lőtte hetesből Puljezevicset. Ugye emlékeznek...

Ugye emlékeznek...

19.17: először csendül fel igazán a hazai tábor, zúg a "Pick Szeged! Pick Szeged!".

19.14: ha valaki nem tudná, a vendégedző, Mocsai Lajos is szegedi, itt született. Erről bővebbet itt olvashatnak.

19.11: lassan megtelnek a lépcsők is: ilyen is rég volt már.

19.08: ahogy már jeleztük: a mai Pick Szeged–MKB Veszprém férfi kézilabda-rangadó előtt a két klub szurkolói közös szimpátiatüntetést szerveznek a magyar válogatott mellett, ezt a Himnusz eléneklésével, illetve transzparensekkel szeretnék jelezni közösen összefogva.

19.04: a bemelegítés intenzitása alapján Mikler kezd majd a hazai kapuban.

19.03: először a veszprémi keménymag kezd rá a kántálásra. Az egész vendégtáborban nagyjából 200-an lehetnek.

19.00: már bő félház a csarnokban, a parkolóban a kezdés előtt az utolsó helyet foglaltuk el - azt is tilosban. Mint a régi szép időkben...

18.55: a vendégeknél három egykori szegedi: Eklemovics Nikola, Liszkai Szilveszter és a született szegedi Laluska Balázs. Ő egyébként először lép pályára a Veszprém mezében nevelőegyesülete ellen.

18.52: Katzirz Dávid csapatkapitány vezette fel a Picket a bemelegítésre. Megjött az MKB is.

18.45: úgy tűnik, minden rendben a csarnokban, az eredményjelző működik, a pálya matricázása is a helyére kerül.

18.38: és akkor az újszegedi sportcsarnokból. Már most rengeteg néző elfoglalta a helyét, bizsereg az ember, amikor a nemsokára kialakuló hangulatra gondol.

2008. május 20. Tombolt a szegedi publikum, a BB-liga bajnoki döntőjének negyedik meccsén Vladan Matics együttese büntetőkkel 33–32-re legyőzte az MKB Veszprém együttesét. Ez volt az utolsó szegedi siker, azóta nem sikerült két vállra fektetni a legnagyobb riválist. Azóta 11 bajnokit játszott egymással a két gárda, és mindig a 19-szeres magyar bajnok, azaz a veszprémi alakulat diadalmaskodott.

A mai szuperrangadó esélyese is a bakonyi együttes. Amint Skaliczki László vezetőedző lapunknak nyilatkozta, a két klub költségvetése között hatalmas a különbség, a bajnoki címvédő jóval nagyobb anyagi lehetőségekkel rendelkezik. Igen ám, de a sportban senki sem mehet biztosra. Lásd a keddi labdarúgó Bajnokok Ligája-mérkőzést, amikor az angol Tottenham simán verte a BL-címvédő olasz Internazionalét. Fél éve senki sem gondolta volna, hogy a milánói kék-feketék elbukhatják a Spurs elleni meccset. A keddi 90 perc után viszont senki sem vonta kétségbe a londoniak győzelmét.

Hasonló cipőben jár most a Pick. Sok fiatal mellett rutinos játékosok alkotják a keretet. A nyáron átalakult együttes hazai pályán eddig remekel, minden szezonbeli meccsét megnyerte, sőt ezeken a találkozókon mindig simán nyert.

A nagy kérdés éppen az, hogy a fiatalok mennyire tudják elviselni a rangadó súlyát, mennyire tudnak felszabadultak lenni. Szerencsére Skaliczki László vezetőedző nagy stratéga, 21 éves kézilabdás pályafutása alatt sok csatát megélt már, ez garancia lehet a bravúrra.

Török Zoltán – akit a szurkolók csak Töcöknek szólítanak – fogalmazta meg a rangadóval kapcsolatos várakozását a csapat honlapján: „Jó érzés Pick-meccsre menni, társaimmal várjuk, hogy ott lehessünk a csarnokban. A mostani csapat hitet adott nekünk, újból megszerettük azt a játékot, amit mindig is kedveltünk. Lehet, hogy nem nyerünk a Veszprém ellen, de ez a csapat hajt, küzd az utolsó pillanatig."

Telt ház várható

Régen fordult elő, hogy ekkora érdeklődés legyen a Pick Szeged–MKB Veszprém rangadó előtt. Tegnap estig jóformán az összes jegy elfogyott, így 3500 néző várható a csúcsderbire.

Ma 17.30-kor nyit az újszegedi sportcsarnokban a pénztár – ekkortól lehet elfoglalni a helyeket is –, ülő- és állóhelyre is lehet még belépőt váltani.

A mai Pick Szeged–MKB Veszprém férfi kézilabda-rangadó előtt a két klub szurkolói közös szimpátiatüntetést szerveznek a magyar válogatott mellett, ezt a Himnusz eléneklésével, illetve transzparensekkel szeretnék jelezni közösen összefogva.

Katzirz rangadója

Katzirz Dávid a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának meghatározó játékosa. A válogatott jobbátlövő éppen a nemzeti együttes edzőtáborában sérült meg, becsípődött egy ideg a hátában. Szerencsére a gólerős játékos már a társakkal edz, így minden remény megvan arra, hogy pályára lépjen a szuperrangadón.
– Gondolom, mindenki azt kérdezi, hogy van.
– Köszönöm, jól, szerencsére nem az volt a gond a hátammal, mint az előző szezon végén, „csak" egy lumbágóm volt, amely egy homeopátiás szertől rendbe jött. Edzek, mindent a társakkal végzek, ott leszek a holnapi meccsen.
– Csapatkapitányként ez lesz az első rangadója.
– Erre még nem is gondoltam, ez nem befolyásol semmit. Tény, hogy ez lesz az első meccsem kapitányként, amit mindnyájan nagyon várunk.
– Van esélye a Picknek a címvédő ellen?
– Erős csapat a Veszprém, kiváló kerettel. Itthon egy fergeteges közönség előtt viszont nagy csatára kényszeríthetjük őket. Ha meg tudjuk ismételni a BL-ben bemutatott hazai produkciónkat, ha hasonlóan védekezünk, mint a svájci Schaffhausen és a dán Alborg ellen, akkor képesek lehetünk a meglepetésre.

„Győzni utazunk Szegedre"

Eklemovics Nikola nagy kedvencnek számított Szegeden. Amikor a szerb származású kézilabdás a legnagyobb rivális Veszprémhez igazolt, sokan haragudtak rá. A harag viszont már elmúlt, az utóbbi időben a bemutatáskor rendszeresen megtapsolja a Pick közönsége.
– Hogy van a válla?
– Egyre jobb, már edzettem, ha minden jól alakul, akkor ott lehetek a rangadón, pályára léphetek a Pick Szeged elleni meccsen.
– Hogyan sérült meg?
– Az egyik tréningen lövőgyakorlatokat végeztünk, amikor fájdalmat éreztem a vállamban. Egy komoly húzódást szedtem össze, nehezen gyógyult meg, közel két hónap kellett, hogy teljesen rendbe jöjjek.
– Mit vár a szegedi meccstől?
– Kiélezett csatát, olyan küzdelmet, ami mindig is jellemezte a Pick–Veszprém összecsapásokat. Nyerni utazunk Szegedre: tudjuk, hogy nehéz lesz, de két pont a célunk.

A Pick Szeged lendületes edzéssel készült a mai rangadóra, az MKB Veszprém elleni találkozóra. Fotók: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

Vadkerti Attila: – Jó lenne megismételni a 2007-es bajnoki döntő utolsó meccsének eredményét, akkor 25–23-ra nyertünk. Igaz, most más a felállás, a Veszprém továbbra is bombaerős, mi pedig átalakultunk, rengeteg az új játékos közöttünk. Egyet ígérhetek, mindent megteszünk, hogy megszerezzük a győzelmet. A meccsmentes időszakban sokat erősítettünk, a fizikális felkészítés játszotta a főszerepet, jól jött ez a kisebb szünet. Sokat videóztunk, Skaliczki mesterrel feltérképeztük az MKB-t, így felkészülve szállunk csatába ellenük.

Zubai Szabolcs: – Szeretnénk nyerni, amióta itt vagyok Szegeden, ez még nem sikerült, a tavasszal a magyar kupában játszott döntetlen volt eddig a legjobb eredményem a Veszprém ellen. Jó a hangulat, már sokszor elmondtuk, hogy nagyon együtt van a társaság, minden adott ahhoz, hogy sikerüljön meglepetést szereznünk. A Veszprém az esélyes, de nem adjuk olcsón a bőrünket. A válogatottnál már ment a zrika, osztottuk a veszprémi fiúkat, de ők is rendesen megtaláltak bennünket. Jó meccs lesz, hajtunk, küzdünk az utolsó leheletünkig.

Herbert Gábor: – Már futok, egyelőre nem csinálhatok mindent, de a lényeg, hogy elkezdhettem mozogni. Számomra most kezdődik az újabb alapozás. Sokat erősítettem, most leginkább a műtött lábámat kell újra a megfelelő szintre hozni. Remélem, hogy nem kell nagyon izgulnom, és a srácok olyan teljesítménnyel rukkolnak elő, hogy nyugodtan ülhetek a lelátón.

Bajorhegyi Ádám: – Különleges meccs lesz, főként azért, mert számomra ez lesz az első Szeged–Veszprém rangadó. Egyelőre senki sem ideges, senki sem feszült, higgadtan készülünk. Igazi klasszis játékosokkal nézünk szembe, megpróbáljuk megkeresni a gyenge pontjaikat, mert szeretnénk nyerni. Örülünk neki, hogy a szurkolók mellettünk állnak, ez erőt ad a meccshez, nagy szükségünk lesz a drukkerek biztatására.