2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Hatból négy Fit-arany

Rögbi - Lezárultak a rögbisek különböző hazai sorozatai, és idén a szegedi Fit World megállíthatatlannak tűnt.
Az alapszakaszt követően Szegeden rendezték az idei harmadosztályú rögbibajnokság helyosztóit. Az NB II-es döntőt a Fit World Szeged a Szentesi 91-esek ellen vívta hazai pályán, az Etelka sori stadionban. A két Csongrád megyei gárda régi rivális, a szentesiek már sokszor megszorongatták a szegedieket. De ez nem az ő napjuk volt, a hazaiak nem sokáig hagytak kétséget, végül 57:14-re nyertek.

A folytatás Százhalombattán következett a második vonal helyosztóival. A tőkeerős szponzor támogatásával a lelkes hazai gárda mind az Extraliga (a magyar bajnoki élvonal), mind az NB I döntőjében érdekelt volt. Az NB I-es finálé szegedi szempontból jól indult, hiszen a 3. percben Mathurin büntetőből volt eredményes (0:3), a 22. percben pedig Karcsú Tamás növelte a szegediek előnyét egy szép céllal, majd Mathurin jutalomrúgásával 0:10-re módosult az állás. A második félidőben viszont nem találta önmagát a Fit World, a rutinos battai csapat a maga javára fordította a meccset, és sorra begyötörte a célokat. A rúgás ugyan nem ment, de így is 20:10-re nyert és bajnok az NB I-ben a Battai Bulldogok Fekete sereg, második a Fit World RC Szeged, harmadik az Esztergomi Vitézek II., míg negyedik a Pécs csapata lett.

Keményen. Fotó: Sebesvári Csaba
Keményen.
Fotó: Segesvári Csaba

Ősztől a hetedik alakulatnak is szurkolhatnak a sportág hívei, hiszen a szegedi rögbis lányok bemutatkoznak a magyar női bajnokságban.

Sikerek

Összességében azonban mégis eredményes volt a szegediek 2008/2009-es bajnoki éve, a hat megszerezhető aranyból négy (diákolimpia kölyök korosztály: 1. hely, diákolimpia kadett: 4. hely, diákolimpia junior: 1. hely, egyetemi bajnokság: 1. hely, NB II felnőtt bajnokság: 1. hely, NB I felnőtt bajnokság: 2. hely) az alföldi legényeké lett.