2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Hatgólos győri hátrány

A Győri ETO Audi KC 31–25-re kikapott a dán Slagelse otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. Az FTC a KEK-elődöntőben, Valceában behozhatatlan, tizenhárom gólos vereséget szenvedett.
Fantasztikusan kezdett a Győr: a feltartóztathatatlan Görbicz Anita vezetésével hét perc alatt négygólos vezetést szerzett (3–7). Anja Andersen tanítványai elképesztően keményen, helyenként durván védekeztek: Görbiczet például szinte minden labdaérintése után a parkettbe gyalulták – nem éppen szabályos eszközökkel. A Slagelse szerb világsztárja, Bojana Popovics irányításával magához ragadta a kezdeményezést, és a vezetést is átvette, míg a Győr támadásban kapkodó és pontatlan lett. A fordulást követően is a hazaiak domináltak, míg a zöld-fehérek teljesen dekoncentráltak voltak támadásban. A hajrában már volt tíz gól is a különbség, ám a végjátékban ezt sikerült hatra csökkentenie a Győrnek, így reális esélye maradt a továbbjutás kiharcolására.

Slagelse DT (dán)–Győri ETO Audi KC 31–25 (16–11)
Gólszerzők: Popovics, Savic 7–7, Lungu 6, Melgaard 4, Turej 3, Hovgaard, Kristensen, Krogshede, Batinic, ill. Görbicz 13, Bradeanu 5, Spiridon, Bódi, Radulovics, Hornyák, Juhász, Dokics, Kovacsicz.
A Fradi a KEK elődöntőjének első mérkőzésén a román bajnok Oltchim Valcea otthonában az első félidőben még jól tartotta magát (18–14), de a szünet utáni hullámvölgy megpecsételte a zöld-fehérek sorsát, 36–23-ra nyertek a vendéglátók.