2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Hatgólos iksz Szegeden

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának nyitányán a gólokban gazdag megyei rangadón (3–3) nem bírt egymással a Tisza Volán SC és a HFC. A tartalékos Algyő Kecskeméten szenvedett vereséget.
Tisza Volán SC–HFC 3–3 (1–2)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 400 néző. Vezette: Barta.

Tisza Volán: Dongó – Mészáros, Vida, Grünvald, Szabó A. – Udvari, Szilágyi (Mórocz) – Pálfi, Huszárik, Végh – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.

HFC: Sós – Huszár, Lajos, Sipos, Bakos Á. – Antal K. (Kökény), Mucsi (Vér), Varga M., Kis K., Marton (Papp) – Rácz. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Beretka, Szilágyi, Végh A., ill. Antal K., Sipos, Kis K. (11-esből).

Kiállítva: Lajos.

Akárcsak az előző évadban, a sorsolás szeszélye folytán már megint a nyitányon összetalálkozott a Tisza Volán SC és a HFC. Az elmúlt idényben mindkét találkozót a vásárhelyiek nyerték 2–0-ra, ezúttal viszont a felek megosztoztak a pontokon, méghozzá olyan mérkőzésen, amelyen hat gólt láthatott az osztályhoz képest szép számú publikum.

Félóra játék után a hazaiak szerezték meg a vezetést, de sokáig nem örülhettek neki, hiszen szűk negyedórát követően már az új edzőt kapott vendégeknél volt az előny. A fordulás után nagy erőket mozgósított a szegedi alakulat az egyenlítés érdekében, az erőfeszítés pedig eredménnyel párosult: a 61. percben Szilágyi 2–2-re változtatta az eredményt. Ezzel azonban még nem volt vége a gólfesztiválnak, ugyanis hét perccel a vége előtt Kis Krisztián tizenegyese is utat talált a kapuba. Már úgy nézett ki, hogy – annak ellenére, hogy a 84. percben a játékvezető kiállította a vásárhelyiek középső védőjét, Lajost – megint a vendégek örülhetnek a meccs végén, csakhogy jött az Algyőből igazolt Végh Ariel, akinek 17 méterről leadott lövése megpattant az ötösön belül, és a labda a kapu bal sarkába vágódott, 3–3.

A megyei rangadó nem volt hibáktól mentes, de a küzdelemre, az akaratra senkinek nem lehet egyetlen rossz szava sem.
Buchholcz Gábor: – A legfontosabb, hogy kétszer is hátrányból álltunk talpra. A csapat harcossága tetszett, a játéka már kevésbé. Figyelmetlenségeinkért és fegyelmezetlenségeinkért fájó két ponttal fizettünk.

Kandó Róbert: – Mindkét gárda sokat hibázott, azt hiszem, nyugodtan kijelenthetjük: ez nem a két kapus napja volt. Összességében úgy gondolom, a 3–3-as végeredmény reális, megfelel a látottaknak.

Jók: Végh A., Udvari, Mészáros, ill. Sipos, Mucsi.

Kecskemét II.–Algyő 3–0 (0–0)
Kecskemét, 100 néző. Vezette: György S.

Kecskemét II.: Lazareanu – Golovics, Dvorschák, Gyagya, Schindler – Perak, Nagy V. (Tölgyesi), Bertus, Uros – Farkas (Szentgyörgyi), Hegedűs (Túri). Edző: Szabó István.

Algyő: Halász – Simon (Vágó), Kazán, Vass – Retek, Tóth L., Brinszky, Krucsó – Balogh N. (Terhes), Pálinkó, Varga I. (Lajkó). Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Szentgyörgyi, Hegedűs, Uros.

Ötvenöt percig derekasan tartotta magát az Algyő, és úgy nézett ki, hogy pontot rabol a Kecskemét otthonából. Ekkor azonban Balogh Norbert elpuskázott zicceréből indulva a hazaiak kihasználták az algyői védelem megingásait, és Szentgyörgyi jól eltalált lövésével vezetést szereztek. A támadásban maradó házigazdák ezután rövid időn belül további két gyors akcióval mattolták az egyre inkább kapkodó algyői védelmet.

Tóth Ákos: – Jelen állapotunkban ennyire tellett, de amúgy sincs értelme a ha-val kezdődő mondatoknak.

Jók: Gyagya, Schindler, Bertus, Szentgyörgyi, ill. Vass, Kazán, Brinszky.

További eredmények: Monor–Orosháza 1–2, Battonya–Soroksár 1–1, Gyula–Szolnoki Spartacus 0–3, ESMTK–Vasas II. 4–1, Dabas–
Százhalombatta 0–3.