2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

Hatgólos vereség az olimpiai ezüstérmestől

Norrköping – A magyar férfi kézilabda-válogatott 32–26-ra kikapott az esélyesebb izlandi csapattól a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokság pénteki nyitófordulójában.

Kimaradt helyzetekkel indult a fontos meccs, az első gólra három és fél percet kellett várni. Az elején sok pontatlanság csúszott a játékba, de ez betudható volt a vb-nyitánynak. A mezőnyből Atlason nyugodott meg először, háromszor is betalált Fazekasnak; a magyaroktól Gál villant kétszer. A túloldalon a kapus Gústavsson gyorsan elkapta a fonalat, nehéz volt túljárni az eszén. Két értékesített izlandi büntetővel 5–2 lett a 9. percben. Hiába jött fel ezek után 5–4-re a Mocsai-csapat, két rossz passz, és máris 7–4 oda. Még negyedórája sem ment a játék, amikor 9–5-re húztak el a remekül védekező északiak.

Ilyés kiállítása alatt még nagyobbra nőtt a különbség, 11-6-nál, a 19. percben Mocsai Lajos időt kért. Ezt követően gyorsabbá vált a támadójáték, Stefánssont kiküldték a bírók, ám ebben a szakaszban csak egy gólt sikerült lőni.

Ilyés Ferenc (b2) próbál kapura dobni egy védekező izlandi játékos mellett. Fotó: MTI/EPA/Fredrik Sandberg
Ilyés Ferenc próbál kapura dobni egy védekező izlandi játékos mellett. Fotó: MTI/EPA/Fredrik Sandberg

A 24. percben, 13–8-nál Mikler állt a kapuba – szép védésekkel mutatkozott be –, míg Császár helyett Lékai irányított. Két találat után Schuchot kiállították, ám így is maradt a háromgólos különbség.
A második félidő egy-egy gólja után Ilyést – aki két év után nyáron visszatér Veszprémbe – is kiküldték. A vb-újonc Lékai azonban nem ijedt meg, kétszer villant, de ez is csak arra volt elég, hogy ne szakadjon le a magyar együttes. Emberelőnyben maradt a „tisztes távolság" a két válogatott között, ráadásul Mocsai hétméterest hibázott, Pálmarssonnak pedig „sült a keze".

Schuch Timuzsin nem kímélte Arnor Atlasont Fotó: MTI/EPA/Fredrik Sandberg

Gulyás sem úszta meg kiállítás nélkül, magyar emberhátránynál a több mint 300-szoros válogatott, 37 esztendős Stefánsson kapta el a fonalat. Bő negyedórával a vége előtt 24-17 lett az állás. Jöttek a cserék, ám ettől nem vált hatékonyabbá a játék, és csak távolodott az izlandi gárda.
Hét perccel a vége előtt, 29-20-nál Mocsai még egyszer időt kért. A hajrában Ilyés harmadik kétpercese miatt piros lapot kapott, ezzel együtt sikerült faragni a hátrányból.

Nagy Kornél próbál kapura dobni izlandi védők közöt. Fotó: MTI/EPA/Fredrik Sandberg
Nagy Kornél próbál kapura dobni izlandi védők között. Fotó: MTI/EPA/Fredrik Sandberg

A vereség „benne volt a pakliban", hiszen Izland a pekingi olimpián második, az egy évvel ezelőtti Eb-n pedig harmadik volt. A célkitűzés, vagyis a hét közé jutás szempontjából fontos lenne, hogy szombaton a magyar csapat legyőzze a szintén veszélyes norvégokat.

Izland–Magyarország 32–26 (14–11)
22. férfi kézilabda-világbajnokság, B. csoport, 1. forduló
Norrköping játékvezetők: Sabroso Ramirez, Lopez (spanyolok).

Izland: Gustavsson, H. Gudmundsson (kapusok), Atlason 4, Gudjonsson 1 (1), Gunnarsson 4, Hallgrímsson, Ingimundarsaon, Jakobsson, Kristjansson, Olafsson, Palmarsson 8, Petersson 5, Sigurdsson 4, Stefansson 4 (1), Svavarsson, Sveinsson. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson.

Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár, Gál 2, Gulyás 4, Harsányi 2 (1), Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Iváncsik T., Katzirz, Lékai 4, Mocsai T. 5 (3), Nagy K. 2, Schuch, Törő 2, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc
Hétméteresek: 2/2, illetve 5/4

Farkas József kézilabdaedző: – A nagyon agresszív és hatékony izlandi védelemmel nem tudtunk mit kezdeni, ebből aztán jöttek a labdaeladások és a gólok. A mi védekezésünk viszont egy kicsit puha volt. Amikor a szegediek beálltak, rögtön hoztak lendületet a válogatott játékába, ám nagyjából tizenöt perc után ők is felőrlődtek. Valóban Izland a legnehezebb csoportellenfél, de nem szabad, hogy ez a vereség letörje a csapatot.

A   magyarokkal szombaton játszó norvég válogatott 35-29-re nyert a   japán csapat ellen a svédországi olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság pénteki nyitófordulójában.

D csoport
Koreai Köztársaság-Argentína 25-25 (14-11)
Lengyelország-Szlovákia 35-33 (15-17)

Csütörtökön játszották:  Svédország-Chile 28-18

• 2. xene@freemail.hu 2011. január 14. 20:36
    „Nekem az nem tetszett Mocsai nyilatkozatában, hogy ezzel a fáradtság dumával jött. Csak tegnap érkezett meg a válogatott a Svédországba, az izlandiak meg 1 nappal korábban......Akkor miért nem kérte Mocsai is a Szövetségtől, hogy hamarabb utazzanak ki akklimatizálódni.....
    A mérkőzéshez csak annyit, hogy jól látszik, a magyar válogatottnak nincs normális átlövője.....megint a szokásos birkózás taktika, és emiatt meg a kiállítások sora jön...
    Nem csoda, hogy a sporszerűtlenségi listát mindig vezeti mind a női, mind pedig a férfi kézilabda válogatott....”
  • 1. tintasbarns 2011. január 14. 19:29
    „Jól kezdtünk fiúk csak így tovább a Lenini úton . Amit ez a Mocsai gyerek csinál a pályán isten bizony tanítani kellene, hogy így nem szabad kézilabdázni.”

Jéghegynek ütköztünk: Izland-Magyarország 32-26

A végig vezető Izland jobban játszott a magyaroknál. A Pick játékosai közül Mikler és Lékai remekelt, Törő és Zubai jól teljesített. Tovább olvasom