2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Hatodik lett a Szeviép

A hatodik helyen végzett a Szeviép-Szeged NB I A csoportos kosárlabdacsapata a bajnokságban. A mindent eldöntő meccsen 78–53-as vereséget szenvedtek a Zala Volán ellen.
Zala Volán - Szeviép-Szeged 78-53
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5–6. helyért, Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Hartyányi, Kis.
Zala Volán: NÉMETH 22/12, Szélesy 9/6, SZŐKE 12/3, Heller 14, LIBICOVA 15. Cserék: Hedgepeth 6, Fitos, Ambrus, Sárközi, Zsemberi. Edző: Bencze Tamás.
Szeviép-Szeged: Török 2, Izsák 5/3, SZLIMÁK 15/6, Russai 9, Kajdacsi 9. Cserék: Pungor 5, Kováts 6, Bozóki 2, Fülöp, Tordasi. Edző: Domokos Mihály, Donkó Orsolya.
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2:1 a Zala Volán javára.

Szlimák Hajnalka volt csapata legjobbja. Fotó: Schmidt Andrea
Egyetlen egy kérdés maradt a női kosárlabda NB I A csoportban. Ki lesz az ötödik? Egyedül már a Zala Volán és a Szeviép-Szeged együttese csatázott egymással.

Azzal már a meccs előtt tisztában volt mindenki a vendégoldalon, hogy csak akkor van esélyük az egerszegiek ellen a győzelem megszerzésére, ha hasonló játékot produkálnak, mint a szombati, szegedi meccsen.
Nos, ez sokáig, a második negyed harmadik percéig meg is valósult, hiszen döntetlen volt az állás. Elég volt négy eladott labda, máris meglépett a Volán. Bár ha belegondolunk, hogy a szegediek kispadján csak juniorkorú kosarasok ültek, így ez nem volt meglepő. Próbálkozott, próbálkozott a Tisza-parti edződuó, de Török, Russai és Izsák sem találta a ritmust, így a hazaiak fokozatosan növelték az előnyöket. Egyedül Szlimák Hajnalka remekelt, a bedobó vitte a hátán az együttesét. Sajnos Kajdacsi is gyorsan begyűjtötte a negyedik személyi hibáját, így a válogatott center visszafogottabban játszott. A végén sima, 78–53-as zalai győzelem született, így a Szeviép-Szeged a hatodik helyet szerezte meg a bajnokságban.

Domokos Mihály: – Nem tudtunk csak 14 percig koncentrálni. Sajnálom, hogy nem tudtuk feltenni az i-re a pontot, nem sikerült az ötödik helyet megszerezni.