2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Hátrányba került a Floratom

Szeged - Meglepetésre 8–2-es vereséget szenvedett a közvetlen riválisnak számító Félegyházától a Floratom Szeged AC Kalo-Méh extraligás asztalitenisz-csapata, ezzel lépéshátrányba került a dobogóért vívott versengésben.
Floratom Szeged AC Kalo-Méh–Félegyházi ASI 2–8
Férfi asztalitenisz Extraliga, 18. forduló. Szeged, Móricz-tornacsarnok, 50 néző.

Mérkőzések: Dudás, Kószó A.–Vajda, Korponai 3–2, Kószó A.–Korponai 2–3, Lukács–Vajda 0–3, Dudás–Móricz 1–3, Kószó A.–Vajda 3–2, Dudás– Korponai 1–3, Lukács–Móricz 0–3, Kószó A.–Móricz 0–3, Dudás–Vajda 2–3, Lukács–Korponai 1–3.

Pedig olyan szépen indult: a Dudás Róbert, Kószó Attila páros szetthátrányból fordítva, döntő játszmában múlta felül 3–2-re a félegyházi Vajda, Korponai duót, így a Floratom Szeged AC Kalo-Méh vezetést szerzett az Extraliga rangadóján.

A folytatásban azonban a vendégek irányítottak, meglepetésre éppen a harmadik számú játékosuknak számító Korponai villogott, aki mindhárom meccsét megnyerte. A szegedi együttes olykor a szerencsével is hadilábon állt, 1–3-nál, majd 2–4-nél is csak abban lehetett reménykedni, legalább az 5–5-ös döntetlen összejöhet – úgy, mint a két együttes őszi találkozóján.

Vereség: Floratom-Félegyháza 2-8. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Ez sem sikerült, mert bár a találkozó legérdekesebb párharcában Kószó Attila legyőzte a sokszor sportszerűtlenül viselkedő, szövegelő Vajdát, Dudás és Lukács Levente erejéből ezúttal csak szettek megnyerésére futotta.

A vereséggel a Floratom a negyedik helyre csúszott vissza a tabellán, ám csak két pont a hátránya a most előző és egy meccsel többet játszó Félegyháza mögött. A bajnokságból négy forduló van hátra, a szegedi együttes szombaton 11 órától újabb rangadón a Pénzügyőrt fogadja a Móricz-tornacsarnokban.

Lukács Levente: – Nekik minden sikerült, nekünk szinte semmi. Ma jobb volt az ellenfél, megérdemelten nyertek, ám a különbség még így is meglepő.

Szedeák: csak csatát vesztettek

A Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata, még nem tudta matematikailag is bebiztosítani bennmaradását. Tovább olvasom