2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Hátrányból fordított és nyert a Szeged 2011

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a Szeged 2011- Grosics Akadémia Szekszárdon hátrányból fordítva, a háromgólos Germán Tamás vezetésével 3–2-re győzött.
Szekszárd–Szeged 2011-Grosics Akadémia 2–3 (1–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 6. forduló. Szekszárd, 150 néző. Vezette: Bereczki M. (Horváth, Baghy).
Szekszárd: Szűcs K. – Nánási, Tóth P., Márton, Pulcz - Mészáros, Rátkai, Deli, Czinkon – Schmidt, Kun. Edző: Kvanduk János.
Szeged 2011-GA: Molnár T. – Kalapács, B. Kapic, Szabó Cs., Zabari – Markovics, Gadó – Ács L., Kis R., Geiger – Germán. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Deli a 15., Márton E. a 89., illetve Germán a 45+1., a 61. és a 80. percben.
Csere: Schmidt helyett Márk K. a szünetben, Czinkon h. Fejes az 56., Kalapács h. Kéri a 65., Tóth P. h. Márk A. a 67., Kis R. h. Kalmár a 77., Ács L. h. Csányi a 87. percben.
Sárga lap: Kalapács a 43., Deli a 63., Márton a 77., B. Kapic a 83., Zabari a 90+1., Rátkai a 90+3. percben.

Igazi vezér: Germán Tamás három góljával fordított a csapata. Fotó: Karnok Csaba
Igazi vezér: Germán Tamás három góljával fordított a csapata.
Fotó: Karnok Csaba

Tetszett
Az előző kisiklás után a Szeged 2011-GA megint hátrányba került. Ám talpra állt, Germán Tamás triplájával már 3–1-re is vezetett, amikor a hosszabbítást megelőző percekben egy lecsorgó labdából szépített a Szekszárd.

Nem tetszett
Ahogy máskor (például a Monor ellen), most is kapott gólt a hajrában a Szeged 2011-GA. A fiatalok jó úton járnak, ám akkor lesznek igazán jó csapat, ha az előnyt meg is tartják.

Gól szabadrúgásból, távoli lövésből, majd egy kapusról kipattanó után. A Szeged 2011-Grosics Akadémia csapatkapitánya, Germán Tamás nagy napja volt a labdarúgó NB III Közép csoportjának hatodik fordulója. A támadó gólhátrányban a fent felsorolt helyzetekből talált a szekszárdi kapuba, így fordított az együttese, és végül begyűjtötte a három pontot az eddig veretlen otthonában. A Szeged 2011-GA a Soroksártól elszenvedett vereség után felállt, és sikerrel tapad az utolsó Komlót 5–0-ra elintéző éllovasra.
Nyilas Elek: – Örülök, hogy a fiúk az elmúlt heti súlyos vereség után bebizonyították, hogy van tartásuk. Már az első félidőben is domináltunk, a hazai vezetés ellenére is érezhető volt, hogy jobbak vagyunk, és a szünet után már megjöttek a további találatok is.

További eredmények: Soroksár–Komló 5–0, Baja–Rákosmente 0–3, Videoton II.–Maglód 0–0, Gyula–ESMTK 2–0, Dunaharaszti–Monor 1–1, Dabas–Orosháza 1–2, Honvéd II.–Bölcske 3–2.

Harmadszor hibátlanul

8:0-s győzelemért jár a Sport utcába a Szegedi TE – legalábbis ha az elmúlt és a most futó szezont nézzük a férfi tekecsapat szuperligában. Tovább olvasom