2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Hátrányból fordítottak

A férfi extraligás asztalitenisz csapatbajnokság tavaszi második fordulóját is sikerrel vette a Floratom-Szeged AC. A Tisza-parti együttes Zsámbékon nyert.
Zsámbék–Floratom Szeged 6–10
Zsámbék, 100 néző. A szegedi pontszerzők: Dudás és Kriston 4-4, Bohács és Lukács 1-1.

Csakúgy, mint az őszi szegedi összecsapáson, most is mindkét párost a zsámbékiak nyerték. Pedig a Dudás, Lukács páros már 2–0-ra vezetett, sőt a döntő szettben is 4–0-ra vezettek, de a Svájcot megjárt Hoffmann és a német bajnokságban szerepelt Futó-Molnár duót nem sikerült legyőzniük. A Kriston, Bohács szegedi kettős sem járt nagyobb szerencsével, így a hazaiak 2–0-ról indították az egyeseket. Dudásnak sikerült lefaragni a hátrányból, miután legyőzte Futó-Molnárt. Majd Lukács óriási csatában 3–1-re kikapott Hoffmanntól, ezzel 3–1 lett az állás. Mivel Bohács, ha minimális különbséggel, de diadalmaskodott, Kriston pedig szinte lemosta ellenfelét, így egál, 3–3 lett az állás.

A hazaiak azonban nem adták fel. Lukácsnak Futó-Molnár, míg Bohácsnak Hoffmann nagyobb tudása előtt kellett meghajolnia, s a Zsámbék ismét két ponttal, 5–3-ra vezetett. Jó az öreg a háznál mondás érvényesült, amikor Kriston legyőzte Bakot. Majd Dudás hozta a kötelező győzelmet Engelmann ellen. Innen aztán felgyorsultak az események. Igaz, hogy Bohács kikapott Futó-Molnártól, azonban ez volt a hazaiak utolsó sikere a mérkőzésen. Kriston, Dudás, Lukács is győztesen fejezte be a mérkőzését.

Tóth Tibor edző együttese ezzel a győzelmével a tabella második helyére ugrott. A Tisza-partiak legközelebb február 11-én a nagy rivális Celldömölk gárdáját fogadják a Móricz-iskola tornatermében.

Második félidő: katasztrófa

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata – teljesen szétesett második félidei játékkal –… Tovább olvasom