2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

Hatvanhét pontos különbséggel nyert a Vásárhelyi Kosársuli

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata kiütötte – 67 ponttal verte meg – a Debreceni Vadkakasok együttesét.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli - Debreceni Vadkakasok 117-50
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–14. helyért. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Király, Csősz, Gál.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 19/6, BROOKS 12, Böszörményi 2, KOVÁTS 19, GÉMES 18/3. Csere: Utasi 14/6, Kukla 14/3, VAS P. 16, Komáromi 3. Edző: Czuprák László.
Debreceni Vadkakasok: Gorácz 4, Kungler 8/3, Molnár M. 4, Ambrusz 2, Takács 5/3. Csere: Kollár, Hegedűs 5, Vas V. 4, Pálfalvi 7/3, Becsky 4, Baráth 2, Szunyoghy 5. Edző: Walke Károly.

Az első percektől látszott: macska-egér harcot hoz a mérkőzés. A különbség másodpercről másodpercre nőtt, a kék-sárgák látványos megoldásokkal (Gémes és Kováts zsákolt), könnyed játékkal szórakoztatták a publikumot. Már 20 perc után megvolt a kiütés. A fordulást követően a hazaiak is egy kicsit tompábban, körülményesebben, több hibával kosárlabdáztak, de ez nem sok vigaszt jelentett a Vadkakasoknak. A találkozó végére a vendéglátóktól heten értek el 10 és 20 pont közötti eredményt, ugyanők az IBM-pontokat is szorgalmasan gyűjtögették: Kováts 30 IBM-pont, Kukla 21, Vas 23, Utasi 23, Gémes 25, Drahos 31, Brooks 36. A végeredmény mellett a csapat IBM is nyomasztó vásárhelyi fölényt mutatott: 196–71. A vendégek csupán a büntetőértékesítésben produkáltak (72 és 73%) jobb mutatót.

Czuprák László: – Örülök, hogy játékosaim végig komolyan vették a mérkőzést.