2018. 10. 19. péntek - Nándor 11°C | 22°C Még több cikk.

Hazai győzelem született a nőknél: Szeged-Szentes 9-8

Hazai győzelem született a nőknél: Szeged-Szentes 9-8Parázs csata várható. A SZUE-ban rendezik a szezon első női megyei derbijét. Fotó: Frank Yvette
A női vízilabda OB I Csongrád megyei derbijét a SZUE-ban a megerősödött Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 9-8-ra nyerte meg a megfiatalodott Hungerit-Szentesi VK ellen.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem-Hungerit-Szentesi VK
9-8 (3-1, 3-1, 1-3, 2-3)
Női vízilabda, OB I, alapszakasz, 6. forduló. Szeged, SZUE. Vezette: Vogel Gábor, Bene Péter.
Szeged: Tóth E. – Gémes 3, Lengyel A. 1, Kádár 2, Bujka, Pengő N. 1, Tóth P. 2. Csere: Rudics, Lengyel D. Edző: Molnár Péter.
Szentes: Lekrinszki – Hevesi 1, Mihály 2, Kövér-Kis 3, Tóth Cs., Farkas T. 1, Urvári 1. Csere: Szabó K., Brávik, Pantovics. Edző: ifj. Tóth Gyula.
4. negyed:
Az utolsó nyolc percet elkezdve érződött mindkét csapaton, hogy fontos az első találat megszerzése. Bár a Szentes kétszer is telibe lőtte a kapufát, egyszer pedig Tóth E. védett, végül a Szeged szerezte a negyed első és második találatát is. A nyáron éppen a vendégektől igazolt Gémes mattolta kétszer Lekrinszkit. Négy perccel a mérkőzés vége előtt még Kövér-Kis szépített, majd a vendégek edzője, ifj. Tóth Gyula időkéréssel próbált meg még egy utolsó nagy hajrát indítani a tanítványaival. Mihály Kinga tett is a parázs utolsó két percért, 2,15-tel a vége előtt 9-7-re zárkóztatta csapatát. Újabb szentesi időkérés következett, majd Kövér-Kis ismét betalált. Ezzel 9-8 lett, a Szeged nem tudott gólt szerezni, még támadhatott a Szentes az egálért, azonban lövésig már nem jutottak.
3. negyed:
Ismét a Szentes hozta el a labdát, a támadás végén azonban Urvári lövését szedte le Tóth Eszter. A következő vendégindulásnál már jött a gól, Kövér-Kis távoli bombáját nem tudta kiütni a jobb alsóból Tóth Eszter (6–3). Pengő lövése a kapufán csattant, lefordult a Szentes, de elvesztette a labdát. Azonnal visszatámadtak a hazaiak, Lengyel Anett pedig félmagasan megszerezte a Szeged hetedik találatát (7–3). Nem hagyta magát a Szentes, harcoltak a fiatalok, ennek eredményeként pedig szoros, 7–5-ös állásról kezdődhetett az utolsó negyed.
2. negyed:
Mindkét oldalon pontatlan lövésekkel indult a második negyed. A gólcsendet a harmadik percben Kádár Ildikó törte meg, majd szinte azonnal válaszolt Urvári (4–2). Hatékonyabbak voltak a szegedi támadások, Tóth Petra ismét akcióból volt eredményes. A hazai kapuban Tóth Eszter ihletett formában védett, az első félidőben hét lövésből ötöt hárított. A végén még Gémes növelte a hazai előnyt, így 6–2 a nagy szünetben.
1. negyed:
Az első ráúszást a szentesiek nyerték, első támadásukból azonban nem lett komolyabb veszély a szegedi kaput nézve. Az első szegedi támadás viszont rögtön góllal zárult, a megúszó Bujka ejtette át Lekrinszki kapust. A szentesieknél Kövér-Kis és a csapatkapitány, Hevesi lőtt többször, de Tóth Eszter mindig védeni tudott. Pengő emberelőnyből növelte a hazai előnyt, majd a vendégeknél Hevesi szépített. A negyed végét jelző dudaszó előtt Tóth Petra pókhálózta ki a jobb felsőt (3–1).

18.20: köszöntjük minden kedves olvasónkat. Tíz perc múlva kezdetét veszi a megyei derbi, a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata látja vendégül a Hungerit-Szentes csapatát.

Korábban:

Bujka Barbara, Pengő Nikolett, Kádár Ildikó, Gémes Alexa – ezek a szentesi játékosok igazoltak nyáron a megyei riválishoz, és ez pont elég lehet ahhoz, hogy ebben a szezonban az elmúlt éveknél sokkal izgalmasabb csatákat hozzon a női vízilabda OB I Csongrád megyei derbije. Az első ilyen alkalomra ma kerül sor: 18.30-tól a SZUE-ban csap össze a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem és a Hungerit-Szentesi VK. Vajon látszik a csapatokon, hogy milyen mérkőzés következik?

– A fiatalítással mókuskerékbe kerültünk, nincs is időnk felocsúdni, hogy megyei rangadó lesz – jegyezte meg ifj. Tóth Gyula, a Kurca-partiak vezetőedzője. – Négy felnőttkorú játékosom van, a többiek pedig utánpótlás-bajnokikat is vívnak, ezért mondom ezt. Ezzel együtt is bírják az iramot, a sokkal esélyesebb Dunaújváros ellen is három negyeden át partiban voltunk. Jó hangulatú, parázs meccsre számítok, ahol célunk minél tovább kitolni azt a remek helytállást, amit az éremesélyesek ellen mutattunk. A lányokkal viszont nem szeretnénk túllihegni, hogy ez egy helyi derbi, hiszen legalább négy lesz majd ebben a szezonban.

A házigazda mestere is remek meccset vár, és szerinte külön pikantériája is lesz a megyei rangadónak.

– Biztosak lehetünk benne, hogy a szentesi tehetségek most nagyon be akarják majd bizonyítani, vannak olyan vízilabdázók, mint a távozók – kezdte a beszélgetést Molnár Péter, a szegediek trénere. – Ők úgy érkeznek hozzánk, hogy meg akarják mutatni, mennyire jók. Tanítványaimnak azt mondtam: nekünk meg is kell mutatni, mi rejlik bennünk. A Szentes ellen egyébként nehéz készülni, hiszen ellenfelünk fordulóról fordulóra sokat fejlődik. Pontosnak és higgadtnak kell lennünk, mert olyan nagy technikai bakik nem férnek bele, amilyeneket egy-két meccs figyelmetlen pillanataiban láttam a lányoktól.

Gyöngyösi András kapitány akar lenni

A ContiTech Szeged Diapolo korábbi trénere, Gyöngyösi András bejelentette, hogy – ha lesz kiírás erre – benyújtja pályázatát a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. A szakember a DigiSport Reggeli Start című műsorában nyilatkozta: úgy érzi, ez neki való feladat lenne. Szerinte talán egy 1+3 éves munkáról van szó, mert a magyarországi világbajnokság túl nagy feladat lenne egy fiatal csapatnak, viszont a budapesti tornán el lehetne búcsúztatni az elmúlt évek nagy bajnokait, a következő három év pedig elegendő lenne egy új csapat felépítésére, természetesen úgy, hogy már folyamatosan a legjobb eredmény elérése lenne a cél a világversenyeken.