2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Hazai pályán nem sikerült a győzelem az ASA-HNKC-nak

A papírforma a hazai pályán játszó ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata mellett szólt, az egyik pontot mégis elrabolta (25–25) az újonc Derecske.
Pillanatok alatt kétgólos előnyre tettek szert Wolfék, amit a játékrész derekáig tartottak is. Ekkor 4–0-ás szériával 6–4-ről 6–8-ra fordított a Tajtavill, míg a házigazdák nem tudtak mit kezdeni vendégük agresszív védekezésével. A Derecske a pihenőig, elsősorban a szinte hibázni képtelen Pádár vezérletével, négy egységnyire növelte előnyét. Erre a hazai B közép a „Harcoljatok!" rigmussal reagált.

– Szétesően, kapkodva és idegesen játszottunk az első félidőben – mondta az influenza és arcüreggyulladás miatt a szereplést vállalni nem tudó Borbély Zsanett –, a lányok egyénileg akarták megoldani a helyzeteket. A szünetben megnyugszunk és a folytatásra összeszedjük magunkat.

Az öltözőben a társak mintha hallották volna szavait: elszántan és eredményesen kezdték a második félidőt. A kilenc percig gólképtelen, sokat emberhátrányban játszó, büntetőt is hibázó Derecskével szemben előbb egyenlítettek, majd fordítottak, 17–15. Nyikolajenko nagy gólokat lőtt, Wolf „kígyózott" a védők között, a csereként beállt Vörös jókat védett, és Jenőfi is megmutatta, milyen bombákat képes a hálóban robbantani, ha lövésre szánja el magát. A hajrára mégis fordítottak az eredményen (23–24 és 24–25) Kocsikék, de Jenőfinek még sikerült egyenlítenie. Az utolsó másodpercekben a kapufáról perdült, csorgott ki a vendégek utolsó lövése... A Tajtavill egypontos „bosszút állt" az őszi vereségért. Nehéz volt eldönteni: örüljünk, vagy bosszankodjunk az iksz miatt, az viszont biztos, hogy az ASA-HNKC már a negyedik kötelező pontot (korábban kettőt a Kiskunhalas, egyet a Vasas ellen) hullajtotta el.

A sötét mezes vásárhelyiek kiharcolták a pontot.
Fotó: Tésik Attila

– A második játékrészben már igazi NB I-es mérkőzést láthatott a publikum – vélekedett Mucsi Tamás, az ASA-HNKC ügyvezetője. – Fej fej mellett haladtak a csapatok, a nagy küzdelem mellett szép megoldások, látványos gólok is voltak; viszont fájó, de el kell ismerni: igazságos, reális az eredmény.

Rapatyi Tamás: – Nagy csatában igazságos döntetlen született a mérkőzésen.

Köstner Vilmos: – Óriási volt a küzdelem, és nagy dolognak tartom, hogy pontot szereztünk a Vásárhely otthonában.

A 14. forduló további eredményei: Ferencváros–Békéscsaba 34–19, Kiskunhalas–Goldberger 28–21, Vasas– Cornexi-Alcoa 25–26, Vác–Debrecen 28–28; korábban (január 30.) játszották: Dunaferr–Győr 29–34.

A mérkőzés jegyzőkönyve

ASA-HNKC–Tajtavill-Derecske 25–25 (11–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Nagy F., Thúróczy.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 1, NYIKOLAJENKO 6, Sipos 1, Fülöp, WOLF 6, Koroknai 3 (1). Csere: VÖRÖS (kapus), Takács 3, Jenőfi 4, Jókai 1.
Edző: Rapatyi Tamás.
Tajtavill-Derecske: Király – Flasková, PÁDÁR M. 7, Rácz, Sütő 1 (1), Kocsik 3, SZABADOS 3. Csere: Kolsofszki (kapus), GULYÁS 3, Kudor 3, KEREKI 5.
Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1.

Bodrogi Bau: kétszer kettő néha tizenegy

Két kétperces rövidzárlat okozta a Bodrogi Bau vesztét Zalaegerszegen a férfi kosárlabda bajnokság… Tovább olvasom