2018. 11. 15. csütörtök - Albert, Lipót 4°C | 12°C Még több cikk.

Hazai pályán szenvedett vereséget a Vásárhelyi Kosársuli

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata hazai pályán szenvedett vereséget a Pécstől.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Pécsi VSK-Expo 92–101 (18–26, 26–16, 19–26, 29–33)
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczúr, Szilas, Király.
Bodrogi Bau: DRAHOS 22/6, Brooks 22, Nyilas 14/9, Kukla, GÉMES 25/12. Csere: Kováts 2, Böszörményi 4/3, Utasi 3/3. Edző: Czuprák László.
PVSK-Expo: SIMON 14, ALEKSZICS 17/6, Dénes 11/6, Tóth N. 15, LAPOV 24/3. Csere: WITTMANN 8, Likár 4/3, Lakatos 6, Kecskés 2. Edző: Völgyi Péter.
Kipontozódott: Brooks (39.), Böszörményi (40.).

Gémes, a triplakirály

Vásárhelyi szempontból a Pécs elleni meccs Gémesé volt. A center 25 pontot dobott (12-t triplából). Kilenc lepattanót szerzett és 34 IBM-pontot ért el.
– Kicsit csalódott vagyok, győzelmet vártam... Végig így hullámzott a mérkőzés. Megéreztük a bemelegítéskor megsérült Freeman hiányát, talán ha ő is játszik, nyerhettünk volna. Jó teljesítmények akadtak, de csapatként nem „működtünk" ezen szombaton.

A baranyaiak kezdtek jobban, és a 8. percben már 21–12-re vezettek. 20. perc: 43–42: először vezetett a Bordogi Bau. A fordulás utáni első öt perc – kék-sárga szempontból – 6–16-os szériát hozott. Az utolsó etap kezdetéig sikerült visszakapaszkodni 63–68-ra, de ez mit sem ért, mert ezt 0–11-gyel kezdte a Vásárhely, és a 35. percben már 66–83 állt az eredményjelzőn. Eldőlt minden? Nem! A Vásárhely nem adta fel, zsinórban szerzett 11 pontot, és a hajrára 86–92-vel érkezett. A 39. percben szabáytalankodott Brooks, majd kétségbe vonta a fault, az ítélet jogosságát (technikait kapott) – négy büntető, és utána még oldalbedobással jöhettek a Völgyi-fiúk. Most már nem kérdés. Ezzel eldőlt minden. Nagyon hiányzott, főleg a kritikus szituációkban a bemelegítéskor sérülést szenvedett Freeman.

Czuprák László: – Freeman sérülése, a hosszabb kispad és a lepattanók szerzése közötti különbség döntött.

További eredmények: Körmend–Albacomp 86–70, Paks– Sopron 81–59, Kecskemét–Zalaegerszeg 84–105, Dombóvár– Debrecen 116–76, Nyíregyháza– Szolnok 71–67.

Veszteség

A bemelegítés hajrájában, a ráhangolása vége felé Freemannek zsákolás közben kiment a jobb válla: ordított a fájdalomtól, kisvártatva már a kórházban volt, ahol helyrerakták és rögzítették a sérült testrészt. Az, hogy pontosan mennyit kell kihagynia, alaposabb vizsgálatok után derül majd csak ki. Előreláthatóan több hétre „kiesett" – vele együtt átlagban 20 pont és 13 lepattanó – a csapatból. Érzékeny veszteség.

Szimpatikus Kosársuli

A találkozót követően Donkó Orsolyát, az egykori válogatott kosarast, a Szeviép-Szeged másodedzőjét kértük szakmai elemzésre:
– Ha Freeman játszik, reális esélye lett volna a Vásárhelynek a győzelemre, őt nem tudták pótolni, posztja „lyukas" maradt. A Bodrogi Bau nagyon szimpatikusan állt a mérkőzéshez, küzdött, harcolt, mindent megtett a sikerért, és végig megnehezítette a Pécs dolgát. A PVSK-nak jó az összetétele, Aleksziccsel és Lapovval jó egységet alkot a három fiatal. A labdaszerzések – ezt a hazaiak labdaeladásokkal, pontatlan passzokkal „segítették", és a felzárkózásokat követően ezért nőtt ismét a különbség – utáni eredményes gyors indítások és a végjátékban az „öregek" rutinja döntő volt.