2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Hengerelt a Hungerit

A papírformának megfelelően a Hungerit-Szentes élvonalbeli női vízilabdacsapata tegnap hazai medencében fölényesen, 23–8-ra verte a Honvédot.
Hungerit-Szentesi VK–Honvéd POLO 23–8 (6–3, 7–1, 3–2, 7–2)
Női vízilabda OB I, 12. forduló. Szentes, 100 néző. Vezette: Marnitz, Füzesi.
Hungerit-Szentesi VK: Terefou – Győri 1, HEVESI 8, Kádár, Rácz 2, KÖVÉR-KIS 7, Gémes 2. Csere: GUNDL (kapus), Magyar 1, FARKAS 2, Elbert, Vida, Tóth Cs. Vezetőedző: Tóth László.
Honvéd POLO: Magyari – Kerekes 1, Gerendás, Mchunu 1, Szívós, Szűcs, KISS 6. Csere: Kerecsen (kapus), Varga, Bérczi, Ráduly, Ármai. Vezetőedző: Rottler Antal.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 8/2.
Ötméteresből: 2/1, ill. 3/3.

Az biztos volt, hogy melyik csapat, csak az volt a kérdés, mennyivel nyer a tegnapi vízilabdameccsen. Ez a megállapítás még akkor is igaz volt, ha megemlítjük, a házigazda Szentes nélkülözte angol és holland légiósát, Etiebetet és Van Der Slootot, akiket válogatottbeli kötelezettség szólított el. A keret többi tagja formabontóan a Szegedi Nemzeti Színházban, az Othellóval készült a Honvéd elleni bajnokira.

Amint azt sejteni lehetett, az összecsapást kezdettől fogva a Hungerit dominálta, de az első negyedben egy kicsit sok gólt kaptak a szerény játékerőt képviselő fővárosiaktól. Tóth László vezetőedző már az első percektől kedve szerint forgathatta csapatát, és ezzel a lehetőséggel élt is. A kapusokkal is úgy variált, hogy a páratlan negyedeket a görög Terefou, a párosokat pedig Gundl Diána kapta.

Ha még valakinél lettek volna kérdések, a félidőre ezek is eltűntek (13–4). A hazaiak szinte futószalagon gyártották a gólokat – csak a harmadik játékrész képezett kis kivételt, az 3–2-re alakult –, főként Hevesi Anita és Kövér-Kis Réka volt elemében. Előbbi nyolc gólja mellett még két ötméterest is kiharcolt, utóbbi hétszer talált be. Az ökölvívóknál tízet számolnak a kiütött bokszolóra, és a tiszteletet fenntartva megjegyezzük, tegnap a Hungerit 23-at számolt a Honvédra, és valósággal kiütötte.

De ne csak negatívumokat említsünk a vendégektől: ki kell emelni Kiss Alexandrát, aki csapata legjobbjának bizonyult. Még egy érdekesség: felfedeztük a mérkőzésen Gerendás Györgyöt, az Eger korábbi trénerét, aki nem edzőként igyekszik Szentesre, hanem a Honvédban játszó lányának, Matildnak jött szurkolni.

Tóth László: – A lányok úgy játszottak, ahogy megbeszéltük, igyekeztek végig koncentrálni, de a két gárda között nagy volt a különbség. Edzésnek megfelelt ez a bajnoki.

TETSZETT
Hevesi Anita, Kövér-Kis Réka és a Köménymag névre hallgató B közép – ők hárman egymást múlták felül a Honvéd elleni összecsapáson. A két lány összesen 15 gólt vállalt, míg a Hódi József vezette szurkolói csoport olyan hangulatot varázsolt a sátor alá, mintha rangadó lett volna.

NEM TETSZETT
Az eredmény. Félreértés ne essék, a krónikás is örül a Hungerit magabiztos győzelmének, annak viszont nem, hogy az élvonalban ilyen hatalmas a különbség. A sportágnak és a válogatottnak is használna, ha a gárdák hétről hétre szoros meccseket játszanának egymással.