2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Herczeg négy érme

Herczeg András (1990-ben született), a Hódtáv SC úszója a magyar válogatott tagjaként szerepelt a hagyományos dunaújvárosi korosztályos nemzetközi viadalon, az Arany Üst-kupán. Remekül versenyezve egy arany- és három ezüstérmet szerzett.
Csókay Miklós tanítványa öt egyéni (100, 200, 400 m gyors, valamint 100 és 200 m pillangó) és két váltószámban (4x100, 4x200 m gyorsváltó) állt rajtkőre a válogatott színeiben, 800 m gyorson pedig egyesületét képviselte a háromnapos erőpróbán. Az első napon 200 gyorson 2:03,34 perces idővel a 4., 800 gyorson pedig 9:07,51-gyel az 5. helyen ért célba. A második napon először a 100 gyors döntőjében 55,84 másodperces teljesítménnyel újabb 4. helyezést szerzett, majd a 200 m pillangó fináléjában 2:10,40-nel – amely új serdülő, ifjúsági, és felnőtt vásárhelyi csúcs – a második lett, akárcsak a válogatott tagjaként a 4x100 m gyorsváltóban.

Herczeg a verseny befejező napján bizonyult a legeredményesebbnek, ugyanis 400 m gyorson aranyérmes lett 4:11,89 perces új serdülő, ifjúsági és felnőtt városi csúccsal, majd 20 perccel később a 7. helyen ért célba a 100 m pillangó döntőjében. Hogy éremkollekcióját tovább bővítse, a viadal zárásaként megrendezett 4x200 m gyorsváltóval újabb ezüstérmet gyűjtött be. A verseny végeztével Güttler Károly junior szövetségi kapitány elismerően szólt András teljesítményéről, kiemelve a 400 m gyorson aratott győzelmét.

Első helyen áll a Floratom-Szeged

Kettős győzelemmel fejezte be a férfi asztalitenisz Extraliga alapszakaszát a Floratom-Szegedi AC. A… Tovább olvasom