2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Herr Orsolya megfőzte a gall kakast

Remek második félidei hajrájával, 29–26-ra nyert a magyar női kézilabda-válogatott a macedóniai Európa-bajnokságon a francia gárda ellen. Ezzel a mieink a középdöntőbe jutottak.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Magyarország–Franciaország 29–26 (15–14)

Női kézilabda Európa-bajnokság, A csoport, 3. forduló.

Gólszerzők: Görbicz 9, Tomori, Vincze 4–4, Bulath, Szamoránsky 3–3, Szűcs, Kovacsicz 2–2, Szucsánszki, Hornyák 1–1, illetve Kamto 7, Tounkara 6, Spincer 4, Pineau, Dembele 3–3, Ayglon, Baudouin, Limal 1–1.

Katasztrofálisan indult a meccs, de annál szebb lett a vége. A magyar női kézilabda-válogatott utolsó csoportmeccsét játszotta a macedóniai Európa-bajnokságon a franciák ellen. A tét nem volt kisebb, mint a továbbjutás. Nekünk egy döntetlen is elég lett volna, míg a galloknak mindenképpen nyerniük kellett. A második félidő közepén bizony sok magyar szurkoló nem adott volna egy fabatkát sem Imre Vilmos csapatának győzelméért. Ekkor a franciák 19–15-re vezettek, és támadhattak is. A sérült Pálingert ekkor Herr Orsolya váltotta a kapuban. A Győr hálóőre lehúzta a rolót, hihetetlen dolgokat művelt a kapuban. Ez átragadt a többiekre, előbb egyenlítettek Görbiczék, majd három góllal megléptek.

Vincze góljai is sokat jelentettek a franciák ellen. Fotó: MTI
Vincze góljai is sokat jelentettek a franciák ellen.
Fotó: MTI

Szerencsére a hajrát is jól bírták a mieink, így sikerült kiharcolni a továbbjutást. A középdöntőben a norvégok, a spanyolok, és az ukránok lesznek az ellenfeleink. Jelenleg egy pontunk van, amit a dánok ellen szereztünk, míg a románok elleni vereséget is visszük magunkkal. Legközelebb kedden, 20.15-kor lépünk pályára.

A B csoportban: Spanyolország–Ukrajna 24–24 (12–12).

• 2. polgár 2008. december 09. 20:54
    „És mégis kikkel?
    Mert a cikkből annyi derül ki, hogy elmegy Ilyés, és TALÁN jön Fazekas (+ ki tudja, hogy a Barca kivásárloja-e Puticsot).”
  • 1. TLaci 2008. december 08. 14:41
    „Magyarokkal erősít az MKB Veszprém:

Huszonegy Dublin-gól a Kék Mókuson

Szombaton már a szegedi Kék Mókus-kupa második szakasza kezdődik, miután tegnap az első csoportkör… Tovább olvasom