2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Hét gólt kapott a Makó a REAC-tól

Amióta a másodosztályban szerepel a Makó FC labdarúgócsapata, most szenvedte el a legnagyobb különbségű vereségét. A feljutás egyik várományosa, a REAC szinte tökéletes helyzetkihasználása okozta a zöld-sárgák vesztét.
A 20. percig minden annyira szép volt, jó volt. A bajnokaspiráns REAC ellen remekül futballozott a Makó, sorra alakította ki a helyzeteket. Magyar kapufát lőtt, Szamosszegi fejesét a gólvonalról mentették a fővárosiak, de Maróti, majd Joseph Ngalle lövése is azt jelezte, az történik a pályán, amit a makóiak akarnak. És akkor derült égből érkezett a villámcsapás. Az első támadásukból azonnal gólt szereztek a vendégek, pár perc múlva pedig már – Podonyi kiállítását követően – emberelőnyben futballoztak. A két szituáció alaposan megfogta az addig oly magabiztos házigazdát, ennek pedig a szünetig kétgólos hátrány lett az eredménye.

A fordulás után megint nekidurálta magát a Makó FC. Akadt is két helyzete, de nem rezdült meg a REAC kapujának hálója. Nem úgy a hazaiaké, jött a harmadik kapott gól, aztán kis szünetet követően öt perc alatt további három alkalommal kellett maga mögé nyúlnia Czirbusnak. Teljesen szétestek a Maros-partiak, a hetediket sem kerülhették el, Csáknak az utolsó percben szerzett szépítése már csak szépségtapasznak volt jó. Ez volt az a meccs, amelyet amilyen gyorsan csak lehet, el kell felejteni. Nem lesz könnyű...

Magyar helyzetben. Ebből volt kevés a REAC ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Magyar helyzetben. Ebből volt kevés a REAC ellen.

Kolozsvári János: – Minden szezonban van egy meccs, amelyen semmi sem sikerül. Nekünk a mostani volt az.

További eredmények: BKV Előre–Baktalórántháza 3–1, Mezőkövesd–Vecsés 0–3, MTK II.–Hajdúböszörmény 0–1, Békéscsaba–Cegléd 0–2, Szolnok–Kazincbarcika 1–1, Vác-Újbuda–Bőcs 1–1.

Makó FC–REAC 1–7 (0–2)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 17. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Iványi.
Makó: Czirbus 4 – Podonyi 4–2=2, Dálnaki 4, Tóth I. 4, Szamosszegi 4 – Magyar 4, Ngalle 4, Puskás 4 – Schreiber 4, Bány 4 – Maróti 4. Edző: Kolozsvári János.
REAC: Somogyi – Kovács B., Lipcsei, Cseri, Sallai – Kovács Z., Dancs, Jeremiás – Pölöskei, Nyerges, Torma. Edző: Nagy Sándor.
Gólszerzők: Csák a 90., ill. Nyerges a 20. és a 66., Torma a 36. és a 68., Pölöskei a 48., a 63. és a 78. percben.
Csere: Schreiber helyett Csák az 50., Bány h. Varga R. a 63., Maróti h. Nagy A. a 63., ill. Sallai h. Dinka a 41., Torma h. Birtalan a 73., Nyerges h. Gamal a 83. percben.

Gólzápor a megyekettőben

Az Arany Ászok labdarúgó megyei II. osztály hétvégi körében potyogtak a gólok: negyvenszer találtak be a játékosok az ellenfél kapujába, a Homokháti csoportban 24, a Tisza–Marosban 16 találat született. Tovább olvasom