2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Hetedik helyen a Makói SVSE

Az NB I-es sakkbajnokság harmadik fordulójában mindössze egyetlen ponttal (5,5:6,5) kapott ki a kitűnő erőkből álló Bp. Postástól a Makói SVSE.
Makói SVSE–Bp. Postás Matáv SE 5,5:6,5
Az MSVS-ből győztek: Szalai Kornél, Balog Imre. Döntetlent játszottak: Erdős Viktor, Farkas Tibor, Emődi Gyula, Kovács Zsolt, Nagy Dániel, ifj. Balázs Tibor és Tatár Kiss Szabolcs.

A harmadik fordulót játszották az első osztályú sakkcsapatbajnokságban. A Makói SVSE hazai pályán a négy nemzetközi nagymesterrel és nemzetközi és FIDE-mesterrel felálló Bp. Postás gárdáját fogadta. A Maros-partiak ritkán tapasztalható nagy küzdelemben egy ponttal maradtak alul neves ellenfelükkel szemben. Balázs Tibor szakosztályvezető szerint amennyiben Tatár Kiss Szabolcs a biztos győzelmét nem rontja döntetlenre, akkor a 6–6-os eredmény reális lett volna.

A további eredmények: Nagykanizsa–Hajdúböszörmény 10:2, Szombathely–Bp. Láng 4:8, Nyíregyháza–Tabán 4:8, Bp. Statisztika–Bp. Honvéd 6:6.

A bajnokság állása: 1. Nagykanizsa 24, 2. Bp. Láng 22,5, 3. Bp. Statisztika 20, 4. Bp. Honvéd 19,5, 5. Tabán 17, 6. Csuti Zalaegerszeg 16,5, 7. Makói SVSE 16,5, Bp. Postás 16,5, 9. Nyíregyháza 14,5, 10. Hajdúböszörmény 13, 11. Paks 12, 12. Szombathely 12 ponttal.

NB II-es eredmények: Makói SVSE II.–Vásárhelyi Pákozdi 8:4, Szegedi Maróczi–Tákisz Kecskemét 5,5:6,5, Gyula–Karcag 8,5:3,5, Kunszentmiklós–Szentesi Spartacus 3,5:8,5, Orosháza–Szolnok 6,5:5,5, Békés–Battonya 6,5:5,5.

A bajnokság állása: 1. MSVSE II. 25,5, 2. Gyula 24,5, 3. Maróczi 24,5, 4. Orosháza 22,5, 5. Tákisz Kecskemét 22,5, 6. Békés 15,5, 7. Hódmezővásárhely 15,5, 8. Szentesi Spartacus 14,5, 9. Szolnok 14,5, 10. Karcag 13, 11. Kunszentmiklós 12, 12. Battonya 11,5 ponttal.

Póló helyett pankráció

Egyetlen góllal alulmaradt a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata az egri OB I-es rangadón. A… Tovább olvasom