2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

Hetespárbajban maradt alul a Pick Szeged

Még mindig nem dőlt el a férfi kézilabda NB I rájátszásának egyik elődöntője, mivel a Pick Szeged 2:1-es vezetését hazai pályán ismét kiegyenlítette a Dunaferr. A rendes játékidőben döntetlennel végződő mérkőzésen a Dunaferr büntetőpárbajban bizonyult jobbnak.
Dunaferr-Pick Szeged 35–34 (11–16, 29–29)
Budapest Bank férfi kézilabda liga. Elődöntő, negyedik mérkőzés. Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Dunaferr: STOCHL – IVÁNCSIK T. 7, Nagy 4 (2), Tóth, Kemény, Grebenár 2, TÖRŐ 13 (6). Csere: Mikler (kapus), Zubai 1, KUKUCKA 5, Császár 3 (2), Rosta M. Edző: Imre Vilmos.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – BERTA 6 (1), KRIVOKAPICS 6 8 (2), Andjelkovics, MEZEI 2, Ilyés 4, Vadkerti 1: Csere: Szente (kapus), DJURKOVICS, Herbert, BAJUSZ 13 (10), Bendó. Edző: Vladan Matics.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 14/10, ill. 18/13.
Az eredmény alakulása, 2.perc: 0–2, 4. p.: 2–3, 11. p.: 3–8, 17. p.: 8–8, 24. p.: 11–12, 40. p.: 16–21, 44. p.: 20–21, 55. p.: 25–28, 57. p.: 27–29.
A három győztes mérkőzésig tartó párharc állása: 2:2.

Dunaújvárosban ott volt mindenki, aki érdekelve volt a négyes rájátszásban. A Veszprémmel szemben alulmaradt PLER vezetői a lehetséges következő ellenfelet szemlélték. A Veszprém játékosai sem hiányoztak, ők szemmel láthatóan a hazaiaknak drukkoltak. De a szokásos helyen találtuk a szegedi drukkereket is, akik igazán dicséretet érdemlően apait anyait beleadtak, hogy kedvenceiknek erőt adjanak biztatásukkal. Találkozott is a két akarat már a mérkőzés elején, hiszen nagyszerűen kezdett a Pick Szeged.

A 11. percben időt is kért Imre Vilmos edző, s ennek meg is lett a hatása, hiszen a szegedi hibákat, figyelmetlenségeket a Dunaferr gólokra váltotta. Így negyedóra elteltével a vendégek négygólos előnye egyre (7–8) csökkent. Talán megérne egy elemzést, hogy a biztos vezetés után miért enged le a Szeged lendülete és válik kapkodóvá a játéka. Mert az összeszedett játék után elképesztő szegedi következtek. Vadkerti a második százszázalékos helyzetét is elhibázta. A vendégek játékában azonban a védekezés szinte sallangmentes volt. Matics edző pedig nagyon jól begyakoroltatta a három védekezési variációt, a három plusz kettő plusz egyest, az öt plusz egyest és a hatosfalast. Erre azonban mindig jött a hazai válasz, így hol öt góllal, hol eggyel vezettek Mezeiék, de a lényeg, hogy az egész mérkőzésen náluk volt az előny. A Tisza-partiak nagyon figyeltek a hazai mesterlövészekre. Császárra Djurkovics úgy vigyázott, mint a szeme világára.

Megóvta a Pick

Tegnap elküldte óvását a Magyar Kézilabda-szövetség versenybizottságához a Pick Szeged vezetése. Mint Lele Ambrus ügyvezető elnök elmondta: a hétmétereseket nem a szabálykönyvben rögzítettek alapján végeztették el, hiszen a második körben nem a Pick Szegednek kellett volna kezdeni a büntetők végrehajtását, hanem a Dunaferrnek. A sportvezető bízik abban, hogy az idő szorítása ellenére is a maguk javára dönt a bizottság, és nem söprik ugyanúgy a szőnyeg alá a kifogásukat, mint tették egy évvel ezelőtt.

A szegedi drukkerek lelkesedése ismét átragadt a játékosokra is, s két perccel később már ismét visszaállt az a tisztes – immáron harmadszor –, az előbb említett távolság. A hagyománynak megfelelően feltámadt a hazai csapat. A 40. percben megszerzett 16–21-es szegedi vezetés a négy hazai találat révén 20–21-re csökkent. Az újabb fordulatot a mérkőzés hajrájában Imre Vilmos időkérése jelentette, aki kétgólos szegedi vezetésnél megpróbálta játékosainál az utolsó tartalékokat is mozgósítani, s ez sikerült is, hiszen másfél perccel a mérkőzés vége előtt a Pick csupán egy góllal, 28–29, vezetett.

Időzzünk azonban el az utolsó másodperceknél egy kicsit hosszabban. Berta eldönthette volna a mérkőzést 30 másodperccel a vége előtt, azonban Stochl lábát találta el tiszta helyzetben. Nem úgy Iváncsik, aki kiegyenlítette a hátrányt. De ezzel még mindig nem volt vége az izgalomnak, hiszen maradt idő a szegedi ellentámadásra. Ilyés felugrott, de nem lőtte rá a labdát, hanem átpasszolta Mezeinek, aki lefordult a védőjéről, s szorongatott helyzetben bevágta a halóba a labdát. A Kékes fivérek azonban nagy meglepetésre szabaddobást ítéltek a kilencesről.

Pedig ha nem adták meg a gólt, akkor büntetőt kellett volna ítélniük. Az egyébként addig korrekten vezető bírópáros ezzel az ítéletével végül is akarva akaratlanul belenyúlt a mérkőzésbe. Természetesen egy felbolydult méhkas volt a szegedi tábor. Azonban nem volt idő a kesergésre, hiszen a versenyszabályzat szerint a rájátszásban döntetlen nincs, hétméteresekkel kell eldönteni a mérkőzést. Az első öt-öt játékos párbaja döntetlennel végződött, mert az egyik oldalon Iváncsik és Kukucka, míg a másikon Ilyés és Andjelkovics hibázott. A második körben Berta rontott, míg a hazaiak jól céloztak, így nyert a Dunaferr.

Nyilatkozatok

Imre Vilmos: – Tudtam, hogy fizikálisan végig bírják a srácok a mérkőzést, de hogy idegileg is ennyire jók, arra magam sem számítottam.
Vladan Matics: – Jól kezdtünk. Dicséretesen küzdöttünk, azonban a ziccerek és a hétméteresek kimaradtak. Kérem a szurkolókat, szerdán töltsék meg a lelátót, hogy együtt vívjuk ki a döntőbe kerülést.
Lele Ambrus: – Hatvan percen keresztül, kisebb hullámvölgytől eltekintve jól játszott a csapat. Az utolsó másodperceket teljesen másként láttam, mint a két bíró.
Daniel Andjelkovics: – Nyolc játékos kevés egy fontos mérkőzés megnyeréséhez. Sajnos a támadásban sokat hibáztunk.
Pistrui László: – Szerdán négyezer forint lesz a belépő, de a szegediek helyet ezt az összeget a klub fizeti be. Így a hazai drukkerek ingyen tekinthetik meg a sorsdöntő összecsapást.

Büntetőkkel vesztett a Pick Szeged - és megóvja a meccset

Negyedszer csapott össze a három győzelemig tartó Budapest Bank férfi kézilabda liga elődöntőjében a… Tovább olvasom