2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Hétpontos vereség: Pécs-Szedeák 90-83

A Naturtex-SZTE-Szedeák szoros találkozón kapott ki Pécsett a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának alsóházában. A delmagyar.hu online tudósított a helyszínről.
Pécs-Naturtex-SZTE-Szedeák 90-83 (17-14, 31-23, 13-21, -)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 6. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh, Németh, Jurák.
Pécs: Nelson 8, Csabay 3/3, Bíró 8/3, BUDIMIR 26/12, Sarlija 8. Csere: NAGY K. 19/9, HALÁSZ 18/9, Bodor. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 16/9, Levy 12/6, HORVÁTH Á. 23/9, Williams 8, CSORVÁSI M. 15. Csere: Vida 2, Molnár A. 4/3, Csorvási L., Kiss Zs. 3/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kipontozódott: Williams (40.).

- Úgy érzem, hogy Dr. Vígh játékvezető elbírálta a Vida Máté ügyében benyújtott fellebbezésünket - nyilatkozta a találkozó után a helyszínen Kardos Péter, a Szedeák elnöke.

A szerző felvétele

IV. negyed

10. perc: Nagy 88-78. Levy, tripla 88-81. 41 másodperc. Innen már nem nagyon lehet fordítani. Jereminov elrontja. Horváth Ákos kosara zárja a meccset, a hazaiak 90-83-ra nyertek. Nincs veszve semmi, de a Pécs így kétmeccses előnyben van a rájátszásért folytatott versenyfutásban.

9. perc: Williams eladja. Nagy, majd Horváth, utóbbi büntetőt is dob 86-78

8. perc: Csorvási Milán kosara jó, plusz Budimir kap egy sportszerűtlent 84-73. Kiss Zsolt jön a hajrára. Horváth 84-75.

7. perc: két hármasunk is lejön. Budimir is dob  egy hármast, majd Horváth Ákos 81-71. Halész, ez is tripla, nem igaz... 84-71.

6. perc: miénk a labda! Csorvási Milán dobása beszédül 72-69. Csabay hármasa 75-69. Nagy is hármast dob, baj van, nem kicsi 78-69.

5. perc: rosszul védekezünk, Halász egyedül marad, bevágja a triplát. A válasz Levytől jön, ez is hármas 72-67. Öt perc van hátra, öt pont a hátrány.

4. perc: Jereminov két triplát elront, de Molnár Andrást faultolják. Egy büntető megy be 69-64. Kimarad Horváth ziccere. Vida negyedik faultja.

3. perc: Williams negyedik hibája, Molnár András a helyén. Két hazai büntető 69-60. Molnár András triplája, de kellett ez 69-63.

2. perc: tripla, természetesen Budimir dobta 67-58. Csorvási Milán szépen 67-60.

1. perc: Halász hárompontos akciója 64-58.

III. negyed (61-58)

10. perc: miénk az utolsó támadás, Csorvási elrontja. Nyílt lesz a negyedik negyed.

9. perc: Levy meglepődik, majd eladja. Horváth Ákos! Tripla a sarokból 61-58.

8. perc: nem jó Jereminov dobása. "Jerrell!" - kiáltja Csorvási Milán Wiliams rossz passza után. nem férnek bele a hibák. Halász kosarával 61-55.

7. perc: Williams támadólepattanó, majd fault, Nelsonnak ez a negyedik, le is cserélik. Williams büntetői bent 57-53. Jereminov a vonalról, jó mindkettő 57-55. Nagy 59-55.

6. perc: Nelson büntetői, majd Levy finom megoldása 57-49. megint Levy, 57-51-nél pécsi időkérés. Bőven van még esélyünk ezen a  meccsen!

5. perc: Jereminov egyet dob be a vonalról 55-47.

4. perc: Williams két büntetője jó, majd Csorvási Milán is kiharcol egy sportszerűtlent, hatalmasat esett. Két büntetője bent 55-46.

3. perc: Levy passza nem jó Williamsnek. Sarlija 55-42. Gyengén védekezünk, de szerencsénk van.

2. perc: Bíróé is tripla 51-42. Levyre fújnak sportszerűtlen hibát. Bíró ismét, most büntetőből 53-42.

1. perc: remek kezdés, Williams duplája, majd Jereminov hármasa 48-42.

II. negyed (48-37)

10. perc: újra Budimir, hatástalanok vagyunk ellene 40-33. Levy középtávolija 40-35. Kitalálják? Budimir 42-35. Lazics kap technikait szövegért, majd mivel reklamált, még egyet... El is küldik a kispadtól, felballag a lelátóra. Jereminov bedobja mindkettőt 42-37. Négyszer jöhet a Pécs. Budimir hármat bedob 45-37. Budimir dob még egy hármast, nem igaz. 48-37 a félidő. Budimir 20 ponttal áll 20 perc után, a félidő utolsó két percében dobott ebből 13-at.

9. perc: Nagy is hármast dob 35-33. Budimir egyik büntetője jó 36-33. Megint ő 38-33.

8. perc: Jereminov, a szokásos tripla a világ végéről 30-30. Hosszú idő után egyenlő! Nagy 32-30. Horváth hármasa után vezetünk 32-33!

7. perc: hibátlan tripla Kiss Zsolttól a sarokból! 30-26-nál pécsi időkérés. Ezek a Szedeák percei voltak. Csirke közben folyamatosan a Jereminov elleni védekezést magyarázza csapatának. Csorvási Milán remekül védekezik Budimiron! Jereminov büntetője 30-27.

6. perc: Nelson a saját lepattanóját teszi vissza, majd Jereminov dob hármast 29-21. "Azt csinálod, amit én mondok" - üvölti Csirke Ferenc egyik lecserélt játékosának. Nelson büntetője, majd Csorvási Milán 30-23.

5. perc: Nelson büntetői közül egy megy be 27-18. Gyengén támadunk, megint elszórjuk a labdát.

4. perc: Horváth Ákos a palánk segítségével, majd Sarlija 26-18. Vérezni kezd a pécsi center szemöldöke, le kell cserélni. Szegedi időkérés.

3. perc: lejár a támadóidő, dobásig sem jutunk. Javulni kell! Halász sem ront 24-16. Csorvási Milán jön vissza a pályára, bent Kiss Zsolt is.

2. perc: Nagy Krisztán dob egy triplát tök üresen 20-16. Vida harmadik faultját szedi össze. Megint Nagy 22-16.

1. perc: Vida szép kosara a palánk alól 17-16. Nem játszik jól a Szedeák, ezért is reményt keltő, hogy partiban van a hazaiakkal.

I. negyed (17-14)

10. perc: labdát szerzünk, ziccert rontunk... Horváth Ákos dobásával zárul a negyed, de lejön a gyűrűről.

9. perc: Halász Ákos triplája a sarokból érkezik 16-13. Eladjuk a labdát, időt kér Nikola Lazics. Bíró és Horváth is egy büntetőt dob be 17-14.

8. perc: Williams a palánk alól, Budimiré is jó 13-13. Kiegyenlített a meccs.

7. perc: Horváth Ákos megint remekül dob, már öt pontos 11-11. Molnár András a pályán.

6. perc: Budimir szépen csinált helyet magának, majd jó a pécsi védekezés is 11-9. Most Vida irányít.

5. perc: Jereminov büntetője, majd Csorvási Milán kosara, és még az extra büntető is jó 9-9

4. perc: hibátlan Horváth Ákos triplája 7-5. Nelson szlalomozott be 9-5.

3. perc: Csorvási Milán küzd nagyot, kosár a jutalma 5-2. Sarlija is a palánk alól eredményes 7-2.

2. perc: az első három támadásunk rossz. Támadólepattanó után Bíró dob kosarat 5-0.

1. perc: Budimir triplájával indul a meccs 3-0.

17.46: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Nemsokára kezdődik a Szedeák újabb bajnokija a középszakaszban, amelyet a helyszínről, a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokból tudósítunk önöknek. Tartsanak velünk!

A legfontosabb: ha a Naturtex-SZTE-Szedeák nyer ma Pécsett, meg is előzi riválisát, és rájátszást jelentő helyről várja majd a férfi kosárlabda NB I A csoport alsóházának hátralévő nyolc fordulóját. Jelenleg ez a két csapat küzd a 8. helyért, ám ha a tabellára pillantunk, láthatjuk, hogy a Körmend sem lehet biztonságban, valamint a Zalaegerszeg és a Falco is beleszólhat a dolgokba – a Jászberény és a Nyíregyháza már elszállt, ők inkább a kiesés elkerülésére fókuszálnak.

A pécsiek a Szedeákhoz hasonlóan négy meccsükből hármat megnyertek az alsóházban, ebből ráadásul kétszer idegenben győztek. Bár egy hete, Zalaegerszegen nagyon simán kikaptak 86–66-ra, szerdán szintén húsz ponttal, 83–63-ra győzni tudtak Szombathelyen. Az elmúlt négy meccsen a Veljko Budimir, Anthony Nelson duó remekelt, ketten negyven pontot átlagoltak 21:19-es eloszlásban.

Azt sem árt tudni, hogy ha nyer a hárommeccses győzelmi sorozatban járó Szedeák, már biztosan jobb egymás elleni mérleggel zárja a szezont, mivel Kiss Zsolték Pécsett 81–79-re, hazai pályán pedig 90–84-re győztek. Mindez azért fontos, mert ha a két csapat azonos teljesítménnyel áll a középszakasz végén (amire bőven van esély), az egymás elleni mérleg dönt majd közöttük a sorrendről.

A kiemelt fontosságú találkozót a delmagyar.hu is kiemelt figyelemmel követi: a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokból online tudósítással jelentkezünk.

Látótávolságban

– A Körmend elleni összecsapás ki-ki meccs volt a 7–8. helyért folyó küzdelemben, és bár a vasiaknak nagy az előnyük, szépen lassan ők is látótávolságba kerülnek. Pécsett egy hazai pályán nagyon acélos csapat ellen lépünk pályára, ám ettől még győzelemre játszunk – nyilatkozta az utóbbi hetekben remek formában játszó Horváth Ákos.