2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

HFC-bravúr Csabán

Éllovast vert a labdarúgó NB III-ban a Hódmezővásárhely: a Békéscsabát győzte le, ráadásul idegenben. Az Algyő otthon kapott ki a Szolnoktól.
Békéscsaba–HFC 0–2 (0–2)
Békéscsaba, Kórház utca, 1200 néző. Vezette: Wittmann.
Békéscsaba: Kollár – Tóth-Kovács, Brlázs, Czipó Z., Juhász Gy. – Ferenczi (Lengyel), Szenti, Dobi, Juhász P. – Okos (Miklya), Kocsis (Laurinyecz). Edző: Jakab Péter.
Hódmezővásárhely: Bíró – Mészáros, Pécsek, Sipos, Marton (Rácz) – Varga M., Nagy A., Antal, Keller – Gyenes (Katona), Bernát. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Bernát (2).

Az első félidőben álmosan kezdett a hazai gárda, és rögtön kijózanítólag hatott a vendégek vezető gólja. A 10. percben Marton balról laposan középre centerezett, s a jól helyezkedő Bernát a csabai védők között négy méterről a hálóba pofozta a labdát, 0–1. Ez a találat meg is zavarta a lila-fehéreket, s mikor már jobban kezdtek játszani, akkor jött a feketeleves, egy védelmi hibából kettőre nőtt a hátrányuk. A 26. percben Bernát a félpályán kilépett egy labdával, Czipó Z. üldözte, Kollár kifutott elé, de nem érte el a labdát és így Bernát laposan a kapus mellett a bal sarokba helyezte azt, 0–2. A félidő után átszervezett hazai csapat lépett pályára: három csatárral, négy középpályással és három védővel próbált gólt szerezni a Békéscsaba. Ezzel azt ugyan elérte, hogy szinte felbillent a pálya, mert végig a vendég térfélen folyt a játék, de a gól elmaradt. A szervezetten és nagyon lelkesen védekező Hódmezővásárhely a második félidőben kontrából volt veszélyes. Az eredmény nem változott, a mutatott játék alapján a vendéggyőzelem megérdemelt.

Kolozsvári János: – Újdonság volt számomra, hogy a fiúk ilyen lelkesen játszottak. Szinte meglepődtem azon, hogy milyen szervezett és fegyelmezett volt az éllovas otthonában a csapatom. Nagyon örülök a győzelemnek.
Jó: Szenti, Dobi, ill. Sipos, Pécsek, Bernát, Nagy A.

Algyő–Szolnoki S. 0–2 (0–2)
Algyő, 100 néző. Vezette: Rácz A.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Varga F.,Kothencz, Krucsó – Végh (Sebők), Varga N., Krajczár, Daróczi (Juhász) – Retek (Lele), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Szolnoki S.: Bak – Luca, Horváth, Boda, Kohári, Őz (Kővári) – Fülöp, Draskóczi (Fedor), Lippai – Sárkány (Szász), Ruskó. Edző: Gömöri Béla.
Gólszerző: Ruskó (2, egyet 11-esből).
Kiállítva: Kothencz.

Pálinkó (jobbról) csak verghődött a védők között. Fotó: Gyenes Kálmán
A 6. percben erősen lesgyanús helyzetben ugrott ki Sárkány, az alapvonalról középre gurított, és az egyedül érkező Ruskó nem hibázott, 0–1. Az Algyő hiába hozta az elmúlt négy meccsen megszokott és bevált játékát, az ezen a napon nem párosult helyzetekkel és mezőnyfölénnyel sem. Ez elsősorban a középen eladott labdák, valamint az ellenfél védőinek gyűrűjében csak vergődő Pálinkó, Retek kettős gólképtelenségén múlott. A 35. percben egy balról középre ívelt labdába Kothencz kézzel belekapott a 16-os vonalánál, a bíró pedig 11-est ítélt, és piros lapott adott a hazai védőnek. A büntetőt Ruskó értékesítette, 0–2. A vendégek két gyors csatáruk révén az első félidő 35. percétől a középpálya átjátszásával, kontrákkal, illetve az eredmény tartásával ölték a játékot.

Lóczi István: – Büszke vagyok játékosaimra, mert a gyorsan bekapott gól, majd a vitatható helyzetből született 11-es sem törte meg őket, és tisztességes küzdelemben maradtak alul szerencsés ellenfelükkel szemben.
Jók: Sümeghy, Varga F., Krajczár, ill. Ruskó, Horváth, Kohári.

További eredmények: Monor–Sarkadkeresztúr 6–1, Cegléd–Örkény 3–1, Kiskunhalas– Dabas 3–1, Szarvas–Mezőtúr 0–3, Gyula–Tápiógyörgye 3–1, szabadnapos: Túrkeve.

1. Békéscsaba 12 10 1 1 27 – 10 31
2. Kiskunhalas 12 9 0 3 23 – 11 27
3. Szolnoki S. 11 8 1 2 24 – 10 25
4. Gyula 12 8 0 4 22 – 19 24
5. Dabas 12 6 1 5 25 – 24 19
6. Monor 11 5 3 3 20 – 12 18
7. Algyő 12 6 0 6 21 – 19 18
8. HFC 11 5 2 4 16 – 12 17