2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

HFC, Algyő: kiütéses siker

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a HFC és az Algyő kiütötte ellenfelét, míg a Csongrád kikapott Gyulán.
Algyő–Túrkeve 6–1 (3–0)
Algyő, 200 néző. Vezette: Viczián.
Algyő: Dénes – Varga N. (Balogh N.), Kazán, Kothencz, Krucsó – Retek, Vass, Sipos Z., Radnai (Sümeghy) – Katona, Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Túrkeve: Kormány – Debreczeni I., S. Nagy, Sőrés, Balla – Sólyom – Nagy M., Sáfár, Kormos, Debreczeni Cs. (Sipos B., Szilágyi) – Kui (Téki). Edző: Nagy Attila.
Gólszerzők: Pálinkó (3), Retek, Katona, Balogh N., ill. Nagy M.
Gólratörő játékával sorrendben negyedik győzelmét aratva szinte átgázolt az Algyő a csekély ellenállást tanúsító Túrkevén. A 16. percben Pálinkó közelről, a 19. percben Krucsó átadásából Retek távoli bombából, a 27. percben pedig megint Pálinkó nyolc méterről volt eredményes, 3–0. A második félidőben Katona a bal felsőbe bólintott, Pálinkó a bal sarokba fejelt, majd Balogh N. négy cselt követően iratkozott fel a gólszerzők közé. Ekkor jött a túrkevei szépítés, 6–1.
Lóczi István: – Könnyed, felszabadult játékkal fölényesen nyertünk.
Jók: Kothencz, Krucsó, Pálinkó, Balogh N., ill. Nagy M., Korom.

HFC–Monor 5–1 (3–0)

Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Aradi.
HFC: Bíró – Szűcs, Pécsek, Dálnaki, Borbás Zs. – Nagy A., Antal (Mészáros), Keller, Marton (Ruzsinszki) – Végh (Talmácsi), Bernáth. Edző: Rostás Károly.
Monor: Gilan K. – Kinder, Kajli (Malik), Boros – Csikós (Bokros B.), Magyar (Gilan G.), Kerepeszki, Halgas, Bokros S. – Csőke, Maka. Edző: Varga Károly.
Gólszerzők: Marton (2), Bernáth (2), Végh., ill. Bokros B.
Kiállítva: Maka.
A vendégek léptek fel támadólag, de a 8. percben Marton 20 m-es lövésével a HFC vezetett. A folytatásban tovább támadott a Monor, a 30. percben mégis Bernáth növelte kettőre az előnyt. Majd a félidő előtt ismét Bernáth következett, 3–0. Szünet után góllal nyitott a Vásárhely: Végh Ariel fejjel szerezte első vásárhelyi gólját. Sok hiba mellett a félidő közepén gólváltás következett Marton és Bokros B. révén, a vége 5–1.
Rostás Károly: – Zsinórban hetedik veretlen meccsünk egyben meghívó is a szurkolóknak a két hét múlva sorra kerülő Cegléd elleni rangadóra.
Jók: Dálnaki, Borbás Zs., Marton, Bernáth, ill. Magyar, Halgas.

Gyula–Csongrádi Tiszapart SE 3–1 (2–0)

Gyula, 200 néző. Vezette: Vörös.
Gyula: Steigerwald – Fabulya, Brasoveanu, Bányai P., Laurinyecz – Dobray (Csende), Varga, Oláh, Germán (Bányai T.) – Karda (Tamási), Sztraczinszki. Edző: Oláh Ferenc.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Forgó, Lovas, Szabó A. – Szabó L. (Bertók), Korom, Deli, Csillag (Kovács) – Bagi, Lévai. Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László
Gólszerzők: Oláh, Sztraczinszki, Csende, ill. Bertók.
Az eseménytelen első perceket követően inkább a csongrádiak előtt adódtak lehetőségek. Aztán a félidő közepén hatalmas kapushibák után a hazaiak öt perc alatt két gólt szereztek. A második játékrészben a jól futballozó vendégek védekezésre kényszerítették a hazaiakat, szépítésük után a levegőben lógott az egyenlítés, a Gyula azonban az utolsó percben eldöntötte a mérkőzést. A döntetlen igazságosabb lett volna.
Dr. Bálint László: – A két óriási kapushiba után talpra álltunk, de a szerencse elpártolt tőlünk. A vereség ellenére gratulálok csapatomnak.
Jók: Brasoveanu, Bányai P., Oláh, ill. Forgó, Szabó A.

További eredmények: Kiskunfélegyháza–Baja 5–0, Újszász– Szolnoki S. 1–2, Mezőtúr–Cegléd 0–1, Örkény–Szarvas 4–2.

Meglepő Floratom-vereség

Hazai pályán szenvedett nem várt vereséget a Floratom Szeged AC extraligás férfi… Tovább olvasom