2018. 07. 16. hétfő - Valter 18°C | 29°C Még több cikk.

Hiába nagy hajrá, nyert a Veszprém

Hiába nyitott nagy hajrát a MOL-Pick Szeged a győri szuperkupa döntőjében, az MVM Veszprém 26-24-re legyőzte a Pastor-tanítványokat. A finálé legjobb játékosának, Jonas Källman választották meg.

MVM-Veszprém-MOL-Pick Szeged 26-24  (16-11)
Leiner férfi kézilabda szuperkupa döntő, Győr, Audi Aréna, 3000 néző. Vezeti: Dobrovits, Tájok.
MVM Veszprém: Alilovic - Marguc 6/1, Schuch, Nagy L. 3, Sulic 2, Ilics 4/1, Chema Rodriquez 2. Csere: Mikler (kapus), Sliskovic 1, Zeitz 4, Gulyás, Iváncsik, Palmarsson, Nilsson 2, Lékai 2, Ugalde. Vezetőedző: Carlos Ortega.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Parrondo 4/2, Balogh 1, Mindegía 2, Zubai, Thiagus Petrus 3, Csuruvija,. Csere: Sierra (kapus), Bombac 6/4, Källman 3,, Blazevic, Ancsin 3, Vranjes, Robledo 1, Prodanovics 1/1, Ilyés.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítás: 16, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/2, ill. 10/7.

A veszprémi Nagy László ünnepel a kupával a férfi kézilabda Szuperkupa MVM-Veszprém - MOL-Pick Szeged találkozója végén a győri Audi Arénában 2015. augusztus 29-én. Fotó: MTI/Kovács Anikó

A finálé legjobb játékosának, Jonas Källman választották meg.

Nem volt vitás, hogy a Veszprém az esélyes, és ez így történt. A Szegedet a harcosságért, a nagy hajráért dicséret illeti. Kár a sok technikai hibáért, a kimaradt 3 hetesért, és az elrontott lövésekért

60. perc: Elveszik a labdát a Veszprémtől, Bombac még lő egy hatalmas kapufát, így aVeszprém a szuperkupa-győztes.

59. perc: Időt kér a Veszprém. Gulyás mellé, Ancsin a kapuba, 26-24.

58. perc: Sierra véd, veszprémi hetest. Ilics, 26-22. Bombac remek csel, 26-23.

57. perc: Zeitz talpról, Robledo betörésből, 25-22.

56. perc: Ancsin beállóból, 24-21. Parrondo szerzett labdát, üres a kapu, Ancsin a tetejére dobja.

55. perc: Sierra véd. Nagy L. üti fejbe Bombacot, 2 perc.

54. perc: Källman a szélről, 24-20.

53. perc: Időt kér a Veszprém. Sliskovic Aréna csúcs.

52. perc: Sierra véd. Újabb szegedi hetes+Gulyás 2 perc. Bombac, 24-19.

51. perc: Eladja a labdát a Veszprém. Időt kér a Szeged. Vranjes harcol ki hetest. Bombac, szakad a háló, 24-18.

50. perc: Bombac szerzett labdát. Ancsin, Megint Mikler.

49. perc: Ancsin, 24-17.

48. perc: Zeitz dől el, 24-16.

47. perc: Ancsin harcol ki hetest. Bombac, így kell: 23-16.

46. perc: Újabb eladott szegedi labda. Ez nagyon sok. Nilsson beállóból, 23-15.

45. perc: Vranjes blokkol,t Parrondo ziccer, 21-15. Sliskovic, 22-15.

44. perc: Robledo harcol ki hetest. Prodanovics, Mikler véd.

43. perc: Balogh, Mikler könnyedén. Marguc, 21-14.

42. perc: Thiagus Petrus kap 2 percet. Hetes, Marguc, Sierra véd.

41. perc: Thiagus Petrus labdát szerzett. Balogh eladja.

40. percParrondo remekül repül be, 20-14. Zubai és Sulic 2-2 perc.

39. perc: Lékai tört be, 20-13.

38. perc: Zubai harcol ki hetest, Prodanovics, 19-13.

37. perc: Veszprémi hetes. Marguc, 19-12.

36. perc: Zubai harcol ki hetest, Ilics 2 perc. Parrondo, Mikler kivédi.

35. perc: Mindegía lő, Mikler véd, Zubai visszaszerzi a labdát.

34. perc: Thiagus Petrus villan, 18-12. Sierra véd. Eddig jól szállt be.

33. perc: Sierra véd. Balogh lő, Mikler véd. Thiagus Petrus eladja, Marguc nem, 18-11.

32. perc: Mindegíát kiütik, Lékai ziccer, 17-11. Zeitz volt. Mindegía beállóból, Mikler véd.

31. perc: A Veszprém kezdi a második félidőt. Labdát szerzett a Szeged.

Jól kezdte a meccset a MOL-Pick, azonban Bombac kimaradt hetese után megtorpant a Szeged. Mégis felcsillant a remény a szorosabb eredményre, azonban Piotr Wyszomirski nem találkozott a labdával a kapuba, míg Ancsin Gábor körbe lőtte a kaput, de nem talált  be. A Veszprém pedig erős ahhoz, hogy ne éljen ezzel a lehetőséggel, így 16-11-re vezet a félidőben.

30. perc: Időt kér a Veszprém. Sulic 2 perc. Vranjes terítette le, és még neki állt feljebb. Elnézést nem kért, nem szokott... Bombac kezéből kiesik a labda, időntúli, Källman fölé. 16-11.

29. perc: Nagy, majd Thiagus Petrus, 16-11.

28. perc: Zeitz 2 perc. Källman, 15-9. Labdaszerzés, Thiagus Petrus első hivatalos szegedi gólja, 15-10.

27. perc: Zeitz, majd Marguc. Darabokban a MOL-Pick, 15-8.

26. perc: Ancsin. Ez nem az ő napja, mellé.

25. perc: Ancsin méterekkel fölé, Ilics nem, 13-8.

24. perc: Vranjes 2 perc. Marguc repül, 12-8.

23. perc: Ancsin mellé, de kár, ott volt a hely.

22. perc: Ancsin lábhoz passzol. Nilsson, szerencsés gól, 11-8.

21. perc: Zeitz jócskán mellé.

20. perc: Palmarsson mellé. Bombac micsoda csel, 10-8.

19. perc: Remek figura, Källman, 10-7.

18. perc: Robledo rossz passz, Chema Rodriquez büntetett, 10-6.

17. perc: Ilics kapufa.

16. perc: Schuch kap 2 percet. Bombac sokkal mellé.

15. perc: Balogh okosan, Marguc pillanatok alatt válaszol, 9-6.

14. perc: Chema Rodriquez, 8-5. Időt kér a MOL-Pick.

13. perc: Sulic, 7-5.

12. perc: Zubai harcol ki hetest. Ez eddig remekül működik, a beállósok megjátszása. Parrondo, 6-5.

11. perc: Nagy-bombája ül, 6-4.

10. perc: Parrondo ismét hetest harcol ki. Bravó. Parondo, 5-4.

9. perc: Jön a válasz, Ilics, 4-3. Parrondo harcol ki hetest. Bombac, kihagyja, a kipattanót is. Ilics nem, 5-3.

8. perc: Balogh, Alilovic lábbal véd, a Szeged megszerzi a labdát. Mindegía talpról, 3-3.

7. perc: Ilics, Wyszomirski beleér, 3-2.

6. perc: Thiagus Petrus lő, Alilovic könnyedén véd.

5. perc: Thiagus Petrius eladja a labdát, Sulic, 2-2.

4. perc: Nagy L. betörésből, 1-2.

3. perc: Zeitz mellé lő, Zubai hetest harcol ki. Bombac, 0-2.

2. perc: Nagy L. 2 perc, Mindegía szerzett vezetést, 0-1.

1. perc: A Szeged kezdte a meccset.

15.59: Azért jóval kevesebben vannak a férfi meccsen, mint a női döntőn. Ilyés Ferenc vehette át az elmúlt szezon legjobb védőjátékosának járó díjat.

15.54: Dobosok a pályán, hamarosan jönnek a csapatok a bemutatásra.

15.45: A döntő két csapata nem a főpályán, hanem az edzőcsarnokban - ez volt a régi csarnok - melegít be.

15.35: Délelőtt egy kisebb séta, majd egy 30 perces taktikai értekezlet volt a programja a MOL-Pick Szegednek. 11 órakor ebédelt a társaság, majd 14 órakor indult a szállodából. Kékben lesz a szegedi együttes. Ez valahol természetes is, hiszen ez a klub színe.

A Győri Audi ETO KC női együttese nyerte a Leiner szuperkupát, miután a döntőben simán 29-24-re  verte az FTC csapatát.

A MOL-Pick Szeged 14 óra után néhány perccel érkezett meg a győri Audi Arénába, mely már csordultig telt, hiszen 14 órától a Győr és az FTC női csapata csatázik a szuperkupáért. A 20. percben 9-9 az állás.

MOL-Pick Szeged: megtörni a bakonyi lendületet. Fotó: Süli Róbert - GALÉRIA

HFC: a saját erősségek

Eddig hazai pályán százszázalékos a Hódmezővásárhelyi FC a labdarúgó NB III Közép csoportjában. Tovább olvasom