2018. 10. 19. péntek - Nándor 11°C | 22°C Még több cikk.

Hiába szurkoltak a Coco Clubban

A Svájcban zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott második csoportmeccsét is elveszítette. A Skaliczki-legénységnek hiába szurkoltak a szegedi Coco Clubban, Szerbia és Montenegro 29–24 arányban jobbnak bizonyult.
Fotó: Gyenes Kálmán
A kezdés előtt tíz perccel, ki lehetett rakni a megtelt táblát a Coco Clubban, a Délmagyarország és a Rádió 88 kézilabda-szurkolói klubjában. A felfokozott érdeklődés a Magyarország–Szerbia és Montenegro Európa-bajnoki összecsapásnak szólt. A rangadónak. A két vesztes csatájának.

„Ez véres ütközet lesz! Mindkét csapat alaposan ismeri egymást. És már egyik sem hibázhat!" – foglalta össze az esélyeket Berta Róbert, a Pick Szeged játékosa.

Mindenki várta a csodát. Bízott a mieinkben. Hiába játszott a pláviknál három szegedi, Krivokapics, Andjelkovics, Djurkovics senki sem szurkolt a szerbeknek.

„Gól!" – rázta az öklét gyors egymásutánban a Cattani becenévre hallgató Pick-szimpatizáns. A két Iváncsik góljaival indult a találkozó. Sterbik bosszantotta a drukkereket, a vajdasági származású kapus bravúrt bravúrra halmozott. A hatodik magyar gól hatalmas örömet jelentett, a mi „Fecikénk", azaz Ilyés Ferenc köszönt be, 6–4 ide. Gált döngölték a földbe. „Ha Gyuszi ott marad, akkor rendesen kapott, ő nem szokott szimulálni!" – foglalta össze az eseményeket Rea Attila, a Pick pr-refenrense. Zakatoltak a magyarok, a 15. percben 7–5 volt nekünk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

MAGYARORSZÁG–SZERBIA ÉS MONTENEGRÓ 24–29 (12–13)
Vezette: Hannson, Olsson (svédek).
Magyarország: Fazekas – IVÁNCSIK T. 5, Nagy L. 2, Gál 2, Buday 3 (1), Ilyés 1, IVÁNCSIK G. 6 Csere: Szente (kapus), Józsa 2, Laluska 1, Lendvay 1, Császár, Harsányi, Törő 1. Szövetségi kapitány: Skaliczki László.
Szerbia és Montenegró: STERBIK – Kojics 1, Krivokapics, Djukanovics, Andjelkovics 3, ILICS 6 (3), SUDZUM 6 (1). Csere: Sarics (kapus), Nikolics 3, MILOSZAVLJEVICS 8 (2), Muratovics, Djurkovics, Petrics 1, Toszkics 1. Szövetségi kapitány: Veszelin Vujovics.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/1, ill. 7/6.

„Szép volt Laci!" – szólt a szurkolói had dicsérete a Cocóban, Fazekas kapusnak, miután hetest hárított. „Na ez az! Itt az Eb-n ez két perc, Veszprémben pedig ez semmi!" – állapította meg Djurkovics kiállításánál Berta Róbert. „Ááá!" – bosszankodtak a nézők Szegeden, utolértek a szerbek bennünket, egyenlítettek, sőt átvették néhány pillanat múlva a vezetést, 9–8 oda. Sterbik nézett bele Nagy lövésébe, majd megfogta Császár büntetőjét. Lehúzta a rolót a Ciudad Real hálóőre. „Ezt nem hiszem el!" – Laluska ziccere után fogta a fejét mindenki, Sterbik megint védett. A félidőben déli szomszédunk vezetett, 13–12-re.

Halk taps vezette be a második félidőt. Andjelkovics talált be a kapuba, Szegeden nagy kedvencnek számít az irányító. Három góllal léptek el a szerbek, a 39. percben 18–15 állt az eredményjelzőn. Sajnos Nagy Laci sehogyan sem találta a játék ritmusát, csak vergődött a pályán. Néma csend honolt a szurkolói klubban. „Csodára lesz szükségünk!" – állapította meg Jónás László, a Medikémia Szeged és a Szedeák egykori gyúrója. És újra vastaps. Laluska szerzett bombagólt, 16–19. „Miért fújsz bele te buta bíró!" – Laluska hiába talált a kapuba, nem adták meg a gólját. A 45. percben Gál mehetett zuhanyozni, ellenfelének a lábát felugrás közben megfogta, ezért piroslapot kapott. Még szerencse, hogy Fazekas is remekelt, bravúrt bravúrra halmozott.

Vasárnapi vendégek

Vasárnap is lesz vendég a szegedi Cocó Clubban. Az Izland elleni utolsó csoportmeccsünket szintén két Pick-kézilabdással, Bakos Dáviddal és Herbert Gáborral együtt szurkolhatják végig az érdeklődők. Jó lenne végre már nyerni.

„Ennek vége!" – kommentálta Milosavljevics találatát Tóth Géza, a Rádió 88 reggeli műsorvezetője. És a másik oldalon mindent lehetett. Nagyot könyökkel ütötte le Sudzum, még sem járt érte semmi. Csak ejnye, bejnye. Vészesen fogyott az idő. „Józsa Máté!" – egykor a Picket erősítette a kézilabdás, gólja után kapta az elismerést a Cocóban, 27–25. És ezután jött két gyors szerb gól. Már igazán senki sem reménykedett, főként, hogy a szegediek Danikája, Andjelkovics beköszönt.

A magyar válogatott második vereségét szenvedte el és iszonyatosan nehéz helyzetbe került, két meccs után nyeretlen a Svájcban zajló Európa-bajnokságon. Vasárnap Izland következik, az utolsó csoportmeccs. Lehet, hogy pakolnunk kell, számunkra befejeződik az Eb, mert a szerbek 29–24-re nyertek.

További eredmények: Oroszország–Portugália 35–32, Szlovénia–Svájc 29–25.

Hétpontos előnnyel utazik Miskolcra a Szeviép-Szeged

Női kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő első mérkőzésen, az újszegedi sportcsarnokban a… Tovább olvasom