2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

Hiába vezetett az Universitas, az Újváros nyert

Hiába vezetett a Taylor&Nash Universitas Szeged csapata, mégis kikapott hazai pályát 13-11-re az Újvárostól.

Taylor&Nash Universitas Szeged–Dunaújvárosi Főiskola 11–13 (2–1, 3–4, 3–5, 3–3)
Vodafone női OB I, 5. forduló, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Füzesi, Vogel.
Szeged: Bük – Árkosy 1, DALMÁDY Sz. 4, Dalmády P., DRÁVUCZ 4, Tóth 2, Hegedűs. Csere: Miklós, Lengyel. Edző: Godova Gábor.
Dunaújváros: Kasó – Menczinger 1, KESZTHELYI 3, PRIMÁSZ 5, Berta, Huszka, Poszkoli 2. Csere: ZSÁMBOK 2, Papalexisz, Ács. Edző: Mihók Attila.
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 5/1.
Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2

A meccs esélyese a vendég Dunaújváros volt, hiszen a Fejér megyei alakulat az elmúlt szezonban az aranyérmet szerezte meg, és a szegedi meccs előtt a Szentes elleni rangadót is megnyerte.

Mihók Attila csapata szerzett vezetést, ezután azonban a Tisza-parti alakulat pillanatai következetek. Árkossy előbb egyenlített, majd a válogatott Tóth Ildikó az Universitast juttatta előnyhöz, sőt az elmúlt szezon gólkirálynője, Dalmády Szandra is kapuba talált, így a 7. percben 3–1-re meglépett a Szeged. A második negyed hajrájában érte utol a vendégcsapat a szegedieket (5–5), ám Drávucz Rita harmadik negyedben szerzett harmadik gólja után még Godova Gábor együttese vezetett 6–5-re.

Hiába harcolt a Szeged (fehér sapkában), veszített.  Fotó: Schmidt Andrea
Hiába harcolt a Szeged (fehér sapkában), veszített.

A 21. percben fogyott el a hazai csapat ereje, ekkor előbb Primász, majd Zsámbok talált a fiatal Bük kapujába. Ezután már a Taylor&Nash nem tudott újítani, nem tudott az esélyesebb Újváros közelébe kerülni, így a végén a vendégek 13–11-re diadalmaskodtak.

A Hungarit-Metalcom Szentes női vízilabdacsapata ma hazai környezetben az Újpesttel mérkőzik 11.30-kor. Zaintleitner Krisztina edző magabiztos győzelmet vár a tanítványoktól.

Nyertek az U23-as fiatalok

Bemutató labdarúgó-mérkőzést játszott szerda este Sándorfalván a Csongrád megye U23-as válogatottja… Tovább olvasom