Jó kezdés után 95–78-ra kikapott Nyíregyházán a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata. Kiss Zsolték szombaton 18 órától a Szombathelyt fogadják az újszegedi sportcsarnokban.
Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 95–78 (17–25, 33–25, 25–9, 20–19)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 13. forduló. Nyíregyháza, 700 néző.
Vezette: Benczur, Pozsonyi, Gál.
Nyíregyháza: Nelson 7/3, MOHÁCSI 19, Polyák 6, BOLDIZSÁR 9/6, DAVIS 29. Csere: BERKIS 21/12, Kaluha 4, Mondzinger, Petrucsik, Czura, Molnár M. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.
Szedeák: Fekete 12, Gurley 7/3, Jones 12/6, DUKICS 13/9, Csorvási M. 13. Csere: Vida 6, Tanács 6, KISS ZS. 9/9. Vezetőedző: Molnár József.

50–50. Ez állt a tegnapi Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdabajnoki szünetében a nyírségi eredményjelzőn, és ekkor még pontosan ilyen arányban oszlottak meg a két csapat győzelmi esélyei is.

Az első félidőben inkább a szegediek irányítottak, és 17–29-es állásnál már 12 ponttal is vezettek, ám ez az előny a nagyszünetre szertefoszlott.

A második félidőben új meccs kezdődött, amelyben domináltak a hazaiak. A Szedeák játéka szétesett, alig talált be a gyűrűbe Molnár József együttese, az első húsz percben dobott 50 pont után a másodikban csak 28-ig jutott. Különösen a harmadik negyedben gyengélkedtek, akkor mindössze kilenc szegedi pont született. Hozzá kell tenni, nem először „állt meg" a szezonban a csapat, rendszeres probléma, hogy a kezdeti lendület elfogy a második félidőre. A hazaiak ezt ki is használták, Bennet Davis, Martins Berkis és Mohácsi Máté is könnyű kosarakat szerzett, ezzel eldöntve az összecsapást – a vége 19 szegedi labdaeladás mellett tizenhét pontos, 95–78-as nyíregyházi győzelem lett.

A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb hazai pályán szerepel, szombaton 18 órától az egykori szegediekkel, Tomiszlav Ivosevvel és Jonathan Levyvel felálló Szombathelyt fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Molnár József: – Jól kezdtünk, betartottuk a taktikai utasításokat, azt, amit megbeszéltünk. A második félidőben hiába forgattam a csapatot, nem volt olyan játékosom, aki az átlagosnál kicsivel jobbat tudott volna nyújtani. Nem értem, miért nem hisszük el, hogy idegenben is tudunk nyerni.

További eredmények: Atomerőmű–Kaposvár 101–80, Debrecen–Pécs 82–66, Szombathely–Zalaegerszeg 106–79, Körmend–Jászberény 82–72.

Győzelemmel búcsúztak: Pécs-Pick Szeged 25-34

Utolsó 2012- es találkozóját játssza ma a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja. Tovább olvasom