2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

Hibátlan a Volán SC

A labdarúgó NB III Alföld csoport negyedik fordulója után is százszázalékos teljesítménnyel áll a tabella élén a Tisza Volán SC.
Algyő–Baja 1–3 (1–0)
Algyő, 200 néző. Vezette: Rácz A.
Algyő: Korom – Szélpál A. (Gonda), Varga N., Vass, Krucsó – Retek, Kothencz, Tóth L., Daróczi – Végh – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Tóth L., ill. Hernády, László, Papp.
Kiállítva: Gazsi.
Bár Tóth L. 5. percben szerzett bombagólja és Gazsi 12. percben bekövetkezett kiállítása hazai sikert sejtetett. Csakhogy a vendégek még emberhátrányban is látványos, nyíltsisakos támadójátékkal előbb ledolgozták a hátrányt, majd két nagyszerű góllal biztossá tették sikerüket.
Tóth Ákos: – Sajnos nem tudtuk megtartani korán szerzett előnyünket a rendkívül jó erőkből álló Baja ellen.
Jók: Kothencz, Krucsó, Tóth L., Végh, ill. Csengő, Sztojanovics, Lógó, Papp P., Nagy E.

Gyula–Csongrádi Tiszapart SE 3–1 (0–0)
Gyula, 150 néző. Vezette: Solymosi.
Csongrád: Bíró – Bánfi, Bagi, Forgó, Gonda – Antal (Szabó L.), Keller Z., Póth (Keller I.), Szeri – Bárdosi, Katona (Kovács). Edző: Marko Milosevics.
Gólszerzők: Czira (2), Sztraczinszki, ill. Bárdosi.
A meccs elején a hazaiak nekiugrottak a vendégeknek, de Bíró kapuját nem tudták bevenni. Negyedóra után kiszabadult a szorításból a Csongrád, kiegyenlítettebb lett a játék. A szünet után hatalmas védőbakikkal a gyulaiak elhúztak 2–0-ra, és bár ezt követően jól futballozott a Csongrád, de húsz perc jó játék kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.
Marko Milosevics: – A motiváltabb hazaiak megérdemelten szerezték meg a három pontot.
Jók: Varga, Ferenczi, Czira, ill. Bagi, Antal.

HFC–Békéscsaba 1–3 (1–1)
Vásárhely, 500 néző. Vezette: Wittmann.
HFC: Molnár T. – Szűcs, Pécsek, Kalász, Marton – Varga (Frank), Antal, Nagy A., Mészáros – Rácz D. (Czina), Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Mészáros, ill. Pankotai, Ursz, Pozsár (11-esből).
A meccs krónikájához tartozik, hogy a két szurkolótábor között a stadionon belül nem volt rendbontás, kívül viszont nem bántak egymással kesztyűs kézzel. A határozott rendőri fellépésnek köszönhetően szerencsére nem következett be a kelleténél is nagyobb balhé.
Rostás Károly: – Gyenge helyzetkihasználásunk miatt veszítettünk.
Jók: Kalász, Nagy A., Mészáros, ill. Brlázs, Pozsár, Ursz, Pankotai.

Dabas–Tisza Volán SC 1–3 (0–2)
Dabas, 250 néző. Vezette: Szőts.
Tisza Volán: Kispéter – Búzási, Mórocz, Kreizler, Laczkó J. – Burány, Kardos (Péter S.) – Szélpál T. (Füle), Brinszky, Zakar (Kökény) – Homma. Edző: Vágó Attila.
Gólszerzők: Vass (11-esből), ill. Kreizler, Kardos, Brinszky.
Kiállítva: Nagy G.
Az esélyesebb szegediek végig kezükben tartották a remek iramú mérkőzést, mindent jól oldottak meg, kivéve a végjátékot.
Vágó Attila: – Jobb koncentrálással nagyobb különbségű győzelmet arathattunk volna.
Jók: Kincses, Vass, ill. Kispéter, Mórocz, Burány, Brinszky, Kardos.

További eredmények: Örkény–Kiskunfélegyháza 2–6, Szolnoki Spartacus–Monor 1–0, Honvéd II.–Vasas II. 0–0.

1. Tisza Volán 4 4 0 0 18 – 4 12
2. Baja 4 4 0 0 17 – 5 12
3. Békéscsaba 4 3 1 0 7 – 3 10
4. Kiskunfélegyháza 4 3 0 1 10 – 5 9
5. Vasas II. 4 2 1 1 3 – 2 7
6. Csongrád 4 2 0 2 11 – 7 6
7. HFC 4 2 0 2 8 – 10 6
8. Gyula 4 1 2 1 5 – 4 5