2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

Hit nélkül, bátortalanul játszott, ki is kapott a Szedeák

Szeged - A Naturtex-SZTE-Szedeák sima meccsen 99–68-ra kikapott az Alba Fehérvártól a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 4. fordulójában. A szegediek legeredményesebb játékosa a 21 pontig jutó Anthony Gurley volt.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 68–99 (17–32, 23–21, 7–18, 21–28)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Papp, Hegedűs, Gál.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Gilchrist 7, GURLEY 21/6, Tanács 6, Dukics 9/3, CSORVÁSI M. 15. Csere: Kiss Zs., Vida 3, Wirth, Csorvási L. 6/3, Varga D. 1, Jakab. Vezetőedző: Molnár József.
Alba Fehérvár: MOORE 17/9, WOOD 21/9, HOLLIS 12, SZABÓ ZS. 13/9, Keller Á. 11. Csere: Supola 8/6, Juhos 6/6, Bódi 2, Medve 5/3, Lekli 4. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Bíztunk benne, hogy szoros lehet. Bár az Alba Fehérvár költségvetés és játékosállomány terén is a Naturtex-SZTE-Szedeák előtt áll, hazai pályán bravúrt szeretett volna elérni Szeged férfi kosárlabdacsapata. Az NB I A csoportjának negyedik fordulójában azonban simán, 99–68-ra nyertek a vendégek.

– Semmi nem működött ma – mondta letörten Anthony Gurley, a Szedeák hátvédje a meccs után. – Kemény mérkőzés volt, próbálkoztunk, de a dobások csak nem akartak bemenni. Nem szabad viszont ezen sokáig rágódnunk, még mindig a bajnokság elején járunk, dolgoznunk kell azért, hogy javuljon a játékunk.

Más súlycsoportban: Naturtex-SZTE-Szedeák-Alba Fehérvár 68-99. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Az amerikai légiós az első félidőben visszafogottabban játszott, a folytatásban azonban bátrabb lett, többet vállalkozott, végül 21 pontig jutott.

– Még mindig szoknom kell a csapatot, tanulom a játékunkat, a figurákat. Tudom, hogy hamarosan elkezd működni a „kémia". A játékom egyelőre nagyon messze van attól, amit valójában tudok, és ezt szeretném is megmutatni a szurkolóinknak. Edzünk tovább, mert pénteken hazai pályán úgy kell játszanunk, hogy legyőzzük a Jászberényt – tette hozzá Gurley.

Molnár József: – Nem hittünk abban, hogy megverhetjük az Albát. Az első félidőben adtunk nekik 15 pont előnyt, ezzel el is dőlt. Pedig tudtuk, mire számíthatunk a fehérváriaktól, mégsem volt ellenszerünk. Jó csapat az Alba, de szorosabb meccsre számítottam.

További eredmények: Jászberény–Debrecen 82–68, Kaposvár–Nyíregyháza 78–65, Pécs–Szombathely 90–81, Zalaegerszeg–Körmend 101–92, Sopron–Atomerőmű 101–86.

Az utolsó percben kapott ki a Szeged 2011

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 10. fordulójában a Szeged 2011 a Vasas vendégeként… Tovább olvasom