2018. 11. 14. szerda - Aliz 7°C | 15°C Még több cikk.

Hitet adó szegedi győzelem

Magabiztos, 82–65-ös győzelmet aratott a Szeviép-Szeged NB A csoportos női kosárlabdacsapata a Szekszárd ellen.
Szeviép-Szeged–Szekszárd 82–65 (23–14, 29–18, 13–12, 17–21)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Hegedűs, Gál.
Szeviép-Szeged: Török 10/6, Izsák 3/3, MÉSZÁROS 10/6, Vukovics 13, KAJDACSI 13. Cserék: NAGYOVA 17, Russai 13/9, Pungor, Szlimák 3/3. Edző: Zseljko Dokics.
Szekszárd: Hoffman 5, Szentkirályi 5/3, Tóth 4, Vescan 16/3, Varda 9/3. Cserék: Czukor 13/6, Lódi 2, BUKOVSZKI 11, Tamás. Edző: Ujhelyi Gábor.

Vukovics (balról) legtöbbször megforgatta Vardát. Fotó: Gyenes Kálmán
Kicsit feszültebbek voltak a megszokottnál a szegedi játékosok, mert az elmúlt két bajnoki meccsüket elveszítették, nem várt fiaskók csúsztak be.
Ez az Atomerőmű-Szekszárd elleni első percekben érződött is. Többször is biztos helyzetben hibáztak a Tisza-partiak. Szerencsére Kajdacsi ott folytatta, ahol a Gospic elleni nemzetközi mérkőzésen abbahagyta: termelte a pontokat, és biztosan szerezte meg a lepattanókat. Az ötödik percben robbantottak Zseljko Dokics tanítványai. Igaz, ehhez kellett Danijela Varda is, az egykori szegedi center remek átadással szöktette Törököt, aki értékesítette a ziccert. Ez lendületet adott Mészárosoknék, jöttek a hárompontosok is, így tíz perc után 23–14 állt az eredményjelzőn.

Nagyova betörésekből volt eredményes, míg Russai, Izsák és Mészáros is bevágott egy-egy „trojkát", így tovább nőtt a távolság a két gárda között, 33–23. Az első félidő utolsó öt percében remekül működött a hazaiak védekezése, igazán dobóhelyzetbe sem tudtak kerülni Ujhelyi Gábor tanítványai. Ebben az időszakban a régi Szeviépet láthatta a közönség, egy felszabadultan, ötletesen játszó alakulatot.

Kicsit álmosan kezdték a második játékrészt Izsákék. Sőt a hazai irányító gyorsan begyűjtötte ötödik személyi hibáját, így kipontozódott. Szerencsére a kezdeti gyengélkedés után beindult a henger. Kajdacsi, Vukovics centerpontjai mellett a külső emberek is eredményesnek bizonyultak. Mindenképpen kiemelendő Nagyova produkciója, a szlovák válogatott csak két dobást hibázott el egész meccsen. Hét középtávoli kísérletéből hat landolt a gyűrűben, míg hat büntetőből ötöt értékesített. A záró negyedben akadt egy kisebb hullámvölgy, azonban Dokics edző időkérése gyorsan rendet teremtett, így a végén magabiztos, 82–65-ös győzelmet aratott a Szeviép a Szekszárd ellen.

Ez a győzelem éppen jó időben jött, hiszen a Tisza-parti gárda holnap reggel útra kell a szlovéniai Celjébe, ahol szerdán este FIBA Európa-kupa mérkőzést játszik.

További eredmények: Diósgyőri KSK–Szolnoki NKK 72–36, MKB-Euroleasing Sopron–Zala Volán-ZTE 81–63, BEAC-Újbuda–Nagykanizsa 73–41, Pécs– BSE 76–48.

Zseljko Dokics: – Az első félidőben mutatott teljesítményükkel elégedett vagyok, ekkor jól játszott a csapat. A második húsz percben megint sokat hibáztunk, azonban most a leglényegesebb volt, hogy nyertünk.

A férfi NB I A csoportban: Marso-Carmo Suzuki NYKK– MAFC 86–71, Marc-Körmend– Debreceni Vadkakasok 74–81, Univer KSE–Falco Swietelsky KC-Szombathely 100– 78.