2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

HNKC-pontszerzés Koroknai parádéjával

Az ASA-Consolis-HNKC élvonalbeli női kézilabdásai pénteken 24–24-es döntetlent játszottak otthon a Békéscsabával. Két perccel a lefújás előtt még a Vásárhely vezetett 24–21-re, de Dankó Ervin vezetőedző azt mondta: szereztek egy pontot.
Tükörfélidőkkel döntetlen, 24–24. Az első játékrészt a vendég Békéscsaba, a másodikat a házigazda Vásárhely nyerte 13–11-re. A találkozó előtt Dankó Ervin, a HNKC vezetőedzője az eredményre nem akart tippelni, de végig lelkes játékot, küzdést várt övéitől. Abban nem (illetve abban sem) volt hiány. A hangulatról pedig eleinte a csabai B közép gondoskodott, de idővel a hazai drukkerek is egyre jobban belemelegedtek.

A meccs elején az ASA-Consolis vezetett, a 10. percben billent át először a mérleg nyelve, s pillanatok alatt háromegységnyi előnyre tettek szert a viharsarkiak. A két-három gólos előnyt az első félidőben tulajdonképpen végig megőrizték Nyikolejenkóék, a hazaiak pedig sajnálhatták, hogy az első két büntetőt kihagyták. Az „ítélet-végrehajtásra" harmadikként vállalkozó Koroknai Viktória már magabiztosan értékesítette a heteseket.
Fordulás után is úgy tűnt: a csabaiak érvényesítik a papírformát – valljuk meg, Szekeresék számítottak inkább esélyesnek –, és ha szoros, kiélezett csatában is, de megnyerik az összecsapást.

A 11 gólig jutó Koroknait olykor három csabai sem tudta tartani. Fotó: Segesvári Csaba
A 11 gólig jutó Koroknait olykor három csabai sem tudta tartani.
Fotó: Segesvári Csaba

Az eszközökben sem válogattak, keményen, olykor kíméletlenül védekeztek, de a hátsó alakzat a hazai oldalon is szigorúan, jól zárt. A látogatók bizonytalankodásait kihasználva fokozatosan ledolgozta háromgólos hátrányát a Vásárhely, egyenlített, majd az 52. percben Ghionea révén a vezetést is megszerezte: 21–20. Amikor alig volt hátra 2 perc a lefújásig, már 24–21 virított az eredményjelzőn. De az utolsó másfél percet emberhátrányban játszotta végig a hazai együttes, és a rutinos vendégek ezt kihasználva egyenlítettek.

Mindkét szurkolótábor ünnepelte kedvenceit, s a hazaiak közül feltétlenül ki kell emelni Koroknait, aki lelkesen, jól és nagyon eredményesen kézilabdázott. Biztos látta ezt a vendégek mestere, a szövetségi kapitány Mátéfi Eszter is, aki igazságosnak nevezte az eredményt.

– Nem szabad csalódottnak lennünk, úgy kell felfogni, hogy nem elvesztettünk, hanem nyertünk, szereztünk egy pontot. Az a legfontosabb, hogy csapatként „visszajöttünk" a bajnokságba – fogalmazott a találkozót követően Dankó Ervin, a HNKC vezetőedzője.

ASA-Consolis-HNKC– Békéscsaba 24–24 (11–13)
Női kézilabda NB I. Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska

HNKC: ABRAMOVICS – Tamás, Sopronyi 2, Kudor 3, Fülöp 2, Ghionea 4, KOROKNAI 11 (8). Csere: Gaál, Wolf 2. Edző: Dankó Ervin.

Békéscsaba: TÓTHOVÁ – Bódi 2, Cifra 1, Rácz E. 3, Szekeres 2, Takács 1, Szögi. Csere: Veress (kapus), NYIKOLAJENKO 7 (3), Tóth K. 2, KOVÁCS A. 4, Kelemen 2. Edző: Mátéfi Eszter

• 3. insideman 2010. január 10. 20:51
    „igen az az 5pont... (abból 4et köszönjünk Cingának..) és akkor még nem beszéltünk a siofoki és a d.ferr elleni hazai betliről..
    simán odalehetne érni az 5dik helyre.. de 2cserével nem könnyű.. Zsuzsa Vivient miért igazoltuk le? h kilegyünk? vagy vki ismerőse? ilyen erővel anyám is ülhetne a kispadon havi x ezerért...”
  • 2. eldorádó 2010. január 10. 10:48
    „Wolf Alexandrának, aki eddig sokat tett a csapatért, is el kell döntenie, hogy 120% játékosként, vagy család és/vagy edzőség! A núlt jó teljesítménye a soros meccsen nemér semmit, csak a jelen!”
  • 1. tobaccoroad 2010. január 09. 12:58
    „3. olyan meccs amit a végén rendesen...
    Lenne +5 ponttal több Györ ellen egy x +egy-egy pont Vác és Csaba ellen....
    És a végén mért nem hozta vissza Sopronyit az meg még jó kérdés”

Borzalmas hajrá után vereség a lengyelektől

A magyar férfi kézilabda-válogatott az utolsó tíz percben összetörve 31–24-re kikapott a… Tovább olvasom