2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 18°C Még több cikk.

HNKC-vereség Vácon

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata 30–25-ös vereséget szenvedett a Vác vendégeként a bajnokság legutóbbi fordulójában.
Váci NK–HNKC SE 30–25 (15–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vác, 500 néző. Vezette: Pech, Vágvölgyi.
Váci NK: Juhász E. – STERBIK 6, Truffán 1, Rábai 2, ŐRI C. 7, VESZELI 9 (4), Klász 3. Csere: Gridnyeva (kapus), Turza, Farkas V. 2, Bagócsi, HORNYÁK, Belső, Edző: Hajdu János.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 3, Nyikolajenko 6, Gaál 1, Wolf 5 (1), Sipos 1, Ancsin 5. Csere: Bartus (kapus), Sztupakova, Bloj, Gagyi, Dobó, Jenőfi, Jókai 4 (1). Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 2–1, 10. p.: 6–1, 15. p.: 8–5, 20. p.: 11–7, 26. p.: 14–9, 36. p.: 17–12, 44. p.: 22–12, 46. p.: 22–15, 51. p.: 24–19, 55. p.: 27–22, 58. p.: 29–23.

A tavalyi bajnokságban 29–26-os vereséget szenvedett a Vásárhely Vácott, úgy, hogy legalább tizenhét ziccert puskáztak el a vendégek. Csak remélhettük, hogy a múlt nem kísért – hiába...

A találkozó elején még jól tartotta magát a HNKC, de már a 10. percben öt volt közte. A rossz kezdést a kimaradt helyzetek, a technikai hibák és a védekezésben tapasztalható hiányosságok magyarázzák. Elsősorban középen volt lyukas a kék-sárgák fala, hiszen betörésből és beállóból – Őrit képtelenek voltak tartani a vásárhelyiek – sok találatot értek el a házigazdák. A pihenőt követően, ha lehet, még tragikusabban alakultak a dolgok, a 44. percben már kiütés közelébe kerültek Wolfék, 22–12. Ezt követően Nyikolajenko és Jókai góljaival feljebb zárkózott, közelebb lopózott a HNKC, de Veszeli eredményessége véglegesen eldöntött mindent. És a vendégoldalon, tavalyhoz hasonlóan, újra rengeteg ziccer maradt ki. A HNKC-ből több kulcsjátékos is rossz napot fogott ki.

Buday Ferenc: – Meghatározó játékosaink gyatrán kezdték a mérkőzést. Az első félidőben öt tiszta ziccert hibáztunk, ezzel ki is alakult az ötgólos különbség. A szünet után javultak az akarati tényezőink, felzárkóztunk, de fordítani már nem bírtunk.

További eredmények: Győr– Ferencváros 32–29 (16–16), Debrecen–Cornexi-Alcoa 28–27 (12–11), Dunaferr–Békéscsaba 48–21 (20–7), Kőbánya-Spartacus–Vasas 30–40 (18– 19).

Nincs legjobb

A meccs, vagy a csapat legjobbja sorozatunkból ezúttal kimaradnak a vásárhelyi kézilabdások. Vácott ugyanis senki sem tudott olyan teljesítményt nyújtani, amivel kiérdemelte volna ezt a titulust. Igaz, Körmöczinek akadtak jó védései, Nyikolajenko, Jókai és Ancsin is termelte – a találkozó bizonyos szakaszaiban – a gólokat, de ez kevésnek bizonyult. És ne feledjük: a két csapat között már 10(!) gólos különbség is kialakult és a kék-sárgáknak tulajdonképpen még a pontszerzésre sem volt halvány reményük sem. Közvetlen riválisaik viszont bravúros és fontos győzelmeket arattak, így a Vásárhely a tabellán visszacsúszott a 7. helyre.