2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

HNKC: 1 másodpercre a csodától

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata fantasztikus meccset játszott a Győrrel, melytől csak az utolsó másodpercben(!) kapott góllal szenvedett vereséget.
A vásárhelyi serdülők 31-31-re végeztek Rába-parti riválisukkal, mire edzőjük, Dankó Ervin megjegyezte: ezzel az eredménnyel kiegyezne a felnőtt meccsen is. Igaz, a vendégek Görbicz, Tomori, Hornyák és Mayer nélkül érkeztek a Balogh Imsi Sportközpontba, de ahogy mondani szokták (más klasszis gárdákra is): a Győr mindig Győr.

Dankó találkozó előtti optimizmusa az első félidő alapján pesszmizmusnak tűnt. A házigazdák remekül kézilabdáztak: jól védekeztek, támadásaikat pontosan fejezték be, így nem csoda, hogy az 5. percben már 5-1-es HNKC-vezetést mutatott az eredményjelző. Mégis a győri drukkerek voltak hangosabbak - ráfért a biztatás kedvenceikre... -, talán csak azért, mert a hazai publikum nem akart hinni a szemének. A Kudor vezérelte ASA-Consolisnak nem volt gyenge pontja és az első 30 perc hajrájában már 16-10-re megszökött a Konkoly-lányoktól. Az előnyből a szünetig
négy egységnyi megmaradt, 18-14.

A házigazdák remekül kézilabdáztak Fotó: Tésik Attila

A második etap első 6 perce maga volt a rémálom: a Győr zsinórban kilenc gólt dobva - szinte minden bakit duplán büntetve - 18-23-ra fordított. A Vásárhely azonban nem került padlóra, nem esett szét. A közönség is a csapat mellé állt, űzte hajtotta Koroknaiékat, akik óriási küzdelemben lépéséről lépésre közeledtek. Extázis a pályán és a lelátón!

Az 57. percben utolérte (29-29), az 59. elején pedig Wolf találatával
"megelőzte" riválisát az ASA-Consolis, 31-30. Robbant a csarnok! Fortuna azonban ismét elfordította tekintetét Vásárhelyről. Az ETO visszavette a vezetést, és ezután még sikerült ugyan egyenlíteni, de Spiridon az utolsó másodpercben bedobta csapata győztes gólját, 32-33. A vásárhelyi közönség győztesként ünnepelte a lányokat. És valóban, legalább egy pontot megérdemeltek volna, sőt... A szombaton mutatott játékkal a bajnokság bármelyik csapata legyőzhető. A Győr is - kis szerencsével. Csakis ez utóbbi hiányzott a csodához.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

ASA-Consolis-HNKC-Győri ETO KC 32-33 (18-14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 800 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

ASA-Consolis-HNKC: Abramovics - Pomozi, Sopronyi 5 (2), KUDOR 9 (4), Fülöp 3, Ghionea 4, KOROKNAI 4. Csere: KIRÁLY (kapus), Gaál 2, WOLF 4, Antal 1, Zsuzsa. Edző: Farkas József.

Győri ETO KC: Pálinger - Orbán 3, AMORIM 12, Spiridon 3, Deáki, Kovacsics 6 (1), VÉRTEN 6. Csere: VÍG (kapus), Szegedi 1, KIsfaludy, Mravikova 2. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1.

Maratoni kajak-kenu vb - Újabb két magyar aranyérem

A pénteki egy után szombaton újabb két aranyérmet szereztek a magyar versenyzők a portugáliai Crestumában zajló maratoni kajak-kenu világbajnokságon. Tovább olvasom