2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

HNKC: a Fradi verve jó!

Nagyszerű tettet hajtott végre az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabcsapata: a második fordulóban, az első hazai bajnokin 31–29-re legyőzte a Ferencvárost.
ASA-Consolis-HNKC–Ferencváros 31–29 (15–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 700 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – Pomozi 2, SOPRONYI 11 (2), KUDOR 5, FÜLÖP 4, Ghionea 3, KOROKNAI 5. Csere: Király (kapus), Gaál 1, Wolf, Zsuzsa. Edző: Farkas József.

Ferencváros: Gridnyeva – Berta 3, Albert, Balogh B. 4, ZÁCSIK 10 (4), SZUCSÁNSZKI 8, Kenyeres 3 (1). Csere: Szidorova (kapus), Németh, Emberovics, Dajka, Trufán 1, Szamoránsky A. Edző: Elek Gábor.

Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5.

A vásárhelyi női kézisek a felkészülés során egyszer kerültek szembe szombati ellenfelükkel, a fővárosi zöld-fehérekkel, az érdi torna fináléjában. Akkor az eredmény nem a Farkas-lányoknak kedvezett: Ferencváros–ASA-Consolis-HNKC 37–30 (20–12), a vásárhelyi gólszerzők: Kudor 8, Fülöp 7, Ghionea 5, Wolf 4 (1), Koroknai 3, Sopronyi 2 (1), Antal 1. Pesszimistán (vagy realistán?) tovább sorolhatjuk azokat a „tételeket", melyek a szombati Fradi elleni bajnoki előtt nem a házigazdáknak kedveztek. A pontvadászatot 24–36-os vereséggel kezdték a Viharsarokban, a maródiak közül Wolf Alexandra még nem volt százszázalékos állapotban – a kézfejében lévő csonthártyagyulladás lassan gyógyul.

A szegény ember és az ág tipikus esete, de a sportban ilyenkor szokott előfordulni, hogy a többszörös „átokkal" megvert gárda valahonnan erőt merít, önmagának és az érte szorítoknak is bizonyít. Erre számítottunk – és így történt! Fantasztikusan kezdett az ASA-Consolis: a 7. percben Ghionea találatát követően már 6–2 állt az eredményjelzőn. Az időkérés is csak pillanatokra rendezte a vendégek sorait, a házigazdák – a közönség tapsától kísérve – növelték előnyüket és már öt volt közte, 19. perc: 12–7. Ezt követően 17 perces hullámvölgybe került a Vásárhely, amit Elek Gábor tanítványai 10–3-ra nyertek és 17–15-re fordítottak.

Mielőtt nagyon megijedhettünk volnak, kiderült a HNKC-nak van tartása, a lányok tudnak egymásért, az annyira óhajtott sikerért küzdeni. Kudor nagyszerűen mozgatta a csapatot és amikor kellett, lövésre vállalkozva a kaput is bevette, a 2008/2009-es gólkirálynőnek járó serleget a meccs előtt átvevő Sopronyival nem bírtak a zöld-fehérek, Abramovics remekül védett, Koroknai és Fülöp is kiválóan, gólerősen kézilabdázott. Így a mérleg annak ellenére átbillent újra a vásárhelyi oldalra, hogy a Baranyi, Szloska bíróduó egy szabályos gólt elvett Wolféktól, 48. perc: 23–22. A végjáték izgalmasan alakult, a Ferencváros nem adta fel – Zácsik és Szucsánszki húzták csapatuk szekerét –, de amikor az 59. percben 30–28-ra váltott az eredméynjelző, egyemberként ugrott talpra és ünnepelt a „látó népe". A mérkőzésből már csak két gól volt hátra, ez természetesen a végeredményen igen, a két együttes közti különbségen azonban már nem változtatott: 31–29.

A csabai fiaskót színvonalas mérkőzésen, sokáig emlékezetes, bravúros győzelemmel feledtette az ASA-Consolis-HNKC. Farkas József edző a következőképpen értékelt a lefújás után: – A jó közönséghez jó játék párosult és így itthon tarthattuk a két bajnoki pontot.

• 1. insideman 2009. szeptember 06. 13:31
    „szép győzelem...”

Pick siker Tatabányán: 29-27

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata őrületes meccsen 2 góllal nyert Tatabányán. Tovább olvasom