2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

HNKC: bravúros iksz a Győr ellen

A Csongrád megyei NB I-es női kézilabdacsapatok közül a HNKC fantasztikus döntetlent ért el a címvédő Győr ellen – a Rába-partiak időn túli hetessel mentettek pontot! –, a Németh Toll Makó pedig kikapott a Dunaújvárostól.
HNKC SE - Győr 28-28
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kocsmáros, Nagy.
HNKC SE: ABRAMOVICS – Földes, Nyikolajenko 5, GERSTMÁR 8 (5), Wolf 2, JENŐFI 6 (1), ANCSIN 4. Csere: Scholtz (kapus), Mayer, Sipos, TAKÁCS 3. Edző: Kiss Szilárd.
Győr: GUIU – Kovacsicz 2, Hornyák 1, Temes 5 (4), DJOKICS 5, Gogirla 3, JUHÁSZ 6. Csere: Spiridon 2, Radulovics 3 (3), Bódi 1. Edző: Róth Kálmán.
Kiállítások: 4, ill 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 8/7.
Az eredmény alakulása, 7. perc: 0–3, 14. p.: 5–7, 21. p.: 10–12, 25. p.: 13–13, 28. p.: 15–14, 40. p.: 19–19, 46. p.: 22–21, 55. p.: 27–24, 58. p.: 27–27, 59. p.: 28–27.

Minden a bajnok mellett szólt. A hazaiak közül többen „összedrótozva" vállalták a játékot, Róth Kálmán pedig taktikázott: Görbiczet és Vértent pihentette, Bradeanu és Herr O. ugyan ott ült a kispadon, de csak szurkolhattak a többieknek. Eleinte ezt jól tették. Az első félidőben, egészen a hajráig, rendre a címvédő vezetett két-három-négy góllal. De Róth edző már ekkor korholt az időkérésnél: „Az a baj, hogy nem abban a ritmusban kézilabdázunk, ahogy szoktunk, fegyelmezetlenek vagyunk, és mindenki egyedül játszik." A szünet előtti utolsó percekben jött Ancsin, és előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte csapatának. A fordulást követően sem tudott mit kezdeni a Győr a lelkesen, jól, gyorsan, látványosan kézilabdázó házigazdákkal. Ezért a 46. percben 22–21-es kék-sárga vezetésnél vendég időkérés következett. De Róth Kálmán elsősorban nem az övéinek osztott hasznos tanácsokat, a bírókra és a zsűrielnökre támadt: „Ilyet még nem látott Európa! Háromperces támadások vannak. Még soha nem küldtem el kazettát a szövetségbe, de ezt el fogom. Ezt nagyon megbánjátok!" – tajtékzott. (Igaz, a találkozót követően korrektül megjegyezte: lehet, hogy mégsem olyan hosszú együttese kispadja?)

A húzás bejött... Sikerült nyomást gyakorolnia a játékvezetőkre. Hiába vezetett öt perccel a lefújás előtt a Gerstmár és Jenőfi vezérelte HNKC 27–24-re, és dobott három helyzetből három gólt – az ő találatával vezetett az 59. percben 28–27-re a Vásárhely – Takács. A végjátékban a győriek négy hetest kaptak és Temes mindet értékesítette. Az utolsót már időn túl. Így mentett pontot a Győr... Aki látta a meccset, győztesnek tekinti a HNKC-t, és a lányok megérdemelték volna ezt – mert jobbak voltak. De ne „fanyalogjunk", a döntetlen is óriási siker a Bajnokok Ligája-elődöntős ellen.

Ezt a mérkőzést a közelmúltban elhunyt Porcelán-kapus, Mihuczné Barduc Erzsébet emlékének ajánlva játszotta a HNKC SE.

Kiss Szilárd: – Nagyon örülök, hogy döntetlent értünk el egy ilyen neves, erős együttes ellen. Remélem, ez az eredmény hitet, erőt ad a lányoknak a folytatásra.

Németh Toll Makó - Dunaferr 23-32
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, városi sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó.
Németh Toll Makó: SZABÓ K.– Silye, Zámbó 1, Kárpáti 1, Bartucz 2, Vakarcs 4 (3), Baunok 3. Csere: Klembucz (kapus), LÉVAI 5 (1), CSENDES 6, Horváth M. 1, Erdei, Németh Zs., Kormány. Edzők: György Ferenc, Csendes Edit.
Dunaferr: Hoffmann – Kovács A., Pigniczki 1, FERLING 9 (3), BORBÁS 7, Laluska 2, VINCZE 5. Csere: UNGUREANU (kapus), Balogh B. 2, Lovász 2, Nagy I 2, Őri A. 2 (1), Erdősi, Slakta. Edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása, 12. perc: 7–7, 24. p.: 13–12, 35. p.: 17–21, 53. p.: 22–28.

Derekasan helytállt az alapszakaszt a 3. helyen záró Dunaferr ellen a Németh Toll Makó. Az első félidőben a válogatottakkal teletűzdelt vendégek nem tudtak meglépni a rájátszásban, majd a kiesés elkerüléséért harcoló házigazdáktól. Csendesék (az első játékrészben remekelt az irányító) teljesítményét folyamatosan dübörgő vastaps jutalmazta. Az első etap hajrájában vezetett is a Németh Toll, 13–12 és 14–13. A szünet után felőrölte a Maros-partiakat a jobb játékerőt képviselő Dunaújváros. A hazai szurkolók a vereség ellenére hosszú percekig ünnepelték a kedvenceket.

György Ferenc:
– Ezzel a játékkel és hozzáállással kiharcolhatjuk a bennmaradást.

További eredmények: Győr–Ferencváros 36–24, Békéscsaba–Vasas 19–29, Ferencváros–Vác 38–27, Kiskunhalas–Kőbánya-Spartacus 43–14, Cornexi-Alcoa–Debrecen 29–27.

Jenőfi és Csendes

– Örülök, hogy sikerült pontot rabolnunk a Győrtől – árulta el Jenőfi Katalin, a HNKC legjobbja –, bár egy kis csalódottság van bennem és a többiekben is. Hajszálnyi hiányzott a győzelemhez... A saját produkciómat nem akarom értékelni, inkább azt mondanám, az egész csapat jól játszott, mindenki kivette a részét a sikerből.
– Magammal elégedett vagyok – értékelt Csendes Edit, a Németh Toll Makó húzóembere –, de természetesen én is hibáztam. Nagyon nehéz egyszerre két dologra koncentrálni, a saját teljesítményemre és az együttes egészére. A lényeg, hogy fejlődünk, egyre tudatosabb a játékunk, és amennyiben ilyen ütemben haladunk, kiharcolhatjuk a bennmaradást.