2017. 06. 27. kedd - László 18°C | 33°C Még több cikk.

HNKC: elúszott a negyedik hely

A negyedik hely múlott a szombati bajnokin. Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata hazai pályán egygólos vereséget szenvedett, ezzel elúszott az esély, hogy az alapszakaszt a 4. helyen zárva a felsőházban folytassa a rájátszást.
ASA-Consolis-HNKC–Fehérép Alcoa 22–23 (10–12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 1100 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – LOVÁSZ 6 (1), Nyikolajenko 6, Gerstmár R. 4, Gaál 1, Jókai 1, Koroknai 3. Csere: Mucsi-Vörös (kapus), Fülöp, Wolf 1, Nagy I. Edző: Farkas József.

Fehérép Alcoa: DJERICS – Lévai 1, VIJUNAITE 5, Bernataviciute 3, Emberovics, Triscsuk 4 (3), Vincze. Csere: Szikora (kapus), TILINGER 3, Azari 1, Szegedi 2, Siti E., VASZARI 4, Nikolics. Edző: Sótonyi László.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.

Az eredmény alakulása, 2. perc: 1–0, 9. p.: 3–1, 15. p.: 6–2, 24. p.: 6–7, 26. p.: 7–9, 36. p.: 10–15, 42. p.: 12–18, 48. p.: 16–18, 50. p.: 16–20, 54. p.: 19–21, 58. p.: 20–23, 60. p.: 22–23.

Jól kezdődött. Az első gólt Nyikolajenko révén a Vásárhely szerezte, és a 15. percben már 6–2-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Ekkor azonban megtorpant az ASA-Consolis: kimaradt Wolf hetese és kettős emberelőnyből sem tudtak a hálóba találni a házigazdák. Abramovics hiába védett jól, gólt nem dobhatott, viszont a nagy számok törvénye szerint kapott, mindent nem háríthatott... A 15.-től a 26. percig a Farkas-lányok mindössze egyszer voltak eredményesek, ellenfelük, közvetlen riválisuk, a Fehérép Alcoa viszont hétszer, így alaposan megfordult a meccsállás: 7–9. Lett volna sansz arra, hogy egállal menjenek pihenőre a csapatok, de az utolsó minutum „flúgos futamában" ez is szertefoszlott. A 30. percben négy gól esett, és ami külön fájó 10–10 után, az utolsó 10–15 másodpercben – nem sokkal lehetett több... – kétszer is betaláltak a fehérváriak, 10–12.

Gaál nem bírt a fehérvári védőkkel Fotó: Tésik Attila
Gaál nem bírt a fehérvári védőkkel
Fotó: Tésik Attila

A fordulás után sajnos ott folytatták az együttesek, ahol a pihenő előtt abbahagyták. A Fehérép Alcoa lődözgette a gólokat, és erre csak hat perc elteltével érkezett az első válasz. A 42. minutumban már kiütéses vereségtől lehetett tartani, ekkor ugyanis 12–18 virított az eredményjelzőn. A hazaiak, bár nem kézilabdáztak jól, nem adták fel, erre buzdította őket a B-közép is: „Soha ne add fel!" A tanácsot megfogadva küzdöttek Koroknaiék, és a hajrára kettőre, az utolsó percre pedig egygólosra olvasztották a hátrányt. Az utolsó lövés azonban kimaradt, így 23–22-re győzött a hosszabb kispaddal rendelkező Fehérép Alcoa. Az is döntőnek bizonyult, hogy Sótonyi László jól összerakta csapata védekezését.

Ez a vereség azt jelenti, hogy az ASA-Consolis már nem kerülhet be a legjobb négybe. Az egy ponttal mögötte lévő Fehérvár ezzel a sikerrel „beelőzte", és Tilingerék a zárófordulóban a sereghajtó Vasast látják vendégül. Tehát vagy ők, vagy a Fradit fogadó Békéscsaba lesz felsőházas.

– Negyedórányi jó játékkal nem lehet mérkőzést nyerni – nyilatkozta Farkas József, a Vásárhely vezetőedzője, aki a lefújást követően a csalódottságtól alig tudott megszólalni.

• 6. walaki 2009. március 24. 11:41
    „Saját magunknak köszönhetjük, hogy nem jutottunk a 4.-be. Nyerni kellett volna Vácon, és Nyíradonyban is, akkor itt a végén nem kellett volna számolgatni. Könnyebb lett volna, mint itt a végén vért izzadva megszakadni egy-egy győzelemért, meg számolgatni, hogy hogyan is lenne jó. Megint reménykedhetünk, hogy "majd jövőre sikerül".... Se a kupába, se a bajnokságban nem alkottunk maradandót, jövőre meg még nehezebb dolgunk lesz, ha egyáltalán lesz még csapatunk......”
  • 5. spionfióka 2009. március 23. 22:28
    „Végre. A hangulat tökéletes volt, bár a B közép akkor büfézett a szünetben túl sokáig, mikor a meccs elment. DE NEM RAJTUK MÚLT A VERESÉG.
    Hány meccsünk megy el még a kihagyott büntetők miatt? Kedves Cinga miért nem lehet egy játékost kijelölni, és vele gyakoroltatni ezt edzésről-edzésre.
    Hajrá HNKC!”
  • 4. insideman 2009. március 23. 08:18
    „Igen sajnos Polakova nagyon hiányzott.....de Sérült(még a Vasas meccsen)...azért nem játszott..”
  • 3. Turofánk 2009. március 23. 06:56
    „Pollakovával biztosan nyert volna a Vásárhely!Miért nem játszott?”
  • 2. stevens 2009. március 22. 21:05
    „Sajnálom én is,talán kár volt ilyen sokáig pályán tartani a Vöröst! Tudomásul kell venni Ő nem első osztályú kapus már! Hajrá HNKC!!”
  • 1. insideman 2009. március 22. 11:18
    „Sajnálom....Sajnáljuk...de vhol be kell látni,h ez a realitás...jobb csapat,hosszabb kispaddal és hatékony balátlövö teljesítménnyel... nem a bírokon mult,hanem ki kell használni a ziccereket és a heteseket...
    hajrá hnkc!!!”

Szeviép Szeged-BSE 68-52

Ha nem is a legjobb játékkal, de magabiztosan hozta a kötelezőt a Szeviép, 68-52-re győzött a BSE… Tovább olvasom