2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

HNKC: ez kínos vereség volt

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap az újonc Veszprém otthonában szenvedett kínos vereséget.
Dankó Ervin, az ASA-Consolis-HNKC megbízott vezetőedzője úgy vélekedett: az újonc Veszprémnek és csapatának is ötven–ötven százalék az esélye a sikerre. Sajnos ez a tétel – kis túlzással – csak az összecsapás startjáig volt igaz. Idegesen, kapkodva kezdtek a vásárhelyiek, akik Fülöp révén a 6. percben szerezték első góljukat. A házigazdák szorgalmasabban termeltek, 8. perc: 5–1. A folytatásban sem változott a játék képe, a helyzetek megvoltak, de Wolféknak semmi sem sikerült ezen a napon, a rossz lövésekből pedig indult és büntetett a Veszprém, 20. perc: 14–9. A különbség a szünetig tovább nőtt, hétre, 20–13. Az egyik legnagyobb gond az volt, hogy a beállós Ábrahámot és az átlövő Veszelit nem tudták tartani a Dankó-lányok, s kimaradt két hetes is.

A fordulás után kissé feltámadt az ASA-Consolis, a 40. percig háromegységnyit faragott hátrányából, 24–20. A Vásárhely erőltette a beállósjátékot, szinte minden labdával Fülöpöt keresték a társak – ami eljutott hozzá, azt általában belőtte. De a különbség újra hétre nőtt, 50. perc: 32–25. Az akarattal, az elszántsággal nem volt gond, de ezen a találkozón „el voltak átkozva" Kudorék: támadásban és védekezésben sem sikerült semmi. A vége 37–33 lett az újonc hazaiaknak. Ezzel a fiaskóval a HNKC végleg lemondhat a bajnokság előtt megfogalmazott merész célokról, az európai kupaszereplést jelentő 5. hely megszerzéséről.

Dankó Ervin: – Annyit hibáztunk, hogy saját magunkat vertük meg. A győzelmi kényszer „agyonnyomta" a csapatot, és az első 10 percben szinte eldőlt minden, azt követően már csak futottunk az eredmény után. Szégyelljük magunkat az eredmény miatt...

A forduló további eredményei: Debrecen–Dunaújváros 38–24, Siófok–Hunnia 52–19, Győr–Alcoa Fehérvár 35–22, Békéscsaba–Kiskunhalas 42–12, Ferencváros–Vác 24–29.

Veszprém–ASA-Consolis-HNKC 37–33 (20–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Veszprém, 600 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – Tamás 3, Sopronyi 9 (4), Kudor 6 (1), Fülöp 5, Ghionea 3, Wolf 5. Csere: Király (kapus), Gaál 1, Antal 1. Megbízott vezetőedző: Dankó Ervin.

A Veszprém gólszerzői: Veszeli 13 (4), Ábrahám, 7, Horváth 6, Gerstmár, Smideliusz 4–4, Weigel 3.

Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5.

• 5. sanyibacsilotetu34 2009. november 16. 22:51
    „ezt a pénzt más sportba kéne ölni ennyiböl bajnokaspiráns polocsapatot lehetne csinálni a szép uszodába....”
  • 4. Turofánk 2009. november 16. 19:38
    „Örülhetünk,hogy Sopronyi és Kudor itt játszik,különben pontunk sem lenne.Állítólag őket csesztetik a vereségek után, miközben ketten dobják a csapat góljainak a felét.”
  • 3. insideman 2009. november 16. 18:30
    „itt is a fejénél büdösödik a hal....”
  • 2. tobaccoroad 2009. november 16. 18:00
    „Nagy meccsek fognak következni a Hunniával, a Halassal és a Veszprémmel a bennmaradásért ....”
  • 1. Air 2009. november 16. 17:05
    „Ezeknek a játékosoknak ki mérte fel a valós tudását?mielőtt leigazolták öket?mert ezek a játékosok egy-két kivétellel, nemhogy a nemzetközi szintet még az NB 1-et is nehezen fogják kivívni.Aki ezeket leigazolta az nagyban felelős a csapat szerepléséért.A télen legalább 4 jó játékos kéne!De reméljük azokat nem az a személy fogja kiválasztani aki eddig!Neki távozni kellene!Ha viszont csak erre van lehetőség akkor meg nem kéne a szurkolókat hülyíteni.
    És ismét nagyon kéne, egy szurkolói ankét.”