2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

HNKC: hajrásiker!

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata idegenben 27–26-ra legyőzte a Kőbánya-Spartacust.
Spartacus–HNKC SE 26–27 (16–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Kőér utcai csarnok, 200 néző. Vezette: Dudás, Serfőző.
Kőbánya-Spartacus: Lengyel – Nagy, Szőke 5 (2), Víglási 1, Borkowska 2, SZAMOSI A. 5, BALOGH 10 (1). Csere: Székely (kapus), Lánczos 3, Szamosi L., Such, Halmai, Horváth, Rózsa. Edző: Laurencz László.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 2, JÓKAI 5, Wolf 5 (3), GAÁL, Sipos 1, Ancsin 2. Csere: Scholtz (kapus), Sztupakova, Bloj 1, Nyikolajenko 4, Miklós, Dobó, JENŐFI 7. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Kísértett a múlt. Az első játékrészben rengeteg ziccert hagytak ki a kék-sárgák, akiknek a védekezése sem állt össze. Ezt a hazaiak gólokkal büntettek. Elsősorban Szamosi A. és Balogh volt eredményes. A 28. percre már ijesztővé nőtt a két gárda közötti különbség, 15–9. Lényeges momentumnak bizonyult, hogy az első félidőt záró időntúli szabaddobást Jenőfi értékesítette, így nem volt olyan kilátástalan a vendégek helyzete.

Jenőfi, a gólvágó

Jenőfi Katalin alaposan bekezdett! Az átlövő hét góllal járult hozzá az igen fontos győzelemhez, egyértelműen ő volt csapata legjobbja.

A szünet után egy rendkívül harcos, minden labdáért küzdő Vásárhelyt láthatott a kisszámú publikum. A védekezés feljavult, hibára, előkészítetlen lövésekre kényszerítve ezzel a Kőbánya-Spartacus játékosait. A távolság fokozatosan, szinte percről percre csökkent a két együttes között, s a HNKC-nál nem csupán a pályán lévők, a kispad is teljes extázisban volt. Két perccel a lefújás előtt a HNKC utolérte riválisát (26–26), majd az 59. percben Ancsin szélről belőtte – mint pár másodperc múlva kiderült – a győzelmet, a két pontot jelentő gólt. De a sikerhez mindenki hozzájárult. A csapat rég látott, önfeledt ünneplésbe kezdett – joggal!

Buday Ferenc: – Nagyon örülök a győzelemnek! Két ellentétes félidőt produkáltuk, az elsőben az őszi formánkat hoztuk, a másodikban pedig azt láttam, amit megbeszéltünk.

Mészáros Kornélia vállalja a játékot

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata vasárnap 18 órakor hazai pályán rangadót… Tovább olvasom