2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

HNKC: hajrásiker

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata a legutóbbi fordulóban az újonc Tajtavill-Derecske vendégeként győzött.
Derecske - HNKC 27-28
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Derecske, 600 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Tajtavill-Derecske: KIRÁLY – Kereki 2, PÁDÁR 9 (2), Rácz 2, Sütő M. 2 (1), KOCSIK 5 (2), Szabados 2. Csere: Lajtos (kapus), Flasková 3, Csapó H., Szamosi Á. 2, Kudor. Edző: Köstner Vilmos.
ASA-HNKC: ABRAMOVICS – Földes 3, NYIKOLAJENKO 10, Gerstmár 1, BORBÉLY 3, Jenőfi 2, Koroknai 3 (1). Csere: Vörös (kapus), SZEPESI 3, Jókai 1, Wolf 2 (1), Sipos, Takács. Edző: Rapatyi Tamás.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2–0, 8. p.: 2–3, 13. p.: 5–3, 23. p.: 8–8, 28. p.: 11–9, 33. p.: 15–11, 38. p.: 16–15, 45. p.: 22–18, 54. p.: 24–24, 56. p.: 24–25, 60. p.: 26–28.

Az ASA-HNKC-nak a Goldberger után újabb újonc következett. A Derecske, és ezúttal idegenben. A Fradi megverése intő jel volt arra, hogy Köstner Vilmos tanítványait nem szabad félvállról venni, Földesék nem is estek ebbe a hibába. Rapatyi Tamás edző mindenkire számíthatott, a csapat a legjobb összeállításában léphetett pályára, a Goldberger elleni partin összeszedett kisebb sérüléseket, zúzódásokat „észre sem vették" a lányok.

Mestermérleg

Köstner Vilmos: – Sokat kivett belőlünk a Ferencváros elleni győztes meccs, de a döntetlen úgy gondolom, igazságosabb lett volna.
Rapatyi Tamás: – Nehéz mérkőzés volt, de nem is számítottunk arra, hogy könnyű dolgunk lesz a tapasztalt játékosokat felvonultató újonc otthonában. Az a fontos, hogy győztünk, és megvan az újabb két pont.
Az összecsapás kiállítással – Jenőfit szórta ki a 4. percben a Bonifert, Oláh bírókettős – és három hétméteressel kezdődött, de szerencsére nem így folytatódott. Az első félidő színvonalas játékot hozott, és egy esetet és a döntetleneket leszámítva mindig a házigazdák vezettek egy-két góllal. Szép akciókat, nagy védéseket láthatott a közönség. A vásárhelyiektől a kapus Abramovics, a gólfelelős Nyikolajenko és a sok labdát szerző Gerstmár dicsérhető az első 30 perc alapján.

A második félidőt is a vendéglátók kezdték jobban, pillanatok alatt négygólos előnyre tettek szert, és ezt a különbséget – ami olykor háromra, illetve kettőre olvadt – egészen a hajráig megőrizték. A kék-sárgák ízelítőt kaptak abból, miként is győzte le a bajnokot az újonc. Az utolsó percek rendkívüli izgalmakat és fantasztikus HNKC-hajrát tartogattak. Az 54. percben Nyikolajenko találata az egyenlítést (24–24), az 56.-ban Wolf gólja pedig a vezetést jelentette, 24–25! A végjátékban már kettővel is vezetett a Vásárhely, és ezt a lefújásig már nem tudta ledolgozni a Derecske. Nyert az ASA-HNKC! Nagyon értékes pontokat szerzett az együttes, mert Kocsikék otthon valószínűleg még sok csapatot megtréfálnak.

További eredmények: Óbudai Goldberger–Kiskunhalas 28–23, Békéscsaba–Ferencváros 20–21, Győr–Dunaferr 33–28, Cornexi-Alcoa–Vasas 35–29, Debrecen–Vác 30–25.

Ferroép-Szeged: szenvedve kell nyerni!

A férfi teke Szuperligában a Ferroép-Szeged szombaton Sopronba látogat, ahol 14 órától (ifik: 13… Tovább olvasom