2018. 11. 21. szerda - Olivér 3°C | 7°C Még több cikk.

HNKC: Halasi csipke, vásárhelyi mintával díszítve

Kézilabda - Nagyon fontos győzelmet (23–20) aratott Kiskunhalason az ASA-Consolis-HNKC élvonalbeli női kézilabdacsapata. A siker azt jelenti, a vásárhelyiek továbbra is versenyben vannak a felsőházba, a legjobb négy közé jutásért.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Kiskunhalas–ASA-Consolis-HNKC 20–23 (9–16)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.

Kiskunhalas: GUIU – Sterbik 3, Csendes 4, RÁBAI 5, Tóth 2, Valovics 2 (2), Kósa 2. Csere: Pácz (kapus), Sipos 1, Takács, Szarka 1. Edző: Zsadányi Sándor.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – Lovász 2, Jókai 4, FÜLÖP, GAÁL, GERSTMÁR R. 4, KOROKNAI 7 (1). Csere: Mucsi-Vörös (kapus), Nyikolajenko 4, Wolf 2, Nagy I.
Edző: Farkas József.

Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 1–3, 13. p.: 3–9, 23. p.: 6–14, 37. p.: 10–20, 48. p.: 15–21, 53. p.: 17–22, 56. p.: 20–22.

Megteltek a halasi sportcsarnok lelátói. És a vendégszurkolók osztva a műtétre váró szlovák légiós, Alzbeta Polláková derűlátását – a meccs előtt csak annyit mondott: nyerünk –, legalább százan elkísérték kedvenceiket a csipkevárosba. Már a kezdés előtt percekkel zúgott a „Vásárhely! Veletek vagyunk!" rigmus, és valóban, a vásárhelyi közönség most a csapat mellé állt. Nem bántott, buzdított.

A gárda sem maradt adós. A találkozó első negyven percében parádés produkcióval rukkolt elő a Farkas-falka, szinte felfalta a házigazdákat. Határozott, agresszív védekezés, labdaszerzések és indulásból szerzett gyors, „könnyű" gólok jellemezték a Koroknai és Abramovics vezérelte ASA-Consolis játékát. A 13. percre 3–5-ről négy ilyet szereztek zsinórban Jókai, Koroknai, Jókai, Koroknai leosztásban. A különbség szinte percről percre nőtt, és a bírókat szapuló, szinte minden bajért őket okoló hazai drukkerek őszintébb pillanataikban elismerték: „Más dimenzióban, más sebességi fokozaton kézilabdázik a Vásárhely, mi pedig nagyon rosszak vagyunk". Mikor ez elhangzott már 6–13 állt az eredményjelzőn. És a Győrt és Debrecent idéző gyorsaság, lendület és pontosság egészen a 37. percig kitartott, ekkor tíz volt közte, 10–20. Már csak a legfanatikusabb hazai szimpatizánsok – köztük Rábai Edina édesapja – számolt feltámadással, a többiek azt latolgatták, mennyire lötyög majd a lányokon a zakó. Az optimistábbaknak lett igazuk. A vásárhelyiek kicsit elfáradtak a gyilkos iramban, feljavult a Halas védekezése, és „utánozva" Abramovicsot Guiu is egyre jobban védett. A vendégek majd 20 perc alatt csak két gólt szereztek, a hazaiak viszont tizet, 56. perc: 20–22. Az izgalmas végjátékban még közelebb is lopózhattak volna Csendesék, de Gerstmár gólja eldöntött mindent. Csapat és közönség együtt ünnepelt, újra egymásra talált – Halason.

– Védekezésben a mi akartunk érvényesült – értékelt Farkas József vezetőedző –, a „tölcsér" jól működött, vagyis a két hármas védőhöz odatereltük a támadásokat, az embereket, ők pedig jól oldották meg a semlegesítésüket. Kapusunk remekül védett, s indításgólokból megnyugtató előnyt szereztünk. A második félidő más képet mutatott, a de a célunkat elértük: hét gólos előnyünkből a lefújásig megmaradt három. Nagyszerűen küzdő csapat és fantasztikusan szurkoló közönség – ez kellett a sikerhez.

És ami legfontosabb: továbbra is a Vásárhely kezében van saját sorsa, csakis a lányokon múlik, bejutnak-e a bajnokság felsőházába, a legjobb négy csapat közé. A kapu nyitva.

A 20. forduló további eredményei: Fehérép-Alcoa–Budapest Bank - FTC 29–23 (10–11), Vasas–Győri ETO KC 17–39 (6–21), Dunaferr–Pécsi EAC 22–21 (11–8), Debrecen–Tajtavill-Nyíradony 36–27 (20–10), Békéscsaba–Vác 33–20 (15–10).

1. Győri ETO KC 19 17 0 2 649 – 453 34
2. Debrecen 19 17 0 2 606 – 468 34
3. Budapest Bank-FTC 20 14 0 6 692 – 620 28
4. Békéscsaba 20 11 1 8 501 – 462 23
5. ASA-Consolis-HNKC 20 11 1 8 561 – 537 23
6. Fehérép-Alcoa 20 11 0 9 587 – 522 22
7. Dunaferr NK 20 10 0 10 584 – 594 20
8. Tajtavill-Nyíradony 20 8 1 11 585 – 584 17