2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

HNKC: kiütés Újvárosban

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata tegnap Dunaújvárosban – az alapszakasz utolsó előtti találkozóján – kiütéses vereséget szenvedett.
Dunaferr - HNKC SE 32-16
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Dunaferr: Sirina – Lovász 2, Laluska 1, FERLING 5, Borbás 2, MÖRTEL 8 (1), Nagy I. 1. Csere: UNGUREANU, Hoffmann (kapusok) Balogh 1, Kovács 2, PIGNICZKI 4, Vincze 3, Őri A. 3 (1) Edző: Kovács Péter.
HNKC SE: Abramovics – Mucsi, Nyikolajenko 3, Sipos, Gerstmár 6 (4), Jenőfi 4, Szepesi Csere: Scholtz (kapus) Bloj 1, Takács, Ancsin 1, Mayer 1, Fülöp, Fauszt. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 2, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 3–1, 12. p.: 8–4, 17. p.: 12–5, 22. p.: 12–7, 33. p.: 17–11, 40. p.: 20–12, 47. p.: 24–13, 52. p.: 28–15.

A találkozó esélyese egyértelműen a házigazda Dunaferr volt. Annak ellenére, hogy a kék-sárgák szép emlékeket dédelgetve utazhattak a mérkőzésre, hiszen ősszel 25–23-ra verték az egykori Pick-tréner, Kovács Péter jelenlegi együttesét. Kiss Szilárd „revánsot" vett. Erre azonban tegnap vajmi kevés sansz mutatkozott, már csak azért is, mert a könyöksérüléssel bajlódó Wolf Alexandra nem tudta vállalni a játékot. Az október végi meccsen 7 gólt szerzett, csapata egyik legjobbja volt.

A hazaiak kezdtek jobban, és fokozatosan növelték előnyüket. A félidő derekán bekövetkezett 5 perces újvárosi gólcsendet kétszer „törték meg" a HNKC kézilabdásai, így egy kicsit közelebb lopóztak riválisukhoz. A vendégek teljesítményén látszott, nagyon hiányzik karmesterük, de nélküle is igyekeztek helytállni. Ez 30 perc elteltével sikerült, hiszen a Dunaferr „látótávolságon" belül maradt, nem fenyegetett a kiütéses vereség réme. Ekkor még... Igaz, jegyezzük meg: az első játékrészben a hazai drukkerek egy „álmosan", kicsit kényelmesen kézilabdázó Dunaújvárost láthattak.

Nem úgy a másodikban! A vendéglátók alaposan feltüzelve – az öltözőben valószínűleg nagyon leszidta tanítványait Kovács edző – felpörögve jöttek ki a folytatásra. Ezt a ritmust már nem tudta felvenni a sok technikai hibával játszó, ziccerek sokaságát kihagyó HNKC SE. A különbség, a távolság ijesztő ütemben, szinte percről percre nőtt a két gárda között, és végül a Dunaferr kétszer annyi gólt szerzett, mint a Vásárhely. Mindent elmond, hogy a második etapban a kék-sárgák csak hatszor találtak be az újvárosi hálóba. A vége kiütés lett.

A másik Csongrád megyei együttes, a Németh Toll Makó pénteken 18 órakor a Vasas vendégeként lép pályára. Visszatérve a HNKC SE-hez: a vásárhelyiek az alapszakasz utolsó mérkőzését március 31-én 18 órától a Hódtói Sportcsarnokban játsszák, az ellenfél a Győr lesz.

Bali Péter már tehermentes

A Vasasban pályafutása tizenkettedik első osztályú bajnokiján megszerezte első NB I-es gólját a… Tovább olvasom