2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

HNKC: közte tizenöt

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata az esélyeknek megfelelően 37–22-re kiütötte az egykor szebb napokat látott Kiskunhalast.
Tizenöt lett közte. Lehetett volna 20 is, mert a Halas szinte semmilyen ellenállást nem fejtett ki. Az ASA-Consolis végül 37–22-re verte Bács megyei „riválisát", úgy, hogy az utolsó 10 percben szinte már csak a fiatalok voltak a pályán.

Sejtettük, hogy ilyen sima lesz, bár az első 20 percben akár meg is ijedhettünk volna. Jól tartotta magát, többször egyenlített a Halas, amelynek leghíresebb „játékosa" a kispadon foglalt helyet. Éles József, akinek a neve nem is olyan régen még egyet jelentett a veszprémi kézilabdával, edzi ugyanis a „csipkéseket". Dankó Ervin, a hazaiak trénere sokáig, közel 50 percig nem cserélt, nem forgatta fel csapatát, hiába kérték, követelték tőle a szurkolók. Már a magyar kupa négyes döntőjére gondolva főként kezdőjét szerepeltette, aminek eredményeként az „első" 32 gólt hatan, Kudor, Koroknai, Tamás (ráadásul ő harmadik 2 perces büntetése miatt hamarabb kivált a játékból), Sopronyi, Fülöp és Wolf szerezték. A 33. találatot „kakukktojásként" Gaál jegyezte. Bár már volt 18 gólos (35–17), és lehetett volna akár 20 is a különbség – azért ne legyünk telhetetlenek! –, végül tizenöttel, 37–22-re nyert a HNKC. A publikum látványos megoldásokat, bombagólokat – Wolf még talpról is sikeresen tüzelt –, szép figurákat láthatott. A két csapat közötti sebesség- és tudáskülönbséget nem is tükrözi hűen a végeredmény.

Dankó Ervin: – Egy célunk volt, hogy minél gyorsabban és határozottabban kézilabdázzunk, és ennek megfeleltek a lányok.

ASA-Consolis-HNKC–Kiskunhalas 37–22 (20–12)
Női kézilabda NB I. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 400 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó.

HNKC: Abramovics – Tamás K. 6, WOLF 6 (1), Fülöp 4, Gaál 1, KUDOR 6, KOROKNAI 6. Csere: Király (kapus), SOPRONYI 6 (1), Mocsári, Zsuzsa 1, Varga D. 1 (1), Antal. Edző: Dankó Ervin.

Kiskunhalas:
Guiu – Kokas 3, Csendes 5 (4), Szűcs 2, Tamás M. 3, Budecevic 4, Juhász 1. Csere: Pethő (kapus), Kárpáti 2, Virág 2. Edző: Éles József.

Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

• 1. pöszméte 2010. február 22. 09:41
    „...és még az is hozzá tartozik a jelenlegi helyzethet,hogy a fent emlitett szép szavakat csak a halas ill.a hunnia ellen mondthatjuk el magunkról ami sajnos nem elég a 8-ba kerüléshez”

A hajrában nyert a Kosársuli

Az utolsó tíz perc előtt még 60-60-nal állt, a végén azonban 88-79-re nyert a Vásárhelyi Kosársuli a… Tovább olvasom