2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

HNKC: rossz játékkal döntetlen

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata a 9–12. helyért folyó rájátszás pénteki, hazai mérkőzésén 32–32-es döntetlent ért el a Veszprém Barabás KC ellen.
Erre nem számítottunk. Az első percekben még a házigazda HNKC vezetett, de hamar átbillent a „mérleg", s onnantól szinte végig a vendég veszprémiek uralták a mérkőzést.

A tavaly még Vásárhelyen játszó Gerstmár Renáta vezérletével az ellenfél dinamikusabban kézilabdázott, rendre értékesítette helyzeteit. A HNKC játékába rengeteg hiba csúszott, Wolf, majd Koroknai kivételével szinte mindenki ebben a műfajban „jeleskedett".

A szünet utáni első találatot az ASA-Consolis jegyezte, de utána következett az első félidőből már ismerős koreográfia: állandósult a vendégek 4–5 gólos előnye. A hajrában azonban Koroknai egyenlített, majd az utolsó előtti percben Wolf értékesített büntetőjével visszavette a vezetést a Vásárhely, 32–31. De a kettőből csak egy pont lett, mert a remeklő Veszeli végleg egalizálta az állást. Ez pedig azt jelenti: könnyen elképzelhető, hogy a Kiskunhalas elleni hazai meccsen dől el, a Vásárhely melyik osztályban szerepelhet ősztől. Mindenesetre a találkozót megtekintő halasi tréner, Éles József azt láthatta, hogy az HNKC játékosainak helyén van a szívük, és az utolsó másodpercig küzdenek.

Dankó Ervin: – Elkeseredett vagyok az elveszített pont miatt, bár tulajdonképpen az eredmény igazságos. Az utóbbi hetek legrosszabb teljesítményét nyújtottuk.

ASA-Consolis-HNKC–Veszprém 32–32 (16–18)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–12. helyért, 3. forduló. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 400 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – Tamás 1, Sopronyi 6, Kudor 3, Fülöp 3, WOLF 10 (7), KOROKNAI 9 (2). Csere: Király (kapus), Gaál, Antal. Edző: Dankó Ervin.
Veszprém:  Hoffmann – Bognár 1, Koszorús, SMIDÉLIUSZ 9, VESZELI 9 (3), Ábrahám 3, Földes V. 3. Csere: Lengyel (kapus), GERSTMÁR R. 7, Horváth, Szabadfi. Edző: Gyurka János.
Kiállítások:  2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 9/9, ill. 3/3.

Mészáros Anett aranyérmes a cselgáncs Eb-n

A 70 kg-os Mészáros Anett aranyérmet nyert a bécsi cselgáncs Európa-bajnokság pénteki versenynapján.… Tovább olvasom