2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Hódmezővásárhely: a Dunaferr verve jó!

Az NB I-es hódmezővásárhelyi női kézilabdacsapat fantasztikus győzelmet aratott a Dunaferr ellen. Farkas József tanítványai a forduló meglepetését szolgáltatták a 33–30-as sikerükkel.
Az első gólt Tilinger révén az újvárosiak szerezték, az egyenlítés hamar jött, Nyikolajenko válaszolt. A 4. percre kettővel „meglépett" a Dunaferr (1–3), ezután azonban hazai pillanatok következtek, és a 9. minutumban már 7–4-es HNKC- vezetést mutatott az eredményjelző. A beállós Gaál „Benny" egymás után kétszer volt eredményes. A lelátón felcsendült a vastaps, Imre Vilmos pedig időt kért. Valószínűleg jó tanácsokat adhatott, mert Tamás kisvártatva betalált, míg a hazai oldalon Wolf és Koroknai hetest, majd a kipattanóból ziccert hibázott. Az ASA-Consolis jól védekezett. Temes büntetőjével a 15. percre fordítottak a látogatók, 8–9. Kiegyenlített küzdelmet láthatott a publikum, és Nyikolajenkóban a hétmétereseknél a biztos ítéletvégrehajtót is megtalálta Farkas József edző. A 22. percben ismét átbillent a „libikóka", Polláková hatalmas lövése landolt a hálóban, 13–12. Sokat jelentett, hogy a játékrész hajrájában Vörös hetest és lövéseket hárított, így a szünetre a házigazdák vonulhattak minimális előnnyel, 17–16.

Saját tanítványai rohanták meg a győztes vásárhelyi csapat játékosát, Wolf Alexandrát Fotó: Tésik Attila
Saját tanítványai rohanták meg a győztes vásárhelyi csapat játékosát, Wolf Alexandrát.
Fotó: Tésik Attila

Fordulás után az első gólt a Dunaferr lőtte. Vörös fogott, mint a festék, és hiába tette ezt az ellenfélnél Knezovics, kettővel elmentek Jókaiék, 21–19. A ziccerek értékesítése azonban ekkor közel sem volt százszázalékos. Részben ezért, valamint az egyenlő erők miatt a kétgólos vezetés ezen a partin nagynak számított. De Fülöp rácáfolt a tételre, miután kétszer betalált Knezovics kapujába, így háromra nőtt a különbség, 43. perc: 25–22. A hajrát a remekül harcoló ASA-Consolis kezdhette kedvezőbb pozícióból (31–27), miközben ólomlábakon másztak a másodpercek. Vörös Heni bravúrokat mutatott be. És a négyből nem akartak engedni a hazaiak, 58. perc: 32–28. A közönség már ünnepelt. A Dunaferr egyet még lefaragott a hátrányból, de ezt már nem bánta senki! A Vásárhely fantasztikus győzelmet aratott! 33–30! Zúgott a „Szép volt, csajok!" Nem igaz: ez gyönyörű volt!

A mérkőzés jegyzőkönyve

ASA-Consolis-HNKC–Dunaferr 33–30 (17–16)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, új belvárosi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
ASA-Consolis-HNKC: Abramovics – Lovász 3 (2) Jókai 2, FÜLÖP 3, GAÁL 3, Gerstmár 4, KOROKNAI 5. Csere: VÖRÖS (kapus), NYIKOLAJENKO 9 (3), Wolf 1, Polláková 3. Edző: Farkas József.
Dunaferr: KNEZOVICS – Tamás 2, Laluska 3, TILINGER 5, Balogh B. 4, TEMES 10 (5), Vincze 5. Csere: Szűcs V., Nagy I., Azari, Slakta 1. Edző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 9/5, ill. 6/5.

Örömszavak

Farkas József, a Vásárhely vezetőedzője: – Hatalmas csata volt, a szépszámú nézősereg megérdemelte, hogy győzelemmel ajándékozzuk meg.

Koroknai Viktória: – Védekezésben és támadásban is felülmúltuk ellenfelünket, megérdemelten nyertünk.

Wolf Alexandra: – Remek hangulatú meccset játszottunk, köszönjük a közönségünknek a buzdítást, azt, hogy végig mellettünk álltak.

Vörös Henrietta: – Fontos pillanatokban tudtam védéseimmel segíteni a csapatnak. A védekezésünk nem volt tökéletes, a támadásaink azonban jól sikerültek.

• 4. daven 2008. november 06. 08:07