2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Holtverseny az élen a Szeged-kupán

Szegeden, a Novotel Hotel konferenciatermében lejátszották a sakkozók III. Szeged-kupájának negyedik fordulóját.
Szegeden, a Novotel Hotel konferenciatermében lejátszották a sakkozók III. Szeged-kupájának negyedik fordulóját. Az éllovas Gara Tícia sötéttel vereséget szenvedett a rajtlistát vezető szlovén Anna Muzicsuktól. Papírforma győzelmet aratott Mádl Ildikó, újabb sikerével Muzicsukkal holtversenyben vezet. Az ötödik forduló rangadóját éppen ők ketten vívják majd. Holtversenyben harmadik Schneider Veronika és Tóth Lili. Felzárkózott a grúz Nino Hurcidze és az orosz Tatjana Sadrina.

A 4. forduló érdekesebb eredményei: Anna Muzicsuk (szlovén)–Gara Tícia 1:0, Mádl Ildikó–Albert Kornélia 1:0, Regina Pokorna (szlovák)–Tóth Lili döntetlen, Nino Hurcidze (grúz)–Kiss Judit 1:0, Sabina Foisor (román)–Vajda döntetlen, Baki Péterné–Tatjana Sadrina (orosz) 0:1, Schneider Veronika–Rudolf Anna 1:0, Gabriela Olarasu (román)–Medvegyné Balogh Emese 1:0, Cristina Foisor (román)–Szőnyi Kata 1:0, Ruszin Anna–Gara Anita 0: 1, Kozma Edit–Harsányi Kinga 1:0, Erdős Boglárka–Papp Petra.

A bajnokság élcsoportjának állása: 1–2: Anna Muzicsuk (szlovén), Mádl Ildikó 3,5 pont, 3–8: Gara Tícia, Nino Hurcidze (grúz), Regina Pokorna (szlovák), Tatjana Sadrina (orosz), Schneider Veronika és Tóth Lili 3, 9–15. Albert Kornélia, Vajda Szidónia, Gara Anita, Kozma Edit, Sabina Foisor (román), Cristina Foisor (román) és Gabriela Olarasu (román) 2,5.